رهبر اپوزیسیون کانادا خواهان اخراج عوامل جمهوری اسلامی از این کشور شد

ایندیپندنت فارسی پیر پالیو، رهبر حزب محافظه‌کار کانادا و برجسته‌ترین چهره‌ اپوزیسیون این کشور، گزارش‌های منتشر شده درباره میزان نفوذ عوامل جمهوری اسلامی در کانادا را هولناک خواند و خواهان اخراج آنان شد.

به گزارش گلوبال‌نیوز، پالیو گفت تصور اینکه اراذل و اوباش رژیم ایران در کانادا حضور دارند و به فعالیت‌های تروریستی مرتبط هستند، هولناک است.

او افزود این افراد به تهدید یهودیان کانادا و ایرانیان حاضر در این کشور دست می‌زنند، پول‌هایی را که به سرقت برده‌اند خرج می‌کنند و بدون تعقیب قضایی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند.

اظهارات پولیو پس از آن مطرح می‌شوند که گلوبال‌نیوز روز ۲۰ آبان در گزارش دیگری از میزان نفوذ وابستگان جمهوری اسلامی و فعالیت‌های تهدیدآمیز آنان علیه مخالفان رژیم تهران در کانادا پرده برداشت.

گروهی از وکیلان کانادا، آمریکا و ایران در آذر ماه ۱۴۰۱ وب‌سایتی را برای دریافت گزارش‌های مردمی در مورد وابستگان جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران راه‌اندازی کردند.

رامین ژوبین، از وکیلان ایرانی-کانادایی اعلام کرد تاکنون ۷۰۰ نفر از عوامل جمهوری اسلامی در کانادا که دارای اقامت موقت، اقامت دائم یا شهروندی این کشور هستند، شناسایی شده‌اند.

او گفت این افراد با علم به اینکه کانادا برای آن‌ها «پناهگاه امنی» خواهد بود، به این کشور سفر کرده‌اند.

گلوبال‌نیوز در بخش دیگری از گزارش خود به تهدیدهای امنیتی علیه مسیح علی‌نژاد، فعال حقوق بشر و چهره مخالف جمهوری اسلامی پرداخت.

تیر ماه ۱۴۰۱، خالد مهدی‌‌اف ۲۳ ساله، مسلح به کلاشنیکف با خشاب پر و بیش از هزار دلار پول نقد، پس از دو روز کمین پلیس، در محله بروکلین نیویورک مقابل منزل علی‌نژاد بازداشت شد.

به گفته علی‌نژاد، اف‌بی‌آی به او اعلام کرده است افرادی که قصد ربودنش را از آمریکا داشته‌اند جز عوامل سپاه پاسداران هستند و همان‌ها به آزار، آدم‌ربایی و قتل افراد در کانادا اقدام می‌کنند.

علی‌نژاد همچنین تایید کرد اف‌بی‌آی به او توصیه کرده از سفر به کانادا خودداری کند.

پالیو توصیه به این فعال مخالف جمهوری اسلامی را در مورد نرفتن به کانادا تکان‌دهنده دانست و گفت: «چه کسی تصور می‌کرد روزی متحدان ما، کانادا را مکانی "بیش از اندازه خطرناک" معرفی کنند؟»

رهبر حزب محافظه‌کار کانادا خواهان اعمال تحریم‌های بیشتر علیه تهران و قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی از سوی دولت کانادا شد.
+267
رأی دهید
-14

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  . یکی از بهترین راههای مبارزه که بسیار تاثیر گذار هست، همین اخراج کلیه عوامل جمهوری اسلامی از کانادا و متعاقبا بقیه کشورها میباشد. ایرانیانی که با رژیم مفعولین اسلامی صنمی ندارند، باید کمک به شناسائی این مفعولین و مفعولزادگان کنند تا اخراجشان سریعتر انجام گیرد و کلیه اموال و دارائی ها و نقدینگیشان بنفع آسیب دیدگان از این حکومت ننگین جمع آوری و در وقت مناسب به دولت مطبوعه تحویل داده شود.
  34
  149
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  پولهای غارت شده ای که اینها از ایران به کانادا میبرند باعث شده که دولت کانادا چشمش رو کاملاً به روی تحرکات مظنون و نفوذ و اعمال تروریستی این عُمال رژیم ببندند !
  11
  165
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  ایران کهن - هوستن، ایالات متحده امریکا

