فرودگاه هامبورگ به دلیل «گروگان‌گیری» بسته شد

 فرودگاه هامبورگفرودگاه شهر هامبورگ در شمال آلمان، شامگاه شنبه ۱۳ آبان و به دنبال عبور یک خودرو از حصار امنیتی و ورود به محوطه باندهای فرودگاه، به روی مسافران بسته شد و پروازهای ورودی و خروجی به آن لغو شدند.

پلیس فدرال آلمان گفته است مردی مسلح، با خودرو از ورودی عبور کرد و با اسلحه‌اش دو بار شلیک هوایی کرد. بر اساس همین گزارش، همسر این مرد پیش‌تر در تماس با پلیس از ربودن احتمالی فرزندش خبر داده بود.

پلیس مدتی بعد خبر داد که مردی ۳۵ ساله و کودکی چهار ساله داخل خودرو هستند و احتمالاً این مرد فرزند خود را در جدال حضانت با همسرش به زور گروگان گرفته است.

دویچه‌وله آلمان گزارش کرده که این مرد مسلح بعد از عبور از باند فرودگاه دو کوکتل مولوتف نیز پرتاب کرد که باعث آتش‌سوزی در نزدیکی یکی از هواپیماها شد اما آسیبی به فرودگاه و هواپیما نرسیده است.

سخنگوی پلیس فدرال به خبرگزاری آلمان گفت تعداد زیادی از مأموران پلیس ایالتی و فدرال در محل گروگان‌گیری حاضرند.

همچنین بیانیه دیگری از طرف پلیس اشاره کرده که مرد ۳۵ ساله، خودروی خود را زیر یک هواپیما متوقف کرده است و به گفته سخنگوی فرودگاه هامبورگ، ۲۷ پرواز تحت تأثیر این اتفاق لغو شده‌اند.

پلیس آلمان خبر داده است که یک روانشناس در حال صحبت با مرد گروگان‌گیر بوده است و به دلیل تخلیه همه مسافران از فرودگاه، خطری افراد دیگر را تهدید نمی‌کند.

روز ۱۷ مهر نیز فرودگاه هامبورگ اعلام کرده بود پروازها از این فرودگاه به دلیل تهدید به حمله به یک هواپیما که مبدأ پرواز آن تهران بود، متوقف شد.

پلیس درباره ماهیت این تهدید جزئیاتی اعلام نکرد اما ساعتی بعد، پروازها از این فرودگاه از سر گرفته شد.
+14
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه

  طرف اهل ترکیه بوده و دختر 4 ساله اش هم بهمراهش بود
  3
  26
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا
  دیوانه ای از قفس پرید! ظاهرا طرف با حوادث غزه دچار غلیان شدید و درگیری با همسر المانی اش شده است. در حوادث اخیر خیلی ها ذات خودشان را بیرون ریختند.
  1
  17
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.