سخنگوی پنتاگون: پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه ۴۰ بار هدف قرار گرفته‌اند

 سابرینا سینگرادیو فردا: یک سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز سه‌شنبه ۱۶ آبان گفت، در یک‌ماه گذشته پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه ۴۰ بار هدف قرار گرفته‌اند.

سابرینا سینگ٬ معاون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در پاسخ به پرسشی در خصوص افزایش حملات گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران، گفت: نمی‌گویم که افزایش قابل توجهی وجود داشته است. در یک وضعیت ثابت است.

خانم سینگ اضافه کرد: «از هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) تا هفتم نوامبر٬ نیروهای آمریکایی حداقل ۴۰ بار مورد حمله قرار گرفته‌اند که ۲۲ بار در عراق و ۱۸ بار در سوریه بوده است.»

او تصریح کرد: این حملات شامل ترکیبی از پهپادهای یک طرفه (انتحاری) و راکت بوده‌اند.

این سخنگوی پنتاگون همچنین در خصوص حمله روز سه‌شنبه گفت که این حمله تلفات و خسارتی درپی نداشته است.

به گفته مقامات پنتاگون، در این حملات تاکنون ۴۶ نفر مجروح شده‌اند که جراحات اکثر آنها جزئی توصیف شده است. گفته می‌شود که ۴۰ تن از مجروحان به خدمت بازگشته‌اند.

آمریکا در واکنش به این حملات پیشتر٬ مواضع گروه‌های نیابتی سپاه پاسداران را سوریه هدف قرار داد.

رئیس جمهور آمریکا روز ۶ آبان در نامه‌ای به کنگره این کشور از دستور خود برای حمله به تاسیسات مورد استفاده سپاه پاسداران و گروه‌های نیابتی آن در سوریه دفاع کرد و گفت که ایالات متحده آماده است اقدامات بیشتری را براساس ضرورت برای مقابله با تهدیدات و حملات انجام دهد.

او در این نامه نوشت که دستور داده «حملات هدفمندی علیه تأسیسات در شرق سوریه» انجام شود. تأسیساتی که به گفته او «توسط سپاه پاسداران و گروه‌های وابسته به آن برای فرماندهی و کنترل، انبار مهمات و اهداف دیگر استفاده می‌شد» و مورد هدف حملات دقیق قرار گرفت.

وزارت دفاع آمریکا در همان روز اعلام کرد، ارتش ایالات متحده بامداد جمعه ۵ آبان به تلافی حملات پهپادی و راکتی به نیروهای این کشور در خاورمیانه، دو تاسیسات مرتبط با سپاه پاسداران را در شرق سوریه هدف قرار داده است.

لوید آستین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «حملات دقیق انجام شده، اقدامی در راستای دفاع از خود و پاسخی به یک رشته حملات مداوم و عمدتاً ناموفق گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران علیه پرسنل آمریکایی در عراق و سوریه است که از ۲۵ مهر آغاز شد.»

سحنگوی پنتاگون نیز روز ۶ آبان با اشاره به این حملات به آمریکا در عراق و سوریه توسط ایران و سپاه پاسداران حمایت شده است، گفت آمریکا همواره حق دفاع از خود را محفوظ می‌داند و «هرگاه لازم باشد در دفاع از نیروها و منافع خود در خارج از خاک‌مان تردید نمی‌کنیم.»

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز ۷ آبان تأکید کرد اگر نیروهای نیابتی ایران علیه اهداف آمریکایی دست به تهاجم بزنند، جواب متقابل دریافت خواهند کرد.
+22
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد
  خوب امریکا هم فقط یکبار به مواضغ رهبر این نیروهای نیابتی در داخل ایران حمله موشکی بکند.
  4
  22
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  جواب ابرگودرت شما کو؟بنازم قدرت ایران اسلامی رو که امریکاش هم جرأت رجز خونی براش نداره
  10
  5
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۲
  paksan - ایران، ایران
  این خبررسانی ها برنامه ویژه ای هم داره. احتمالا قبل از یک حمله موثر و بزرگ به سپاه در حال ایجاد فضاسازی هستند یا در حال تخلیه احساسات طرف مقابل.
  1
  1
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  اینگه هندوستانی است! هندی هم نه، هندوستانی! 😂
  1
  4
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Ali siya - لندن، انگلستان
  وطن فروش های خائن فارسی زبان کجا هستن گم شدن .الان چی میگن .به قدرت ایران قوی پی ببری .
  0
  1
  ‌چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.