  جون من اینجا نفرستیدشون بفرستید فلسطیز که از خونواده شون دفاع کنند.
  4
  84
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  مسئولان کانادا برای اخراج عوامل قاتل دزد و خلافکار ج.ا مستقر در کانادا ، باید ابتدا موافقت انگلستان را جلب نمایند ، چون همه این خلافکاران از پشتیبانی انگلستان برخوردار میباشند ، این افراد پس از اجرای دستورات ارباب با پول کلان جهت طی دوران بازنشستگی و اقامت در محل امن پس از سرنگونی ج.ا به کانادا فرستاده شده اند . بالاخره مستعمره انگلیس(کانادا) باید یک جایی بدرد بخورد !؟!
  14
  63
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  henryaaaa - لوس انجلس ، ایالات متحده امریکا

  یک عوام فریب بی سر و پا مثل ترامپ که فقط حرف‌هایی می‌زنه که عملاً غیر ممکنه
  68
  11
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  مبارز01 - تهران، ایران

  با اینکه دولت کانادا صاحب ثروت های یامفت دزدان می شود اما نامردین اگه این کار رو نکنید. شما که پولها رو میخواین دیگه چرا به دزدها امان می دهید. بزارید خواب خوش نداشته باشند. این حـ... ها به ریش ملت ثروتمندی می خندند که امروزه محتاج نان شبش شده.
  15
  65
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۵:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  این موضوع درمورد دیگر کشورهای غربی هم صدق میکند مخصوصا آلمان و انگلستان. سران دزد و جتایتکار رژیم اسحالی آخوند تو خیلی از شرکتهای بزرگ و بنام سهامهای بزرگی دارند و دولتمردان غربی چشم پوشی میکنند چوند که از نظر اقتصادی به نفعشان نیست که این مسائل را رو کنند. و اینجا مردم بدبخت بیچاره ایرانند که زجر میکشند.
  2
  69
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  shahrooz-k - تهران، ایران
  ننگ بر این سن نکبت. یاسی, اسلام, سلطنت. هیچ دولتی در جهان صادقانه با مقوله حقوق بشر برخورد نمی‌کند مخصوص اگر منافع کوتاه مدت احزاب سیاسی آن کشور در گرو ایجاد کار و سرمایه گذاری در مدت زمامداری شان باشد.همه حنایتکاران دنیا در پناه پول‌هایی که از ملت خود سرقت می‌کنند در پناه حتی قانون کشور‌های غربی به اصطلاح حامی حقوق بشر قرار می‌گیرند.جنایتکاران جمهوری اسلامی هم به این امر واقفند. حتی فرزندان‌شان در اسراییل هم حضور دارند مانند پسر میر سلیم جنایتکار.ملت مظلوم ایران اگر به حقایق دنیای کنونی توجه کنند و دین را برای ملایان و سلطنت طلبان اسلام پناه بگذارند می‌بینند که حنایتکاران بجز موارد معدودی که آنهم بر اثر اشتباهات در محاسباتشان بود مجازات نشدند.باید توجه کرد که دینداران حنایتکار اسلامی و یا هر دین دیگری برای فرار از مجازات توسط مردم کشورشان اعتقاد به قیامت را ترویج می‌دهند تا عده‌ای موهومی که وجود ندارد در آخرت به مجازات حانیان پردازد.تنها مردم ستمدیده ایران خواهان مجازات جانیان جمهوری اسلامی است نه هیچ دولت دیگری.باور کنید هیچکدام از مزدوران رژیم حنایتکاران اسلامی را بر نمیگردانند.
  6
  6
  ‌چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.