جنگنده‌های آمریکایی بە انبار تسلیحات نیروهای مرتبط با سپاه در سوریه حمله کردند

دو جنگنده اف ۱۵ متعلق به ارتش آمریکا (عکس از آرشیو)دویچه وله: ارتش آمریکا اعلام کرد کە بار دیگر به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در شرق سوریه حمله کردە است. به گفتە پنتاگون در این حملە دو جنگنده اف ۱۵ یک انبار تسلیحات مرتبط با نیروهای سپاه پاسداران را هدف قرار دادەاند.

در حالی کە نگرانی‌ها در مورد گسترش جنگ خاورمیانه روز به روز بیشتر می‌شود، شواهد حاکی از افزایش حملات نیروهای شبه نظامی طرفدار جمهوری اسلامی به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه است. در همین حال ایالات متحده آمریکا اعلام کرد کە برای دومین‌بار در دو هفتە گذشتە به مواضع نیروهای مرتبط با ایران در سوریه حملە کردە است.

طبق اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون شامگاه چهارشنبه ٨ نوامبر (۱۷ آبان) دو جنگنده اف ۱۵ یک انبار تسلیحات مرتبط با نیروهای سپاه پاسداران در شرق دیرالزور را هدف قرار دادەاند.

این اقدام ارتش آمریکا یک حملە تلافی‌جویانه تلقی می‌شود، زیرا پایگاه‌های نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه در هفتەهای اخیر به طور مداوم هدف حملە نیروهای شبه نظامی مورد حمایت تهران بودەاند.

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده در واکنش بە این حملات تصریح کرد: «برای رئیس جمهوری هیچ اولویتی بالاتر از امنیت نیروهای آمریکایی وجود ندارد و او دستور داده تا با اقدامات امروز روشن شود که ایالات متحده از خود، پرسنل و منافع خود دفاع خواهد کرد».

به گفتە دیدەبان حقوق‌بشر سوریه، در حملە چهارشنبه نیروهای آمریکا، دست‌کم ٩ نفر از نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران کشتە شدەاند.

نزدیک به ٩٠٠ سرباز آمریکایی در چند پایگاه در شرق سوریه حضور دارند. ماموریت این نیروها همکاری مشترک با نیروهای سوریه دمکراتیک (اس‌دی‌اف) در زمینه مبارزه با گروه تروریستی داعش و تامین امنیت میدان‌های نفتی و گازی در شرق سوریه است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیشتر در واکنش به حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران به پایگاه‌های آمریکا در سوریه گفتە بود کە "ایالات متحده به دنبال درگیری با ایران نیست، اما آماده است برای محافظت از مردم خود قاطعانه عمل کند".
+41
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۵
  sahandogli - لندن، انگلستان
  44 سال می گقفتند اسراییل را از روی نقشه جهان حذف می کنیم و اگر جنگی با آمریکا صورت گیرد آمریکا پشیمان می شود. امروز تمام آن توهمات ایرانی را در میدان می بینیم و می بینیم چقدر ایران ناتوان و ترسو است
  0
  10
  ‌پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  این فرقه کثیف اصلاً صداشم در نمیاره فقط بلدن زر بزننا خط قرمز ماست خط قرمز ماست �ط بلدم مردم بی‌گناه ایرانو بکشند
  0
  3
  ‌پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.