پس از یکسال؛ برادر عجمیان می‌گوید اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی «ربطی به قتل برادرش» نداشت

 محمدمهدی کرمی (راست) و محمد حسینیصدای آمریکا: نزدیک به یک سال پس از اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی در رابطه با پرونده کشته شدن یک بسیجی، برادر مقتول می‌گوید «دو نفری که اعدام شدند» ربطی به «قتل برادرم» نداشتند و «جرم‌شان محاربه بود.»

چند روز پس از ادعاهای حاشیه‌ساز پدر روح‌الله عجمیان بسیجی کشته شده در اعتراضات سال ۱۴۰۱ که خواستار «اعدام» همه متهمان پرونده شده بود؛ حالا برادر او نیز در اظهارنظری خواستار اعدام دکتر حمید قره‌حسنلو و همسرش شده است.

حسین عجمیان در مصاحبه‌ با روزنامه اعتماد گفته است که «مساله این است فردی که باعث مرگ برادر من شده، اعدام نشده است.»

عجمیان ادعا کرده که «در واقع این آقا (دکتر قره‌حسنلو) برادر من را به قتل رسانده است. اما چون پولدار و دکتر است، روابط زیادی دارد و ... کسی با او برخوردی نکرده است.»

برادر روح‌الله عجمیان در بخشی از این مصاحبه گفت: «در این پرونده دو نفر آدم بی‌خانواده را اعدام کردند ، اما فرد اصل کاری را که دکتر بود، اعدام نکردند.»

او در اظهارنظری تازه صحبت‌های پدرش را تکرار کرده و گفته است که «برخی افراد و جریانات با نفوذ از مقام خود سوءاستفاده کرده و مسیر پرونده را تغییر دادند. ما فقط می‌خواهیم این فرد و همسرش مطابق قانون اعدام شوند.»

روز گذشته سه شنبه ۱۶ آبان‌ماه مشاور علی‌اکبر ولایتی در واکنش به انتقادات صورت گفته مبنی بر مداخله او در توقف و تغییر حکم اعدام دکتر‌حمید قره‌حسنلو نوشت: «پیام‌های مکرر از محافل پزشکی بین المللی مبنی بر تشدید تحریم‌ها در حوزه پزشکی و تماس‌های مکرر انجمن‌های پزشکی با ولایتی» باعث شد تا او «طی نامه‌ای به یکی از مسئولان عالی رتبه نظام صرفا درخواست بررسی بیشتر» را مطرح کند.

صالح اسکندری تاکید کرده که در این اقدام خواست ۱۰۲ تن از روسای نظام پزشکی سراسر کشور و طومار بیش از ۶ هزار پزشک مبنی بر بی‌گناهی قره‌حسنلو نیز تاثیر داشته است.

به گفته اسکندری ولایتی «در موضوع این گزارش به یقین رسیده‌اند و یقین پایه حجت شرعی است» اما تاکید کرده که «هیچ مکاتبه‌ای با قوه قضائیه در این مورد نداشته است.»

مشاور ولایتی اظهارات پدر روح‌الله عجمیان را به خاطر «اطلاعات غلطی» دانسته که «افراد مغرض» به او می‌دهند و برخی از واکنش‌ها را «نوعی تسویه حساب سیاسی با آقای ولایتی» توصیف کرده است.

میرزا ولی عجمیان، پدر روح‌الله عجمیان چهارشنبه شب دهم آبان، در یک برنامه زنده تلویزیونی، به علی اکبر ولایتی، مشاور علی خامنه‌ای، حمله کرد و او را عامل اعدام نشدن افراد بیشتری به خاطر کشته شدن پسرش دانست.

او بدون ارائه شواهد عنوان کرد که «۸۰ تن متهم پرونده بوده‌اند که فقط ۸ تن آنها در بازداشت هستند و اگر ولایتی سرش را بچرخاند، این ۸ تن هم آزاد می‌شوند.»

