انسیه خزعلی از بورسیه دختران دانشجوی غزه برای تحصیل در ایران خبر داد

انسیه خزعلیمعاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه از دختران مظلوم دانشجو در غزه برای تحصیل در کشور حمایت می‌کنیم، گفت: در گام نخست سه نفر از دانشجویان دختر غزه در دانشگاه بوعلی سینا همدان در حرکتی نمادین بورسیه می‌شوند تا شاهد گسترش این حرکت در سایر دانشگاه‌ها باشیم.

به گزارش ایرنا؛ انسیه خزعلی روز دوشنبه در نخستین نشست بین المللی زن ایرانی، معماران تمدن ساز در نهضت ترجمه که به میزبانی دانشگاه بوعلی و با حضور میهمانانی از کشورهای مختلف خارجی برگزار شد، اظهار کرد: پذیرش دانشجویان دختر خارجی در دستور کار دانشگاه‌های ایران به خصوص دانشگاه‌های مختص بانوان قرار گیرد.

وی با اشاره به ضرورت جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه های ایران به عنوان سفیران فرهنگی افزود: این اقدام می تواند در راستای انتقال فرهنگ ایرانی-اسلامی به سایر کشورها اثربخش باشد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با محکوم ساختن کشتار زنان و کودکان فلسطینی در غزه از سوی رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: در مقابل جنایات رژیم غاصب صهیونیست هیچ اقدام عملی، بازدارنده، تحریم و ایستادگی از کسانی که مدعیان حقوق بشر و حقوق زنان هستند به چشم نمی‌خورد که مایه تاسف برای انسانیت است.

خزعلی خطاب به دانشجویان خارجی دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: شما که برای دانستن و بصیرت هجرت کردید و انسانیت را در کنار علم تجربه می کنید باید این آزمون را پشت سر بگذارید و در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی عکس العمل نشان دهید و بیدار باشید.

وی همچنین گفت: در کشورهای مختلف شاهد محکوم کردن این حرکات سبعانه هستیم و امیدواریم که ملت ها متوجه باشند زیرا به امید مجامع بین المللی نشستن ثمری ندارد و باید خودشان دست بالا بزنند همانطور که مقاومت به این نتیجه رسید.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ادامه داد: جبهه مقاومت برای حفظ عزت خود ترجیح داد که استقامت کند، حتی بمیرد اما ذلت نپذیرد، درسی که امام حسین(ع) برای تاریخ به جای گذاشت.

خزعلی افزود: زنان غزه از صبورترین و مقاوم ترین زنان در تاریخ جهان هستند کسانی که فرزندان خود را با شجاعت به جبهه مقاومت و ایستادگی می‌فرستند و خم به ابرو نمی‌آورند.

وی ادامه داد: زنان مقاوم ما در ایران نیز در طول جبهه ها و جنگ های متعددی که تحمل کردند چه در زمان انقلاب، جنگ تحمیلی، دفاع از حریم حرم و دفاع از امنیت نشان دادند آن گوهری که اسلام در وجود آنها به ودیعه نهاده بزرگترین سرمایه ای است که می تواند عزت و اقتدار یک کشور را تضمین می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه حرکتی که زنان بزرگ ما در انقلاب به خرج دادند نمونه ای از آن خواهر مرضیه دباغ، الگوی زن سوم انقلاب است، افزود: همدان این افتخار را دارد که این زن بزرگ از دامن همدان رشد یافته و امام خمینی و مقام معظم رهبری با عظمت از حرکت‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی وی در جبهه های مختلف یاد کردند.

خزعلی ادامه داد: خواهر دباغ اهمیت و توجه به خانواده را در کنار فعالیت‌های سیاسی مد نظر قرار داده و نمونه زنی است که تمام ابعاد وجودی و نعمتهایی که خدا در وجودش نهاده را قدر دانسته و توانمندی های خود را بروز و ظهور داده است.

وی اظهار کرد: زنان کشور به عنوان مادران و همسران شهدا نشان دادند که شهید زندگی کردن کم از شهادت ندارد، کسی که پاره تن خود را به راحتی در مسیر دین و اعتلای کشور تقدیم می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: مادری که ۹ شهید را در دامن پرورده و براحتی از آنها می‌گذرد دلش با وعده های الهی محکم است همانند آنچه که امروز در مادران غزه مشاهده می شود.

خزعلی اظهار کرد: الگوی سوم زن یعنی اینکه تمام شرافت و انسانیت ما به این است که ارزش‌های خود را پاس داریم و خود را با زندگی مادی معامله نکنیم.

وی با اشاره به اینکه در الگوی سوم زن نه شرقی و نه غربی به دنبال این هستیم که علم عمل و ایمان را با هم همراه و هماهنگ کنیم، گفت: همه علمی که آموخته می شود اگر با فرهنگ، ایمان، تزکیه و انسانیت همراه نباشد ارزشی ندارد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده افزود: هر مرد یا زنی که عمل صالح انجام دهد بواسطه ایمان و اعتقاد قلبی خداوند حیات طیبه برای او فراهم می‌کند و این حیات طیبه همان حیاتی که در آن ظلم، دروغ و جنایت نباشد و هدف زندگی و جهت زندگی را مشخص می کند و به زندگی طعم، لذت و بها و قیمت می‌دهد.

