نتانیاهو خطاب به «دوستان و دشمنان»: آتش‌بس را از فرهنگ واژه‌ها حذف کنید

 بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل.صدای آمریکا: بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، در بازدید از پایگاه نیروی هوایی کشورش بار دیگر تاکید کرد که اسرائیل با آتش‌بس در غزه موافقت نخواهد کرد مگر اینکه گروه «تروریستی» حماس گروگان‌هایی را که ربوده است، آزاد کند.

دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای به نقل از او گفت: «این [کلمه «آتش‌بس»] را از فرهنگ واژه‌ها حذف کنید. این را هم به دشمنان و هم به دوستانمان می‌گوییم. ما تا زمانی که آنها را شکست دهیم ادامه خواهیم داد. ما گزینه دیگری نداریم.»

نخست وزیر اسرائیل در صحبت با کارکنان نیروی هوایی، همچنین ضمن اشاره به مخالفت با اصلاحات قضایی پیشنهادی دولتش که اکنون بحث در باره آن متوقف شده است و اوایل سال جاری اعتراض برخی از نیروهای ذخیره را برانگیخته بود، گفت: « آنها اشتباه فهمیدند. فکر کردند که در روز حیاتی [سربازان ما] برای جنگ حاضر نمی‌شوند. ما با هم ظاهر شدیم و حالا شانه به شانه هم می‌جنگیم.»

نتانیاهو روز جمعه درخواست آمریکا برای توقف موقت حملات علیه حماس با هدف تسهیل آزادی بیش از ۲۴۰ گروگانی که توسط این گروه تروریستی ربوده شدند را رد کرد و بر همین خواست تاکید گذاشته بود که اسرائیل حملات خود را متوقف نخواهد کرد مگر آن که حماس ابتدا گروگان‌ها را آزاد کند.

شبه نظامیان حماس در ۷ اکتبر به اسرائیل حمله کردند، دستکم ۱۴۰۰ نفر را کشتند و بیش از ۲۴۰ نفر را به اسارت گرفتند.

ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دارند.

گرچه دولت بایدن خواستار توقف موقت جنگ با هدف پیشبرد مذاکرات قطر با حماس و اسرائیل برای آزادی گروگان‌ها شده است اما با درخواست مقامات دولت‌های عرب برای برقراری آتش‌بس فوری در غزه مخالف است.

پیشتر جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، تاکید کرده بود که هر گونه بحث در مورد آتش‌بس در غزه تنها در صورتی ممکن است که حماس تمامی گروگان‌هایی را که در حمله ۷ اکتبر از اسرائیل ربوده بود، آزاد کند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، هم روز شنبه در امان، پایتخت اردن، در یک کنفرانس مطبوعاتی با وزرای امور خارجه اردن و مصر گفت: «آتش‌بس در حال حاضر تنها موجب بقای حماس، تجدید قوای آن و تکرار آنچه که در ۷ اکتبر انجام داد، می‌شود.» او افزود: «هیچ ملتی، هیچ یک از ما چنین چیزی را نخواهد پذیرفت... بنابراین مهم است بر حق و وظیفه اسرائیل مبنی بر دفاع از خود تاکید مجدد کنیم.»

مقامات آمریکایی گفته‌اند که ۱۰ آمریکایی که هنوز نام شان فاش نشده، ممکن است در میان بیش از ۲۴۰ گروگان‌هایی باشند که در غزه هستند، جایی که گمان می‌رود در شبکه گسترده تونل‌های حماس که اسرائیل «مترو» می‌خواند، محبوس هستند.
 نخست وزیر اسراییل: تا گروگان‌ها در دست حماس هستند اتش‌بس نخواهد شد
+153
رأی دهید
-28

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  این رو به ضحاکعلی بگو که نشسته روی ماتحتش و نطق میکنه که بزودی اسرائیل محو و نابود میشه!! و از ترسش حاضر نیست قبول کنه که در این عملیات تروریستی دست داشته!! گاگولهای ضحاکعلی غزه از وسط نصف شد! خط قرمز دیگه ای دارید؟
  8
  98
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  آتش بس چه معنی داره وقتی کل غزه لانه زنبور تروریستهای سادیستی و آدمکشان خونخوار حماس هست ؟ مردم غزه هم این امکان رو دارند به مناطق امن اعلام شده در مصر و غیره بروند هرچند حماس اصرار داره اونجا بمانند تا تلفات غیرنظامیها بالا بره و رویش مانور تبلیغاتی بده تا انگلهای عقب مانده مسلمان مقیم اروپا و آمریکا تجمع کنند و به دولتها فشار بیاورند
  12
  101
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۰
  GORG AMERICAN - بالتیمور، ایالات متحده امریکا

  ممنونم
  11
  76
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۱
  omid haghgo - تکزاس، ایالات متحده امریکا

  شمشیر یهود منتظر رخست جنگ است. غزه بشود مرکز صهیون چه قشنگ است. پرچم داود زند نقش بزودی . برسیاه و قرمزو سبز دروغی
  7
  30
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۳
  ولش کن - تهران، ایران
  بقول یه بابایی. آتش بس نمندی. . حرف درست بنیامین این مرد عمل میگه. دمش گرم. تا نابودی فرقه اسلام آتش بس خبری نیست.
  15
  33
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد

  حماس و طرفدارانش در غزه و کل جهان اسلام و بیت رهبری باید بخاطر این شکست از اسراییل تحقیر بشوند ، سالها پیش اسراییل در جنگ ۶ روز ۶ کشور عربی را لت و دار کرد ، بد جوری مصر را کوبید و کل نیروی هوایی آن را در بک عملیات ضربتی نابود کرد ، حماس فکر کرد‌که با گروگانگیری تروریستی هم میلیاردر می‌شوند و هم هزاران نفر را از زندان اسراییل آزاد می‌کنند . تو جای سفت ادرار نکرده بودند
  4
  34
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۶
  مهدی52 - روتردام، هلند

  این خیلی حرفه که بر ما ملت ایران چهل و چهار سال که دقیقا همین نوع تروریست حکومت میکنه ولی از نوع شیعی و هر روز میکشه و شکنجه میکنه و چشم درمیاره و دست و پا میبره !! تازه آغای ظریف اعلام میکنه که مردم ایران خودشون این حکومت رو انتخاب کردند، گلی به گوشه جمال نتانیاهو که ریشه این جانوران رو خشک کنه
  3
  33
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  نتانیاهو جان بزن خوا. و ما. این مسلمونهای تروریست رو یکی کن و برای همیشه نابودشون کن و خواهشا چنتا بمب درست حسابی هم نصیب بیت کثیف و جنایتکار رهبری و طرفداران ح.زادش کن و دودمانشون رو نابود کن تا مردم نگونبخت ایران از شرشون برای همیشه راحت و آزاد بشن و مطمئن باش که ایرانیان اصیل و وطنپرست مدیون شما خواهند بود و در آینده هم از شما به نیکی یاد خواهند شد همانطور که در کتاب مقدس شما از کورش کبیر به نیکی یاد میکننن، ممنون.
  11
  41
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۴:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  پرشین پرینس - لوس انجلس، ایالات متحده امریکا

  مرگ بر سه فاسد، ملا، چپی، مجاهد. بزنید لت و پارشون کنید بلکه مردم ما هم اینقدر غصه مردم مظلوم فلسطین رو نخورند. موندم که چهارپایان و صیغه زاده های بسیجی و‌سان‌دیسیها چرا خاویار رفتن به عزه رو ندارند!!!
  11
  33
  دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.