دبیرکل خانه پرستار: بیماران به دلیل کمبود پرستار جان‌شان را از دست می‌دهند

 ماهانه حداقل ۲۰۰ پرستار ایران را به مقصد کشورهایی که در آن‌ها می‌توانند درآمد بیشتری کسب کنند، ترک می‌کنندرادیو فردا: دبیر کل خانه پرستار می‌گوید کمبود پرستار «آنقدر جدی است که به دلیل این کمبود بیماران جان خود را از دست می‌دهند».

محمد شریفی‌مقدم روز یکشنبه ۲۱ آبان به رسانه‌های ایران گفت: «اگر شما از بیماران و مراجعان چنین چیزی را نمی‌شنوید دو دلیل دارد یا آگاه نیستند و یا اینکه مظلوم هستند و کمبودها را می‌پذیرند. به جرئت می‌گویم بیماران به دلیل کمبود پرستار می‌میرند.»

آقای شریفی مقدم در ادامه گفت که سالانه «بیش از سه‌هزار پرستار» از کشور مهاجرت می‌کنند اما وزارت بهداشت حتی اندازه همین آمار به کادر درمان اضافه نمی‌کند.

او اعلام کرد که پرستاران حاضر نیستند «با حقوق کم و آن حجم کار» مشغول شوند،‌ برخی از پرستاران معتقدند «خانه‌نشینی بهتر از تحمل این میزان بی‌عدالتی در کار است».

از این آمار چنین برمی‌آید که ماهانه حداقل ۲۵۰ پرستار ایران را به مقصد کشورهایی که در آن‌ها می‌توانند درآمد بیشتری کسب کنند، ترک می‌کنند.

منصور جعفری نمین، رئیس شورای هماهنگی نظام پزشکی کشور نیز اواسط اردیبهشت امسال از مهاجرت بیش از ۸۰۰ ماما به خارج از کشور در سال گذشته خبر داده بود.

در همین زمینه رئیس سازمان نظام پزشکی ایران نیز در مرداد ماه امسال ضمن هشدار در مورد «مهاجرت شغلی و مهاجرت به خارج از کشور» از سوی جامعه پزشکی، «خالی شدن کشور از پزشک» را بحرانی «جدی» خواند و در مورد آینده حوزه سلامت ایران هشدار داد
+11
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.