مرضیه برومند پس از هشت ماه از مدیرعاملی خانه سینما استعفا داد

 مرضیه برومندرادیو فردا: مرضیه برومند که ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ به عنوان اولین مدیرعامل زن خانه سینما معرفی شده بود، بعد از حدود هشت ماه فعالیت و به‌دنبال جنجال‌های ناشی از اظهارات سه هفته پیش خود درباره مشارکت سینماگران در جنگ با اسرائیل، از این سمت کناره‌گیری کرد.

هیئت مدیره خانه سینما روز سه‌شنبه ۱۶ آبان در اطلاعیه‌ای با یادآوری «شرایط پیچیده حاکم بر سینمای ایران» اعلام کرد که با این استعفا موافقت کرده است.

در این اطلاعیه همچنین به «تناقضات مدیریتی، مشکلات اقتصادی و فضاهای هیجانی تحمیل‌شده بر پیکره سینمای ایران» اشاره شده که در زمان مدیریت خانم برومند «سخت و پیچیده‌تر» شد.

مرضیه برومند ۲۶ مهر امسال در مراسم تشییع پیکر داریوش مهرجویی، کارگردان شناخته‌شده سینما و وحیده محمدی‌فر، فیلمنامه‌نویس و همسر آقای مهرجویی، خطاب به مسئولان جمهوری اسلامی گفت: «با ما خوب باشید، ما کنار شما با اسرائیل هم می‌جنگیم.»

این سخنان با واکنش جمعیت حاضر در مراسم و هو کردن او همراه شد و سپس در شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌ گسترده‌ای یافت.

او بعد از واکنش‌های منفی، روز ۲۷ مهر با انتشار متنی در صفحه اینستاگرام خود توضیح داد که واژه «جنگ» را «به اشتباه» به کار برده و افزود: «آنها که آثار مرا دیده‌اند و با کارهای من بزرگ شده‌اند می‌دانند که من چگونه می‌اندیشم.»

مرضیه برومند در عین حال بخشی از واکنش‌ها به اظهارات جنجالی خود را «مغرضانه و جعلی» دانست و «فجایع و کشتار مردان و زنان و کودکان بی‌گناه» فلسطین را محکوم کرد.

بعد از این اتفاق، شایعاتی منتشر شد که او از سمت خود استعفا داده است. در اطلاعیه روز سه‌شنبه هیئت مدیره خانه سینما که به «جلسات متعدد» با او اشاره شده، این خبر به شکل تلویحی تأیید شده است.

خانه سینما که جامعه اصناف سینمای ایران است، پیش از انتصاب خانم برومند، حدود شش ماه بدون مدیرعامل فعالیت می‌کرد که دلیل آن آغاز اعتراضات سراسری سال ۱۴۰۱ مدت کوتاهی بعد از انتخاب هیئت مدیره جدید در شهریور پارسال بود.
+23
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.