زنان کدام کشور در مصرف الکل زیاده‌روی می‌کنند؟

 معیار نوشیدن بیش از حد الکل در تعریف جهانی، مصرف دستکم ۶ نوشیدنی الکلی در یک نوبت است.

یک گزارش که به تازگی توسط سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) منتشر شده و مصرف الکل را در ۳۳ کشور مقایسه کرده است نشان می‌دهد زنان بریتانیایی بیش از زنان سایر کشورها الکل مصرف می‌کنند.

معیار نوشیدن بیش از حد الکل در تعریف جهانی، مصرف دستکم ۶ نوشیدنی الکلی در یک نوبت است. در این گزارش ۲۶ درصد زنان انگلیسی این کار را حداقل یک بار در ماه انجام می‌دهند. این در حالی است که این رقم برای مردان انگلیسی بالاتر از ۴۵ درصد برآورد شده است.

در رده‌بندی مردان از نظر میزان نوشیدن بیش از حد الکل، رومانی با حدود ۵۷ درصد رتبه نخست فهرست را به خود اختصاص داده است. هنگامی که در آمارها هر دو جنس با هم ترکیب شدند، بریتانیا به طور مشترک با لوکزامبورگ پس از رومانی و دانمارک در رتبه سوم قرار گرفت.

در کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، در مجموع و به طور متوسط ۲۶ درصد از مردان گزارش کردند که حداقل یک بار در ماه مشروبات الکلی بیش از حد می‌نوشند، این در حالی است که این عدد برای زنان تنها ۱۲ درصد بود.

    درخواست دولت بریتانیا از مردم برای کاهش مصرف نوشیدنی های الکلی
    رواج دوری از مشروبات الکلی در میان جوانان بریتانیایی

دکتر ریچارد پایپر، مدیر اجرایی موسسه «الکل چینج» در بریتانیا، در این باره می‌گوید: «الکل در اینجا در بریتانیا آسیب زیادی می‌زند، اما این کاملاً قابل اجتناب است.»

دکتر پاپیر اضافه کرد: «نیاز شدیدی وجود دارد که دولت اقداماتی را برای کاهش آسیب حاصل از الکل و نجات جان شهروندان انجام دهد. این اقدامات می‌توانند شامل کنترل‌های مناسب در بازاریابی الکل، دخالت در تعیین کف قیمت در انگلستان (مانند آنچه اکنون در اسکاتلند و ولز داریم) و برچسب‌گذاری شفاف‌تر محصولات الکلی باشد.»۲۶ درصد زنان انگلیسی دستکم یک بار به نوشیدن زیاد می‌پردازند.ایندیپندنت فارسی: سازمان توسعه و همکاری اقتصادی گفته است که مردم نباید به طور منظم بیش از ۱۴ واحد الکل در هفته (معادل تقریباً ۶ لیوان آبجو یا جام شراب) بنوشند. به گفته این نهاد، به طور متوسط ۲.۴ درصد از هزینه‌های بهداشتی در کشورها صرف مقابله با آسیب‌های ناشی از الکل می‌شود. این در حالی است که این رقم مصرف در برخی کشورها به ۴ درصد می‌رسد.

در گزارش منتشره آمده است که مصرف الکل «علت اصلی مرگ و میر و معلولیت در سراسر جهان، به ویژه در میان افراد در سن اشتغال» بوده است.

نوشیدن الکل مصرف‌کنندگان را در معرض خطر بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، سیروز کبدی و ابتلا به شماری از انواع سرطان‌ها قرار می‌دهد. این مسئله همچنین در اتفاقاتی نظیر تصادف خودرو، خشونت، قتل، خودکشی و اختلالات سلامت روان نقش دارد.

گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی همچنین نشان می‌دهد که تنها ۱۲.۷ درصد مردم در بریتانیا سیگاری هستند، در حالی که میانگین ۳۳ کشور عضو سازمان ۱۶ درصد است.

این در شرایطی است که تقریباً یک نفر از هر ۲۰ بزرگسال (۴.۹ درصد) گفته است به طور منظم سیگار استعمال می‌کند، رقمی که بالاتر از میانگین ۳.۲ درصدی کشورهای عضو محسوب می‌شود.
+4
رأی دهید
-0

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  نوشیدنی‌های الکلی -از دیدگاه کلی‌- به دو دسته‌ی "ملایم(سبک)" و "قوی(سنگین)" تقسیم می‌شوند. بی‌شک خانم‌های اروپایی -منجمله خانم‌های بریتانیایی که بر طبق این آمار بیش از سایر زن‌ها مشروب می‌نوشند-، نوشیدنی‌ الکلی ملایم(سبک) مصرف می‌کنند، اما برای نمونه در اکراین و روسیه، درصد قابل توجهی‌ از زن‌های مشروب‌خور، نوشنیدنی‌های الکلی قوی(سنگین) یعنی ودکا، و یا مقدار قابل توجهی‌ آبجوی هشت‌-درصدی مصرف می‌کنند. در ضمن در اکراین، از هر سه نفر -چه بین زن‌ها و چه بین مرد‌ها- یک نفر سیگاری است، که حداقل روزی نصف پاکت سیگار را می‌کشد، به بیان دیگر، حداقل سی‌-درصد از مردم بزرگ‌سال اکراین، سیگاری قهار هستند. البته در طی‌ سال‌های جاری، مصرف مشروب در اکراین، کم‌تر از گذشته شده، که ریشه در وضعیت معشیتی مردم دارد که به‌نسبت قبل‌، سبد خرید خورد‌و‌خوراک در این‌جا، بخاطر نرخ بالای تورم، بسیار کم‌تر شده. قبل‌ها، تا همین ۴ سال پیش، درامد داخلی‌ اکراین، از فروش "مشروبات الکلی + سیگار + قهوه" تشکیل شده بود، اما حال، هر‌کس به‌فکر این است که بر روی نان‌اش، بتواند کالباسی‌ نیز قرار دهد، تا نان را خالی‌ نخورد ~
  0
  5
  جمعه ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.