اسرائیل: برای بیمارستان «شفا» ۳۰۰ لیتر سوخت فرستادیم؛ حماس سوخت را برد

 بیمارستان شفا در غزهصدای آمریکا: ارتش اسرائیل می‌گوید ۳۰۰ لیتر سوخت را برای «مصالح پزشکی فوری» بیمارستان شفا در شهر غزه عرضه کرده، اما حماس مانع آن شد که این مرکز پزشکی آن را دریافت کند.

تایمز اسرائیل می‌گوید اوایل صبح روز یکشنبه، نیروهای اسرائیل همانطور که از پیش با مسئولان بیمارستان شفا هماهنگ شده بود، پیت‌های سوخت را در نزدیکی بیمارستان قرار دادند.

اما به گفته بیانیه ارتش اسرائیل، «نیروی دفاعی اسرائیل شواهدی دریافت کرد که نشان می‌داد مقامات حماس مانع آن شدند که بیمارستان این سوخت را دریافت کند.»

ارتش اسرائیل مکالمه یک افسر ارتش اسرائیل و یک مقام ارشد بهداشتی غزه‌ای را منتشرکرد که می گوید یوسف ابوالریش، معاون وزیر بهداشت غزه، بیمارستان را از دریافت سوخت منع کرده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل، دانیل هاگاری، در این مورد گفت ما ۳۰۰ لیتر سوخت به بیمارستان شفا فرستادیم اما حماس آن را برد. ما با کارکنان بیمارستان در تماس هستیم و خواستیم کمک کنیم که نوزادان را منتقل کنیم اما حماس مانع شده است.

هاگاری افزود: نیروهای اسرائیل ۲۰ نیروی حماس را بازداشت کردند و آنها برای بازجویی به اسرائیل منتقل شدند. او گفت: مسیر انساندوستانه از بیمارستانها به سمت جنوب باز شده که باقیمانده فلسطینی‌ها به منطقه امن بروند.

سخنگوی ارتش اسرائیل در شمال، اسرائیل آماده است به هر شلیک حزب الله، واکنش نشان دهد. ما تمرکزمان بر جبهه جنوب است و جنگ با حماس است اما حملات حزب الله را بی پاسخ نمیگذاریم.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز یکشنبه به شبکه سی‌بی‌اس آمریکا گفت حماس از بیمارستان‌ها برای اهداف جنگی استفاده می‌کند.

آمریکا، اتحادیه اروپا، و ژاپن گروه شبه‌نظامی حماس را که تحت حمایت جمهوری اسلامی قرار دارد، به عنوان یک گروه تروریستی شناسایی کرده‌اند.
+27
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۲
  pull.over123 - تهران، ایران

  باشه شما دلسوزید. خوب حرو...این سیصد لیتر به چه درد یه بیمارستان به اون بزرگی میخوره؟! رئیس بیمارستان شفا گفت مصرف روزانه جنریتورهای بیمارستان از ۵ هزار تا ۸ هزار لیتره. کسی که به بیمارستان حمله میکنه و برق و اب رو روش قطع میکنه رو نمیشه اسمشو انسان گذاشت.
  41
  8
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  mina minavand - هانور، آلمان

  pull.over123 - تهران، ایران
  چقدر رو دارید شماها.کمک میکنند یه چیزی میگین،کمک نمیکنند یه چیز دیگه میگین.تا یادم نرفته بپرسم به شما نهار دادن؟ساندیستم خوردی؟؟
  2
  22
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۵
  شرقی تنها - توکیو، ژاپن
  pull.over123 - تهران، ایران
  جایی که آب وبرقش هم وارداتیه اونم از کشور به اصطلاح دشمن ،باید مواظب باشه که دست از پا خطا نکنه نه اینکه آغاز گر جنگی بشه گه شروعش باشماست ولی پایانش …
  1
  8
  یکشنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.