آنطور که رسانه‌های ایران نوشته‌اند، پدر این بسیجی خواستار اعدام‌های بیشتر بوده و در واکنش به تلاش مجری برای «مدیریت برنامه» گفت که در چندین بار حضور در صداوسیما «به او گفته‌اند درباره ولایتی چیزی نگو و شما از او می‌ترسید.»

بنابر تصاویر منتشر شده از این برنامه، پدر بسیجی کشته شده با گفتن «ولایتی قاتل بچه من است» از صندلی خود بلند شد و «قهر» کرد و از استودیو خارج شد.

دادگاه انقلاب اسلامی استان البرز در فروردین ماه سال جاری در حکمی جدید برای حمید قره‌حسنلو، پزشک متهم در پرونده بسیجی کشته شده روح‌الله عجمیان، او را به ۱۵ سال حبس محکوم کرد.

حمید قره‌حسنلو همراه با همسرش، فرزانه، پس از مراسم چهلم حدیث نجفی، از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری در کرج، با حمله نیروهای امنیتی به خانه‌شان بازداشت شدند.

قره‌حسنلو پزشک ۵۳ ساله یکی از پنج نفری بود که به اتهام «کشتن یک بسیجی» در حکم بدوی به اعدام محکوم شد اما این حکم در مراحل بعدی نقض شد.
+4
رأی دهید
-70

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  ای بر اون نطفه و اون ذات کثیف این خونواده پلید که برای انتقام یک عضو مزدور و پفیوز و قاتل خونواده شون که بدرک واصل شده ، براحتی چشم بر اعدام دو جوان بیگناه بستند و حالا هم تقاضای اعدام برای بیگناهان دیگر دارند !!
  2
  109
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  hamidesabz - لندن، انگلستان

  بر فرض درستی ادعا این خانواده جنایتکار، یک پزشک نمیتواند بی جهت دست به قتل کسی بزند مگر در دفاع از جان خود یا دیگری! پزشکان معمولن از دار و دسته اراذل و اوباش هم مسلکی نظیر عجمیان ها نیستند که برای منافع مادی مرتکب چنین جنایاتی بشوند!
  3
  83
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  ایران جویدان - جیبوتی، آنگولا

  آدم خوبه بقول تو بی خانواده و با شرف باشه تا مثل تو اون خانوادهً کثیفتر از فاضلابت باشه، آدم خوبه بی خانواده باشه ولی مثل امثال تو صد پدر و زیر عرب خواب نباشه، لغات کثافت حرمزاده ... برای شما حزبالهی ها لغات خوبیه باید بدتر از این صفات رو کشف کرد وبه شما نسبت داد که لایقش باشین.
  4
  41
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  بی خانواده شماها هستید که مثل لش بوی تعفن میدید. خانواده ای که برای کشتن و تیغ زدن مردم و حواله پژو و ماشین و انواع رانتها طلب میکنند و بخاطر اینکه حواله ماشینش رو تحویل ندادن راه افتادن دکتره قاتل بوده. کجای دنیا واسه قتل یه تفاله بی هویت چند نفر رو اعدام میکنند؟ متهمان ردیف دارند و قرار نیست همه اعدام بشوند و در این پرونده اصلا قاتلی شناسایی نشده و هیچ مدرک و استدلالی وجود نداره که این افراد اصلا نقشی در کشتن اون حـ... داشتند. الان دکتر فلانی چیکار باید میکرده؟ اون بدبخت زورش به اون لات مسلح بسیجی میرسیده که بخواد بکشش؟ انتظار داشتی چون دکتر ارولوژی و رادیولوژی بوده معجزه میکرده و جان بی ارزش یک زالو رو نجات میداده؟ بعد خود بسیجی ها و اطلاعاتی های در صحنه کمک نکردن به اون زالو کثیف بعد این دکتر اگر میخواست کاری کنه شاید مردم به جرم بسیجی بودن سر او هم میریختند پس کاری نمیشده بکنه.
  0
  11
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.