نتانیاهو: یحیی سنوار، رهبر حماس در غزه، جایی برای مخفی شدن ندارد

 عملیات زمینی ارتش اسرائیل در غزهصدای آمریکا: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، شنبه شب ۲۰ آبان، در یک کنفرانس خبری با اعلام این‌که «محاصره شمال غزه کامل شده است» گفت که نیروهای این کشور «برای تصرف کامل شهر غزه» پیش می‌روند و دیگر مکانی برای سران حماس، از جمله یحیی سنوار، باقی نمانده است تا پنهان شوند.

به گزارش آرش سیگارچی، خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، آقای نتانیاهو با اشاره به عملیات زمینی ارتش اسرائیل در غزه تاکید کرد که بیمارستان شفا نیز به زودی از شبه‌نظامیان حماس پاک‌سازی خواهد شد.

او افزود: ما به زودی او و همه رهبران حماس که در حمله ۱۵ مهر به اسرائیل نقش داشتند را خواهیم کشت.
اسراییل ۱۱ پایگاه حماس را تصرف کرد؛ درگیری اطراف بیمارستان شفا در قلب غزهنخست‌وزیر اسرائیل اضافه کرد: «بگذارید به طور مشخص بگویم. ما آتش‌بسی نخواهیم داشت تا زمانی که گروگان‌های ما آزاد نشده باشند.»

بنیامین نتانیاهو اشاره کرد که رئیس موساد مذاکرات برای آزادی گروگان‌ها را پیش می‌برد.

وی که پس از برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در ریاض سخن می‌گفت، خطاب به رهبران کشورهای عربی گفت: «حماس توسط جمهوری اسلامی محور شرارت، فقط به دنبال ریختن خون و جنگ است و دیگر هیچکس نباید از حماس حمایت کند.»

آقای نتانیاهو همچنین درباره آینده غزه گفت: «حماس به زودی از بین خواهد رفت و نوار غزه باید تبدیل به منطقه‌ای غیر نظامی شود.»

او گفت: «ارتش اسرائیل غزه را از نظر امنیتی کنترل خواهد کرد تا دیگر از این منطقه علیه اسرائیل اقدامی نشود.»

به گفته نخست‌وزیر اسرائیل، «کشتار ۱۵ مهر ثابت کرد اگر اسرائیل غزه را کنترل نکند،‌ تروریست‌ها باز هم از آن منطقه حمله خواهند کرد.»

از هنگامی که شبه‌نظامیان حماس در ۱۵ مهر به اسرائیل حمله کردند و بیش از ۱۴۰۰ تن را کشتند که اکثر آنها غیر نظامی بودند، جنگ در غزه آغاز شده است.

بسیاری از کشورهای عضو این سازمان به ویژه جمهوری اسلامی؛ حامی حماس، از محکوم کردن آنچه شبه‌نظامیان این گروه در اسرائیل انجام دادند، خودداری کرده‌اند.

حملات حماس با واکنش اسرائیل مواجه شد. این کشور ضمن محاصره نوار غزه حملت خود را به اهداف حماس آغاز کرد . به گفته حماس که کنترل غزه را در دست دارد، حملات اسرائیل بیش از ۱۱ هزار کشته بر جای گذاشته است که حدود ۴۰ درصد آنها کودکان هستند.

اسرائیل بارها از غیر نظامیان فلسطینی خواسته که از شمار نوار غزه به حنوب این منطقع بروند و حماس را متهم کرده است که مانع خروج غیر نظامیان به جنوب غزه می شود. این گروه شبه نظامی، این موضوع را رد کرده است.

اسرائیل همچنین گروه حماس را متهم به استفاده از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی کرده و گفته است که این گروه سلاح‌ها و تجهیزات را در زیر و یا در اطراف بیمارستان‌ها و مدارس پنهان می‌کند.

حماس از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا، بریتانیا و شمار دیگری از کشورهای جهان، در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارد.
+20
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.