یک زیردریایی اتمی آمریکا وارد خاورمیانه شد

دویچه وله: ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در اقدامی کم‌سابقه تصویری از حضور یک زیردریایی خود در منطقه خاورمیانه را منتشر کرده است. این اقدام در راستای تقویت توان بازدارندگی آمریکا علیه ایران و متحدان آن تلقی می‌شود.

ایالات متحده در اقدامی کم‌سابقه اعلام کرده یک زیردریایی اتمی از نوع اوهیو وارد ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا سنتکام درمنطقه شده است. عکسی از این زیردریایی در حال عبور از کانال سوئز در توییتر سنتکام منتشر شده است.

ایالات متحده معمولا محل استقرار زیردریایی‌های خود را اعلام نمی‌کند.

نام  زیردریایی در حال عبور از کانال سوئز فاش نشده و نیز مشخص نیست که آیا یکی از چهار زیردریایی است که موشک کروز توماهاوک را حمل می‌کنند یا یکی از ۱۴ زیردریایی است که موشک بالستیک تریدنت نوع دو را حمل می‌کنند. اما در هرحال صراحتا نشانه تکمیل نیروی بازدارنده آمریکا در منطقه و توانایی برای حمله در صورت نیاز است.

سنتکام همچنین تصویری از یک بمب‌افکن B-1 مجهز به سلاح‌های اتمی منتشر کرده که حوزه عملیات آن هم خاورمیانه اعلام شده است.

رسانه‌های غربی تاکید سنتکام بر تقویت قدرت بازدارنده خود د ر منطقه را در راستای پیام‌های آشکار و پنهان آمریکا به ایران و متحدان آن و هشدار به آنها در مورد عدم ورود به مناقشه کنونی میان حماس و اسرائیل تلقی می‌کنند.
+91
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  یعنی اینکه خامه ..نی و دارو دسته تبهکار و جنایتکارش ، راه براه مجبور به تعویض پوشکهاشون هستند و جرأت ، از سوراخهاشون بیرون خزیدن رو هم ندارند ! خصوصاً اون حسن خرس الله زالو و مفتخور در لبنان !!
  9
  70
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  دیگه دوران بزن دررو تمام شده. بزنید، می‌خورید.
  34
  13
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک
  تو که نخودی هستی! ولی توی نوعی واقعا پر رو هستین. زدن شت و پتتون کردن. غزه رو کاملا محاصره کردن. خط قرمز که هیچی، زدن پرده دیافراگمتون رو هم از پایین دریدن. تازه میگی دوران بزن در رو تموم شده؟ ... خامنه ای رو هی قرقره کنین حالا. بابا خودش ...های چروکش رو فرستاده مرخصی. کلا فرهنگ شیعه همینه. عر و .. زیادی بعد هم به وقتش چپیدن تو سوراخ موش. الان هم اسراییل رو ول کردین داد میزنین امریکا حریف ما است! اونهم مال اینه که میدونین از امریکا بخاری بلند نمیشه برای همین عر عر میکنین براش
  0
  9
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.