بازیگران نابینا در نقش‌های اصلی سریال جدید نتفلیکس

رادیو فردا: کارگردان و تهیه‌کننده سریال «همه نورهایی که نمی‌توانیم ببینیم» محصول جدید شبکه نتفلیکس که در آن بازیگران نابینا نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند، اعلام کرد که این مجموعه «نقطه عطفی» در استفاده از بازیگران نابینا یا کم‌بینا است.

شان لوی درباره استفاده از این هنرپیشه‌ها در نقش‌های اصلی گفت که قصد داشته با این تمهید، شخصیت‌ها را «دقیق و درست» به تصویر بکشد و استفاده متداول هالیوود از بازیگران با توانایی دیدن در نقش افراد نابینا را باعث «حواس‌پرتی» تماشاگران دانست.

این کارگردان و تهیه‌کننده یافتن بازیگران مناسب برای اقتباس از داستانی به همین نام نوشته آنتونی دوئر، نویسنده برنده جایزه پولیتزر، را یک «چالش» خواند چون با استفاده از موسسات معمول انتخاب بازیگر نمی‌توان افراد نابینا یا کم‌بینا را برای ایفای نقش پیدا کرد.

آقای لوی گفت سازندگان سریال برای انتخاب بازیگران اصلی، در اینترنت فراخوان عمومی دادند و در نهایت افرادی که برای ایفای نقش انتخاب شدند، نابینا بودند.

داستان درباره دختری فرانسوی به نام ماری لوره در زمان اشغال فرانسه توسط آلمان نازی است و در سریال «همه نورهایی که نمی‌توانیم ببینیم»، نل ساتن در نقش کودکی او و آریا میا لوبرتی در نقش نوجوانی این شخصیت مقابل دوربین رفته‌اند.

مارک رافالو و هیو لوری، بازیگران سرشناس آمریکایی و بریتانیایی، دیگر بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند که روز ۱۱ آبان از شبکه نتفلیکس پخش شده است.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.