خزعلی اظهار کرد: حرکتی که در ترجمه آثار مقاومت انجام شده قابل قدردانی است و صدای مقاومت به خصوص در زمینه زنان و مقاومت به گوش جهانیان می‌رسد و زیبایی های زندگی شهدا برای الگو سازی و الگو گیری به جهان معرفی می‌شود.

رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان نیز در این نشست با اشاره به اینکه تهمت زن ستیزی دشمن به انقلاب اسلامی از اول انقلاب وجود داشته است، اظهار کرد: جایگاهی که زن در نظام اسلامی دارد بسیار رفیع است و خود زنان باید از این جایگاه دفاع کنند.

حسین رضوان، جایگاه نظام خانواده در اسلام را با غرب متفاوت دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران اگر اتفاقی در مملکت رقم نمیزد و تنها از کیان و تفکر خانواده دفاع می‌کرد کارنامه پر افتخاری داشت و همین موضوع آنقدر ارزش دارد که مدال افتخار کشور ما باشد.

وی ادامه داد: دانشگاه بوعلی محصول جمهوری اسلامی است و در حوزه های مختلف نیز افتخارات برجسته ای دارد.

رییس دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: بیشترین گروهی که در جهان به اسلام می‌گروند و تغییر مذهب می‌دهند زنان هستند که بخش زیادی از آنان به خاطر گرایش به مقوله حجاب و عفاف است.

رضوان افزود: زن در اسلام آنقدر عظمت دارد که به او با احترام نگاه می‌شود و مرد موظف به اجرای وظایف است.

وی ادامه داد: در نظام غرب زن به عنوان موجودی زیر سایه مرد است و بی مسؤولیتی مطلق برای آقایان و مشقت برای زنان تعریف شده است در حالی جایگاه زن در اسلام متعالی و والا است.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان با بیان اینکه برگزاری این همایش افتخاری است تا در حوزه زنان قدمی برداریم و پیشگام باشیم، ابراز امیدواری کرد که همه ما بتوانیم در موضوع دفاع از جایگاه و حرمت زنان در جامعه موفق عمل کنیم.

در پایان این آیین از پژوهشگران و نویسندگان نهضت ترجمه تجلیل شد.
+9
رأی دهید
-133

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  میگه دانشگاه ، ولی بعد کاشف عمل میاد که دخترای دانشجوی غزه ای ، وقف خانه های عفاف بابا جون الدنگش الم ال اُلاغ ، در مشهد شده اند !
  3
  94
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  mathador - هامبورگ، آلمان

  بیان همه بیان. ملت مظلوم فلسطین بیان .ملت مظلوم لبنان بیان. ملت مظلوم عراق- ملت مظلوم سوریه ملت مظلوم افغان .اصلا کل ملل مظلوم دنیا بیان. برای همه مظلومین جا هست و سفره بازه.. فقط برای ملت ظالم ایران جا نیست و باید از ایران بروند
  2
  102
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۵
  Gharibeh-Ashena - هانوفر، آلمان

  خودفروش مغزی هم بد دردیست. صد رحمت به روسپی تن فروش. حداقل مملکت خودشونو نمیفروشه.
  2
  92
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  مقاوم‌ترین زنهای دنیا زنها و دختران ایران هستند که ۴۳ ساله دارن با هیولاهایی مثل شماها و دین زن ستیزی مثل اسلام میجنگند.
  2
  90
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  مهرداد2538 - تهران، ایران

  اجرای برنامه های گلوبالیست- فمینیستها با تِم اسلامی در ایران.
  2
  35
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  تمامی کامنتها را خواندم، ارادتمند همه و همه هموطنان، اصلا خاک بر سر من، خاک بر سر تو و خاک بر سر ما ایرانیهای بی غیرت تر از بی غیرت. تماااام. معلوم شد که منهم با آن بسیجی و عرزشی بی غیرت همردیفم، ما همگی همردیفیم. کشور را دارند غارت میکنند، دختران و پسرانمان را درون زندان و‌بیرون از زندان میکشند، نخبه ها را فراری میدهند مادران را داغدار میکنند ودران را شکسته، و اختلاس برای خودیشان، سوریه، لبنان، حماس، حزب الله، حوثی یمنی، افریقا، اگر پولی باز اضافه بیاید بقیه گداهای دنیا را غنی میکنند و حمایت، افاغنه طالبانی وارد کشور میکنند و جالب اینکه حالا بورسیه لا شیهای غزه ای را اعلام کردند و مردم بی غیرت هنوز هم به جائیشان بر نخورده، مردم ما همگی باید کلاه ی اِمان را بالا تر بگذاریم. ببینید چقدر ما همگی بدبختیم که از پس آخوند فزرتی بر نمیتوانیم بیائیم. حاشا به غیرت نداشته همه ایرانیها در اقصی نقاط جهان.
  3
  37
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  هموطن، در نوشتار خود از این به بعد اسم این بی پدر و مادر که هنوز نمیداند چه کسی پدرش هست را از این به بعد عنتر بنویسیم. ...
  2
  23
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  shahrooz-k - تهران، ایران

  هموطنان گرامی وقت خود را برای حنایتکاران اسلامی اعم از نرینه و مادینه تلف نکنیم.به شیر زنان انقلاب زن, زندگی, آزادی بپردازیم و به آسیب شناسی بپردازیم تا به کمک هم این الگوی جنایتکاری اسلامی را از ایران بزداییم.
  2
  24
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.