کیانوش سنجری بخاطر بی‌پولی و فقر اکانت توییتر خود را برای فروش گذاشت

بی بی سی: کیانوش سنجری، روزنامه‌نگار، در پیامی که در حساب کاربری خود در ایکس ( توییتر سابق) منتشر کرده از فروش پروفایل خود در این شبکه «به دلیل برکناری از کار و معیشت به علت دگراندیشی، فقر و نیاز به خرید آذوقه و هزینه درمان» خبر داده است.

حساب کاربری او در ایکس حدود ۹۱ هزار دنبال کننده دارد. اعلام این خبر از سوی آقای سنجری واکنش دیگر کاربران را نیز بدنبال داشته است. برخی از کاربران از شرایط دشوار فعالان ابراز تاسف و عده‌ای نیز اعلام حمایت مالی کرده‌اند.

کیانوش سنجری فعال دانشجویی و روزنامه‌نگار ایرانی است، که سابقه چندین بار بازداشت و زندانی شدن دارد.

او بعد از چند سال سکونت در آمریکا مهرماه ۱۳۹۵ به ایران بازگشت و چند روز بعد از ورود به کشور بازداشت و به ۱۱ سال زندان (پنج سال حبس تعزیری، ۶ سال حبس تعلیقی) و دو سال ممنوع‌الخروجی محکوم شد.

در فروردین سال گذشته، او پس از طی مدت زندان و ممنوع‌الخروجی، دوباره ایران را ترک کرد اما مدتی بعد بازگشت.

او اخیرا در پی «موافقت» رهبر جمهوری اسلامی ایران با عفو «دهها هزار» نفر، شماری از زندانیان آزاد شدند.

او به «تبلیغ علیه جمهوری اسلامی» متهم شده بود. آقای سنجری پیشتر گفته بود که وزارت اطلاعات این اتهام را بر اساس اظهارنظرهایش در شبکه‌های مجازی به او وارد کرده است هرچند او این اتهام‌ها را رد کرده بود.
+53
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  این بشر یا دیونه است یا اصلاح طلبی از طویله اسلامی گویا زندان برایش خوش گذشته که از امریکا برمیگرده به ایران و بعدا با عفو مولوکانه رهبر مفعول از زندان آزاد میشه چطور در فقر است که دوبار بلیط هواپیما از امریکا به ایران میگیره در امریکا باشی و فقیر حتی بیکاران هم در امریکا وضعشان از زندگی در ایران بهتره بیکاران با حقوقی از شلتر دارند اما در ایران از این خبرا نیست
  22
  158
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ANTI-JAHL - هامبورگ، آلمان

  این کارهای نمایشی فقط واس مطرح شدن. اصن کی این آقا رو میشناسه؟؟ درضمن مگه مرض داشتی که یبار اومدی ایران چند سال هم به قول خودت زندان بودی بعد ایران رو ترک میکنی دوباره برمیگردی!!!!!خوب چه مرگته آخه!! این اکانت به چه درد کسی میخوره غیر تبلیغات واس مطرح شدن خودت؟؟!!!
  19
  138
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  نیایش - تهران، ایران

  چطوری میشه کمکش کرد؟
  102
  21
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.