فروش پیتزای مار

فرارو: شرکت آمریکایی پیتزا هات با یک رستوران هنگ کنگی همکاری کرده تا ابتکار عمل عجیبی را عملی کند: سرو پیتزای مار.

پیشنهاد جدید ترکیبی از گوشت خرد شده مار، قارچ سیاه و گوشت ران خشک شده چینی است. البته شاید برای سایر مردم جهان عجیب به نظر برسد اما برخی از رستوران ها در هنگ و نواحی اطراف جنوب چین سالهاست که مار را به عنوان یک غذا به خصوص در ماه های سردتر سال سرو می کنند. طبق یک ضرب المثل در گویش محلی کانتونی "بهترین زمان برای خوردن مار زمانی است که باد پاییزی شروع به وزیدن می کند" زمانی که مارها چاق شده اند تا برای خواب زمستانی آماده شوند.

به گزارش فرارو به نقل از سی ان ان، بسیاری بر این باورند که گوشت مار دارای خواص دارویی، بهبود دهنده شرایط پوست و گرم کننده بدن است. در فرهنگ آشپزی غنی نقاط مختلف جنوب شرق آسیا از جمله در ویتنام و تایلند پخت غذا با گوشت مار رایج است و مارها در آن کشورها معمولا برای مصرف خوراکی پرورش داده می شوند.

پیتزا هات هنگ کنگ در بیانیه ‌ای پیش از عرضه این غذا در هفته گذشته اعلام کرد: "در ترکیب با مرغ خرد شده و پنیر، گوشت مار از نظر طعم غنی تر می شود". هم چنین پیتزا هات افزوده است که طبق باوری رایج در طب سنتی چینی گوشت "مغذی"مار می تواند گردش خون را تقویت کند.

پیتزا هات برای عرضه این پیتزا با Ser Wong Fun   یک رستوران عرضه کننده مار در مرکز هنگ کنگ که از سال 1895 میلادی به این سو سابقه فعالیت دارد همکاری کرده است.

این پیتزای 22 سانتی متری قرار است تا تاریخ 22 نوامبر عرضه شود. خبرنگار "سی ان ان" اشاره کرده که بافت مار موجود در آن پیتزا شبیه مرغ خشک شده است. "راشل وانگ" از ساکنان هنگ کنگ که از دوره کودکی اوین کاسه سوپ مار را خورده بود و از طرفداران پروپاقرص سوپ مار است در مورد آیتم تازه پیتزای همراه با مار هیجان دارد و می گوید:" بافت آن کمی شبیه مرغ است و طعمی شبیه ماهی و دیگر انواع غذاهای دریایی دارد. بنابراین، من عاشق خوردن آن به عنوان یک وعده غذایی دارای پروتئین درزمستان هستم".

"کارن چان" مدیر کل پیتزا هات هنگ کنگ و ماکائو می گوید آن شعبه از تخصص رستوران هنگ کنگی پرسابقه پیش تر ذکر شده برای تهیه دستورالعمل از مخلوطی از مارها از نژادهای مختلف استفاده کرده است.

پیتزا هات هم چنین در حال معرفی پیتزایی است که با سوسیس‌های کنسرو شده چینی در ظرف برنجی سفالی درست شده است که در میان مردم محلی هنگ‌ کنگ پس از سرد شدن هوا محبوب است. این اولین باری نیست که شعب آسیایی آن برند آمریکایی رویکردی ماجراجویانه تری را برای تجلیل از فرهنگ غذاهای محلی اتخاذ کرده اند.

پیتزا هات در گذشته در تایوان پیتزاهایی را با استفاده از دوریان یا خارگیل یک میوه بومی آن منطقه معرفی کرده بود. در همین حال، پیتزا هات در ژاپن پیتزایی را با استفاده از روش پخت تونکوتسو رامن (سوپ درست شده از آب استخوان خوک) معرفی کرد.
+1
رأی دهید
-9

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.