توضیحات پلیس بریتانیا در مورد پرچم شیر و خورشید در تجمعات حمایت از اسرائیل در لندن

بی بی سی: پلیس لندن با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر)، توضیحاتی در مورد پرچم شیر و خورشید منتشر کرده است. این توضیح پس از ظاهر شدن این پرچم در جریان چند تجمع حمایت از اسرائیل در این شهر منتشر شده است.

بحث استفاده از پرچم‌های مختلف در جریان اعتراضات این روزها در بریتانیا بسیار داغ شده است.

بر اساس قانون، استفاده از پرچم گروه‌هایی مانند داعش، حماس و حزب‌الله که از سوی دولت بریتانیا تروریستی شناخته شده‌اند در جریان تظاهرات ممنوع است.

پلیس لندن کارشناسانی مسلط به زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف در اختیار دارد تا در هنگام تظاهرات بتوانند در مورد قانونی بودن یا نبودن استفاده از هر پرچم تصمیم بگیرند.

بعد از آن که در چند تجمع حمایت از اسرائیل در لندن، پرچم شیر و خورشید هم در کنار پرچم اسرائیل ظاهر شد، پلیس لندن این توضیح را در مورد پرچم شیر و خورشید منتشر کرده و نوشته «این پرچم متعلق به حامیان سلطنت در ایران است و به هیچ گروه ممنوعه‌ای تعلق ندارد.»
با این وجود این توضیح واکنش‌هایی هم به همراه داشته و گروهی از مخاطبان ایرانی پای این پست نوشته‌اند که این پرچم پیشین ایران است و تنها متعلق به سلطنت‌طلبان نیست.

این نخستین باری نیست که پلیس لندن در مورد پرچم‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی اطلاع‌رسانی می‌کند.

پلیس لندن چند هفته پیش هم هم توضیحی در مورد پرچم سیاهی با نوشته «لا اله الا الله» که در تظاهرات حمایت از فلسطینیان در دست شرکت‌کنندگان دیده می‌شد منتشر کرده و تفاوت این پرچم را با پرچم داعش توضیح داده است
+37
رأی دهید
-7

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  راستگوی بی طرفدار - سالزبورگ، اتریش

  وقتی که لواط کار بزرگ خمینی هندی را به فرانسه بردند کسی اورا نمی شناخت. یک دفعه همه تلویزیون‌ها روی او رفت و بعنوان رهبر به مردم قالب شد. چون عده ای مزدور اگاه و اکثریتی نادان انرا پذیرفتند. امروز هم انگلیس ملعون و مامورین وزارت اطلاعات در قالب طرفداران سلطنت می‌خواهند پدر نورالزهرا را به مردم قالب کنند تا ایران بر اساس تکثر و آزاد شکل نگیرد. یک ایران بدون استبداد و آزاد خطری برای منافع کل سیستم سرمایه داری است. خطری برای روسیه و چین است. خطری برای کارخانه های اسلحه سازی است. اگر چماقداران جمهوری اسلامی بروند و چماقداران نورالزهرا نیایند کی اسلحه بخرد؟؟؟ این درندگان فحاش شاه اللهی همین الان مخالفان خود را می درند و همه جا لگد پرانی می‌کنند. پس آرامش نمی‌آید انگلیس جان فعلا پرچم ایران را میراث آنها کنید تا دیگران نتوانند از پرچم و نماد ایران استفاده کنند. مردم اسراییل ندانند که این ارازل طرفداران رضا شاهی هستند که همدست هیتلر بود و بعد از جنگ تبعید شد. اینها فقط چوب این پرچم را نیاز دارند و نه شرافت میهن را
  26
  2
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۵:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت

  اوسکولهای بیسواد همیشه در سمت اشتباه ایستاده اند
  28
  3
  ‌سه شنبه ۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.