رویترز: تجهیز کارخانه تولید و مونتاژ پهپادهای ایرانی در روسیه با سرعت در حال انجام است

صدای آمریکا: یک سازمان تحقیقاتی روز دوشنبه بر اساس تصاویر ماهواره‌ای اعلام کرد روند تجهیز کارخانه تولید و مونتاژ پهپادهای ایرانی در روسیه سرعت و پیشرفت زیادی داشته است.

خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از این سازمان تحقیقاتی نوشت: یک تصویر ماهواره‌ای مربوط به اواسط سپتامبر نشان می‌دهد که ساخت‌ و سازهای جدیدی در کارخانه‌ای در منطقه «آلابوگا» در تاتارستان روسیه، به سرعت در حال انجام است و بنا‌بر اسناد فاش شده، این ساختمان قرار است برای تولید انبوه پهپادهای شاهد ایران مورد استفاده قرار بگیرد.

در این گزارش آمده که تصاویر ماهواره‌ای همچنین ساخت سازه‌های دیگر و محیط‌های امنیتی جدید با پست‌های بازرسی را ثبت کرده‌اند و حالا می‌توان انتظار داشت تا روسیه حملات خود علیه زیرساخت‌های حیاتی اوکراین را با کمک پهپادهای ایرانی شاهد تسریع کند.

به گزارش موسسه علوم و امنیت بین‌الملل، با وجود این پیشرفت‌ها، نه ایالات متحده و نه متحدانش، هیچ تحریمی را بر ضد مالک کارخانه «آلابوگا» یا شرکت‌های مرتبط با آن اعمال نکرده‌اند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، ۲۶ مهرماه گفت توسعه و تکثیر موشک و فناوری وابسته به تولید موشک و پهپاد توسط جمهوری اسلامی «یکی از بزرگترین چالش‌ها در زمینه صلح و امنیت بین‌المللی» است.

روزنامه گاردین روز پنجم مهر، به نقل از یک سند دولت اوکراین گزارش داده بود که جمهوری اسلامی در تلاش است تا از ادامه تجهیز مستقیم روسیه به تسلیحات ایرانی برای استفاده در جنگ اوکراین فاصله بگیرد ولی در عوض، بخشی از خط تولید تسلیحاتی خود را به کارخانه‌ای در سوریه منتقل کرده و اکنون نیز در حال انتقال تولید پهپاد به منطقه آلابوگا در تاتارستان است و همزمان، اجزا و قطعات پهپادهای مورد نیاز روسیه را هم تأمین می‌کند.

دولت جو بایدن روز ۲۸ شهریور، با هدف اعمال فشار بر جمهوری اسلامی برای جلوگیری از تامین پهپادها و تسلیحات نظامی به روسیه، تحریم‌های جدیدی را در ارتباط با جمهوری اسلامی اعمال کرد که اشخاص و نهادهایی را در ایران، روسیه، چین و ترکیه هدف قرار می‌دهد.
+14
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  رژیم مفعول که سرنگون بشه ، بی شک حکومت بعدی ایران با روس‌ها به مشکل برخواهد خورد و احتمال جنگ و استفاده روس‌ها از همین بهپادها علیه ایران دور از انتظار نیست !
  5
  25
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  قابل توجه خود تحقیران در بدر .ابرقدرت جهان از ایران پهباد خریداری می‌نماید. از خواب غفلت بیدار شید .البته کسی که خود را به خواب زده نتوان بیدار کرد
  22
  10
  ‌سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.