ارتش اسرائیل: مقامات ارشد حماس همگی در خارج از نوار غزه زندگی و فعالیت می‌کنند

ایندیپندنت فارسی: سازمان ضداطلاعات ارتش اسرائیل (آمان) روز دوشنبه ۱۵ آبان اعلام کرد که مقامات ارشد حماس همگی در خارج از نوار غزه زندگی و فعالیت می‌کنند. به گزارش اورشلیم‌پست، بنابر اعلام ارتش اسرائیل بیش از یک‌چهارم مقامات حماس از جمله اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی این گروه شبه‌نظامی همگی خارج از غزه و درکشورهایی چون «ایران، قطر، لبنان و ترکیه» فعالیت می‌کنند.

اسماعیل هنیه، که چندی پیش با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران ملاقات کرد، رئیس دفتر سیاسی حماس است و در دوحه، پایتخت قطر فعالیت می‌کند.

مسئولیت‌های رهبری حماس در خارج از کشور به سه بخش کرانه باختری، نوار غزه و امور خارجه تقسیم می‌شود.

سازمان ضد اطلاعات ارتش اسرائیل اعلام کرد که بی‌وقفه در حال مکان‌یابی رهبران حماس است.

براساس این گزارش، برخی از رهبران حماس در کشورهایی فعالیت می‌کند که این گروه شبه‌نظامی در آن‌ها حضور رسمی ندارد.

این افراد که در خارج از غزه به جمع‌آوری کمک‌های مالی و هدایت عملیات شبه‌نظامیان حماس می‌پردازند، همچنین نفوذ بسیاری در شورای این گروه دارند. این شورا از نمایندگان سه شاخه عملیاتی حماس و همچنین نمایندگان شبه‌نظامیان فلسطینی محبوس در زندان‌های اسرائیل تشکیل شده است.

براساس این گزارش، رهبران حماس از جمله اسماعیل هنیه، خالد مشعل، رهبر سابق این گروه، موسی ابو مرزوق، معاون او و فتحی حماد وزیر امور داخلی شبه‌نظامیان حماس در نوار غزه از همین طریق قادرند امور روزانه غزه را «دستکاری» کرده و نیازهای اساسی غیرنظامیان این منطقه را به شبه‌نظامیان حماس وابسته کنند.

اورشلیم پست همچنین ماه گذشته گزارش داد که محمد قاسم صوالحه که پیشتر مسئول عملیات حماس در کرانه باختری بود، در لندن در یک خانه دولتی زندگی می‌کند.

صالح العاروری، معاون رهبر حماس هم که اکنون مسئول عملیات حماس در کرانه باختری است، در حال حاضر در لبنان فعالیت می‌کند.

به گفته ارتش اسرائیل، العاروری همراه با دیگر رهبران خارج از نوار غزه حماس، «فعالیت‌های این گروه شبه‌نظامی را علیه اسرائیلی و دیگر اهداف این گروه در کشورهای مسلمان و همچنین در جوامع مسلمان در کشورهای غربی، رهبری می‌کند»
+46
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  arian1 - ابادان، ایران

  چیز دیگری هم از این ارازل و اوباش اسلامی انتظار نمی رفت. در بهترین هتل‌ها در قطر و ترکیه زندگی می کنند و بخاطر خیانت حساب های بانکی شان از پول و ثروت پر می شود .هیچگاه در فکر اینکه هزاران هم وطنشان در زیر بمباران شبانه روزی هستند نخواهند بود
  11
  47
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  رژیمی که به زن و بچه فلسطینی رحم نمیکنه. و ۲.۵ میلیون انسان رو در باریکه غزه در محاصره داره حتما انتظار داره سران حماس برن غزه رو پشت بوم حمام آفتاب بگیرن .عجب خری هستید شما
  60
  12
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  اقای باصطلاح سرزمین آریا ، با این حساب میدانی که سران حماس در بهترین هتل ها زندگی می‌کنند و جت شخصی دارند ؟!؟ و مردم بدبخت فلسطین را جهت اهداف پلید خودشان ( مشابه سران ج.ا) بکشتن میدهند ؟!؟
  12
  50
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  و اگثرا دزد و فاسد و بی شعور با فرهنگ وحوش عربستان در 1400 سال قبل. ثروت یکی از این ها بالای 4 بیلیون دلار است (اشتباه نخوانید بیلیون و نه میلیون)
  1
  15
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.