کاخ سفید: ادعای ایران در مورد دریافت پیام از آمریکا برای آتش‌بس در غزه «کاملا نادرست» است

 کاخ سفید (آرشیو)صدای آمریکا: آمریکا ادعای وزیر امور خارجه ایران را مبنی بر این که طی سه روز گذشته با ارسال پیام به جمهوری اسلامی خواهان برقراری آتش‌بس در غزه شده، «کاملا نادرست» خواند.

یک سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا روز دوشنبه پانزدهم آبان در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا در واکنش به این ادعای حسین امیرعبداللهیان، ضمن «کاملا نادرست» خواندن آن گفت: «ما برای ایران کاملا روشن کرده‌ایم که نباید به دنبال گسترش درگیری باشد.»
این مقام آمریکایی با تکرار هشدارهای مکرر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، و دیگر مقامات ارشد دولت او افزود در صورتی که جمهوری اسلامی به دنبال گسترش درگیری‌ها باشد، باید با عواقب آن دست و پنجه نرم کند.

این سخنگوی سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه گفت: «ما همچنین به طور علنی و خصوصی روشن ساخته‌ایم که خواستار آزادی گروگان‌های [ربوده شده از سوی] حماس هستیم.»

به گفته او، «آزادی گروگان‌ها مستلزم وقفه بشردوستانه در درگیری‌ها است. [مسئولیت] هرگونه تاخیر در این روند بر عهده حماس است.»

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، نیز روز شنبه در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با همتایان خود از مصر و اردن گفت آتش‌بس در شرایط فعلی به حماس و ستیزه‌جویان فلسطینی فرصت تجدید قوا می‌دهد و تکرار حادثه ۱۵ مهر را ممکن می‌کند.

با این حال، ایالات متحده از اسرائیل می‌خواهد با وقفه‌های موقت و معین در برخی نقاط به منظور توزیع کمک‌های بشردوستانه میان غیرنظامیان موافقت کند.

اسرائیل نگران است این وقفه‌های بشردوستانه نیز به تجدیدقوای حماس منجر شود.

دیوید سترفیلد، فرستاده ویژه آمریکا برای مسائل بشردوستانه خاورمیانه، که بلینکن را در دومین تور خاورمیانه‌ایش همراهی می‌کند، روز شنبه به خبرنگاران گفت نگرانی‌های اسرائیل قابل‌درک است اما کسب اطمینان از اینکه اسرائیل به مکان‌ها یا مسیرهای خاصی حمله نخواهد کرد، یک «ضرورت راهبردی» به منظور تحویل کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان نیازمند در غزه است.

آمریکا و متحدانش بارها ضمن محکوم کردن حمله مرگبار ۱۵ مهر ستیزه‌جویان فلسطینی به اسرائیل، بر حمایت قاطع خود از حق و وظیفه دولت اسرائیل برای محافظت از شهروندانش تاکید کرد‌ه‌اند.

آنها همچنین خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی گروگان‌های ربوده‌شده از سوی ستیزه‌جویان فلسطینی، محافظت از غیرنظامیان فلسطینی ساکن غزه، و تحویل مستمر کمک‌های بشردوستانه به آنها شده‌اند
+43
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۶۴
  zarduscht1 - فرانکفورت، آلمان
  آتش بسی وجود نخواهد داشت، غزه دو قسمت شده و اسراهیل از هیچ کوششی دریغ نمی‌‌کند تا مردم عادی آسیب نبینند. مردم غزه از شمال همه دارند به طرف جنوب غزه می‌‌روند.به این می‌‌گویند شرف سیاسی .نه مثل حماس کفتار و حامی‌ یان آنها حقوق بشری ها. این فرق آنها با حماس است. حتا به سرباز مرده خود احترام می‌‌گزارند و کوشش جسد او به دست حماس نیفتد، نه مثل حماس که همین زمان هم کوشش که مردم از شمال به جنوب نروند تا از آن‌ها به عنوان سپر استفاده کنند.ولی‌ از این حرف‌ها گذشته. اول خروج مردم از غزه و بعد شکار حماس. درود بر وطن دوستی‌ مردم اسراهیل، با وجود تمامی اختلاف سیاسی در زمان بحرانی‌ همه با هم.شیخ علی‌ هم که از رس ریده. الالف پالاف اول فقط اثر منقل شیره بود. خماری آمد دوباره پنهان شد
  3
  17
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  یک روده ی راست توی شکم این ام الفسادها نیست. ده حرف که بگویند از تویش یازده تا دروغ شاخدار بیرون میزند
  1
  18
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.