دانشمندان: گوشت هم باید مانند سیگار، برچسب هشداردهنده‌ داشته باشد

کشاورزی صنعتی در بروز بحران اقلیمی نقش مهمی داردایندیپندنت فارسی: بر پایه پژوهشی جدید، افزودن هشدارهای گرافیکی به شیوه پاکت سیگار به وعده‌های غذایی مبتنی بر گوشت، بر تصمیم‌گیری افراد درمورد انتخاب این غذاها تاثیری چشمگیر می‌گذارد.  

دانشمندان دانشگاه دورهام بریتانیا برای کاهش مصرف گوشت، که درکنار لبنیات حدود یک‌هفتم انتشار جهانی گازهای گلخانه‌ای را تشکیل می‌دهد، رویکردی جدید ارائه کرده‌اند.

کشاورزی صنعتی در بحران اقلیمی نقشی مهم دارد، و همچنین مسئول نابودی جنگل‌ها و کاهش تنوع زیستی است.

دانشمندان یک جمعیت شامل هزار بزرگسال گوشت‌خوار را به چهار گروه تقسیم کردند. سپس به آن‌ها تصاویری از وعده‌های غذای گرم با برچسب هشدار اقلیمی، سلامتی یا همه‌گیری و بدون برچسب نشان دادند.

همه برچسب‌ها تاثیرگذار بودند و باعث شدند گوشت‌خواران در ۷ تا ۱۰ درصد مواقع گزینه سبزیجات را انتخاب کنند.

شرکت‌کنندگان برچسب‌های هشدار اقلیمی را «از همه معتبرتر» دانستند. این برچسب‌ها مناظر سوخته در آتش را نشان می‌داد و روی آن‌ها نوشته شده بود: «هشدار:‌ خوردن گوشت قرمز موجب تغییر اقلیمی می‌شود.»

اکنون روی بسته‌های سیگار در سراسر جهان، تصاویری از نوزادان نارس، بیماران مبتلا به تراکئوستومی و افرادی هست که از دستگاه تنفس استفاده می‌کنند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۲۱ نشان داد که ۴۲ درصد افراد غیرسیگاری بعد از دیدن این برچسب‌های هشدار گرافیکی روی پاکت سیگار گفتند که نمی‌خواهند سیگار را امتحان کنند.

تقریبا سه‌ چهارم جمعیت بریتانیا گوشت می‌خورند. کمیته تغییرات اقلیمی که به دولت بریتانیا مشاوره می‌دهد، می‌گوید بریتانیایی‌ها باید مصرف گوشت و لبنیات خود را تا ۲۰ درصد کاهش دهند تا این کشور در مسیر اهداف اقلیمی خود باقی بماند.

جک هیوز، نویسنده ارشد این مطالعه، گفت: «از آنجایی که برچسب‌های هشداردهنده نشان داده‌اند که [مصرف] دخانیات و همینطور نوشیدنی‌های قندی و الکلی را کاهش می‌دهند، استفاده از برچسب هشداردهنده روی محصولات حاوی گوشت نیز چنانچه به‌منزله سیاست ملی معرفی شود، می‌تواند در رسیدن به این هدف به ما کمک کند.»

به گفته این سازمان، تعداد فزاینده‌ای از مردم به پیروی از رژیم غذایی مبتنی بر گیاه، وگانوئری [زندگی به سبک وگان]، علاقه‌مند شده‌اند. 
+3
رأی دهید
-11

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  توصیه میکنم در منابع بیطرف و موثق در اینباره تحقیق کنید،اینهم یکی دیگر از دروغهای بزرگ و سیاستهای جریان چپ افراطی و گلوبایست هست.همونطور که با ورود بیرویه مسلمانان متحجر مشغول نابود کردن شیرازه اروپا و آمریکا هستند،درحال ممنوع کردن تعقیب و مجازات مجرمان و سارقان هستند،در پی ممنوعیت اسلحه در آمریکا هستند،تبلیغات بیش از حد و افراطی برای تغییرجنسیت بین کودکان،سانسور و حذف هر نظر که در شبکات اجتماعی به اسلام یا این سیاستهای دیگر انتقادی کند و بسیار موارد دیگر!
  1
  12
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.