داوود هرمیداس باوند، دیپلمات پیشین و استاد سابق حقوق بین‌الملل دانشگاه تهران درگذشت

داوود هرمیداس باوند، دیپلمات پیشین و استاد سابق حقوق بین‌الملل دانشگاه تهران ظهر امروز، یکشنبه، ۲۱ آبان درگذشت.
 
داوود هرمیداس باوند متولد ۱۳۱۳ خورشیدی در تهران  بود. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در تهران گذراند و در ۱۳۳۲ خورشیدی در رشته حقوق سیاسی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد.
 
آقای باوند در ۱۳۳۷ خورشیدی برای ادامه تحصیل به بریتانیا و ایالات متحده آمریکا رفت و دکترای روابط بین‌الملل را از امریکا دریافت کرد.
 
آثار متعددی از هرمیداس باوند در رشته روابط بین‌الملل و حقوق بین‌الملل بر جای مانده است.
 
داوود هرمیداس باوند (زاده ۱۳۱۳ در تهران) استاد حقوق بین الملل و روابط بین الملل اهل ایران و از اعضای بلندپایه جبهه ملی ایران است.
 
وی از سال ۱۳۵۴ به استخدام وزارت خارجه ایران درآمد و از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۸۲ در سازمان ملل فعالیت کرده و یک سال ریاست کمیته حقوق مجمع عمومی سازمان ملل را بر عهده داشت. باوند دکترای روابط بین الملل خود را از دانشگاه امریکن در واشینگتن دی سی در سال ۱۹۶۳ دریافت کرده و در دانشگاه های رودآیلند، تهران، امام صادق و آزاد تدریس کرده است.

کنوانسیون سوم حقوق دریاها با موضوع «دریاهای بسته و نیمه بسته» از سوی دکترباوند در کمیسیون حقوقی مجمع عمومی سال ۱۹۷۶ مطرح شد و به تصویب رسید.
 
دکتر باوند از اعضای هیات موسس انجمن علوم سیاسی ایران، انجمن ایرانی روابط بین الملل و انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد می باشد.
+10
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.