تانک‌های اسرائیل در دروازه بزرگترین بیمارستان غزه

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش داد که نیروهای ارتش اسرائیل در ادامه پیشروی‌های خود در شهر غزه با هدف به دست گرفتن کنترل نیمه شمالی نوار غزه، به دروازه‌های بیمارستان اصلی شهر غزه رسیدند.

نیروهای زمینی اسرائیل اواخر اکتبر وارد غزه شدند و به سرعت شهر غزه، بزرگ‌ترین منطقه مسکونی در شمال نوار غزه را محاصره کردند. از آن زمان، نبردها در یک محدوده فشرده در اطراف بیمارستان شفا، بزرگترین بیمارستان غزه که در محاصره نیروهای اسرائیلی قرار دارد و چند هزار غیرنظامی در آن پناه گرفته‌اند، میان نیروهای حماس و سربازان اسرائیلی متمرکز شده است.

اسرائیل می‌گوید که جنگجویان حماس یک مقر زیرزمینی در تونل‌های منتهی به بیمارستان دارند و عمدا از بیماران به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند. حماس این اظهارات مقام‌های اسرائیلی را ادعای غیرواقعی می‌داند.

در چنین شرایطی، مقام‌های حماس در نوار غره از وقوع بحران سوخت و برق خبر می‌دهند که موجب توقف فعالیت‌های امدادی شده و تا کنون مرگ ۲۷ بیمار بستری شده و ۷ نوزاد نارس را رقم زده است. البته ارتش اسرائیل نیز با انتشار ویدیوهایی نشان داده که سربازانش در حال انتقال سوخت به بیمارستان شفا هستند.

اسرائیل ویدئویی را منتشر کرد که سربازان را در حال انتقال سوخت به بیمارستان شفای غزه نشان می‌داد

ارتش اسرائیل ویدئویی را منتشر کرده است که می‌گوید شماری از نیروهایش در تلاش برای رساندن سوخت به بیمارستان شفای غزه هستند.

اسرائیل مدعی شده است که یک مرکز متعلق به حماس در زیر بیمارستان قرار دارد که هم کادر پزشکی بیمارستان و هم حماس این موضوع را رد کرده‌اند.

ارتش اسرائیل گفت که ۳۰۰ لیتر سوخت را در نزدیکی بیمارستان قرار داده است. این گروه مدعی شد که حماس مانع رسیدن این سوخت به کارکنان بیمارستان شده است.

با این حال وزارت بهداشت حماس با رد این موضوع گفت که این میزان سوخت تنها یک ساعت برق بیمارستان را تامین کرده است. ارتش اسرائیل می‌گوید که حملاتی را به اطراف اردوگاه آوارگان الشاطی انجام داده است
ارتش اسرائیل می‌گوید به حملات خود به اطراف اردوگاه آوارگان الشاطی در غرب شهر غزه ادامه می‌دهد.
این نهاد می‌گوید که عملیات نظامی آن‌ها شامل دانشگاه قدس و مسجد ابوبکر است و ادعا می‌کنند که نیروهای حماس در این دو مکان مستقر هستند.

آن‌ها تصاویری از آنچه که به گفته آن‌ها ده‌ها سلاح و تجهیزات نظامی کشف شده است را منتشر کردند.
آویچای آدرایی، سخنگوی عربی زبان ارتش اسرائیل در مطلبی در شبکه ایکس مدعی شد که زیر ساخت‌های حماس اغلب در داخل ساختمان‌هی غیرنظامی ایجاد شده است جایی که نیروهای ارتش مواد منفجره را کشف کردند.
«تیراندازی شدید و انفجار مهیب در نزدیکی بیمارستان قدس انتقال بیماران را متوقف کرد»
هلال احمر سرزمین‌های فلسطینی روز دوشنبه از رخداد «تیراندازی شدید» و  وقوع «انفجارهای مهیب» در نزدیکی بیمارستان قدسِ شهر غزه خبر داد.

بر پایه اعلام ابن نهاد امدادی اعلام کرد، وخامت اوضاع در نزدیکی این بیمارستان موجب شد تا عملیات انتقال بیماران که با استفاده از کاروان خودروهای هلال احمر و با همراهی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ کلید خورده بود، متوقف شود.

هلال احمر سرزمین‌های فلسطینی خاطرنشان کرد: «کاروان خودروهای امدادی همچنان منتظرند تا با آرام شدن اوضاع در اطراف بیمارستان، بتواند به آن برسد و روند تخلیه و انتقال بیماران را آغاز کنند.
+65
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این حماسی ها هزار بار از کفتار کثیف تر هستند. این ها صدها بار به کودکان بمب انتحاری بسته و یا از کودکان سپر بلا ساخته اند. حالا هم این وحوش ستاد مرکزی فرماندهی را در زیر بیمارستان ساخته اند. محال است اگر این موش ها در ان زیر نباشند اسرائیل انجا را محاصره کند
  7
  31
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  اسرائیل نباید غزه را بمباران کند، نباید بیمارستان را محاصره و مردم بیمار را همانجا نگهدارد، ارتش اسرائیل باید کل فلسطین را بمباران کند، مملکتی از نووبسازد و اجازه دهد فقط کسانی را که لیاقت زیر پرچم اسرائیل را دارند وارد غزه شوند‌و زندگی درست و راستی را شروع کنند، اسم غزه را هم عوض کنند به هفتم اکتبر، تا همیشه حماس، لبنان و حزب الله و علی الخصوص رهبر مفعولین علی گدا مچل علی خاکونه ای بفهمند که جای سفتی شاشیده اند. تماااااام
  12
  27
  دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.