داوطلبان نامزدی حزب جمهوریخواه آمریکا: سر مار در تهران است

در مناظره چهارشنبه شب داوطلبان نامزدی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، چهار نامزد به شدت از اسرائیل در جنگ با حماس حمایت کردند و علیه حکومت ایران سخن گفتند.

نیکی هیلی گفت: «باید به روشنی درک کنیم که بدون ایران حماسی هم وجود نخواهد داشت. بدون ایران حزب اللهی وجود نخواهد داشت. بدون ایران حوثی‌هایی وجود نخواهند داشت و شبه‌نظامیانی در سوریه و عراق که سعی دارند مردان و زنان ارتش ما را هدف قرار دهند وجود نخواهند داشت.»

او افزود: «چین درحال خریداری نفت از ایران است. روسیه از آنها پهپاد و موشک می‌گیرد و یک ائتلاف نامقدس وجود دارد. باید با چشم باز اینها را ببینیم.و کاری که باید بکنیم این خواهد بود که به اسرائیل بگوییم چه کار کند.»

او در بخش دیگری از سخنانش افزود: «نباید آنطور که جو بایدن عمل کرده، فقط مقابله به مثل کنیم بلکه باید زیرساخت‌هایی را که از آن برای حملات استفاده می‌کنند هدف قرار دهیم تا عملیات خود را تکرار نکنند. ایران به ضربات واکنش نشان می‌دهد، باید بزنید و محکم هم بزنید تا عقب‌نشینی کنند. چیزی که نمی‌خواهیم داشته باشیم ذوق‌زدگی دولت بایدن برای بازگشت به توافق با ایران و دادن شش میلیارد دلار به آنها برای آزادی پنج گروگان است.»

وی تاکید کرد: «شما با دشمن و با تروریست‌ها نباید از موضع ترس روبرو شوید بلکه باید با قوت برخورد کنید. وقتی چنین کردید همه توجه خواهمد کرد.»

خانم هیلی در ادامه گفت: «تنها چیزی که باید انجام دهیم حمایت از آنها [اسرائیل] برای حذف حماس است. این اسرائیل نیست که به آمریکا نیاز دارد. این آمریکاست که به اسرائیل نیاز دارد. آنها نوک پیکان مبارزه با تروریسم اسلامی هستند و ما باید مطمئن شویم که در این مبارزه پشت آنها را داریم.»

تیم اسکات، دیگر داوطلب نامزدی حزب گفت: ««به پرزیدنت بایدن می‌گویم اگر می‌خواهید جلوی حملات به پرسنل نظامی ما در خاورمیانه را که به بیش از چهل مورد رسیده بگیرید، باید ایران را بزنید. اگر می‌خواهید اثر گذار باشید، نباید فقط در سوریه به انبارهایشان حمله کنید، بلکه باید عملا سر مار را قطع کنید و سر مار در ایران است و نه گروه‌های نیابتی آن.»

کریس کریستی، یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این مناظره گفت: «باید مطمئن شویم که به منزوی کردن ایران با کمک دولت‌های معقنول خاورمیانه ادامه می‌دهیم.»

ران دیسانتیس، دیگر داوطلب نامزدی جمهوریخواهان، گفت که نحوه رفتار بایدن ایران را به حملات بیشتر تشویق می‌کند و افزود که اگر رئیس جمهوری بود «به آنها می‌گفتم اگر یک مو از سر یک پرسنل آمریکایی کم شود بهایی جهنمی خواهید پرداخت.»
+58
رأی دهید
-4

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  بوی سرنگونی نظام کثیف اسلامی از سخنان این آمریکایی ها می آید. وقت انقلاب زن، زندگی و آزادی مردم ایران رسیده است
  1
  35
  ‌پنجشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.