حماس از دیدار اسماعیل هنیه با علی خامنه‌ای خبر داد

صدای آمریکا: اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، در روزهای گذشته به تهران سفر کرده و با علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، دیدار کرده است. این خبر را اسامه حمدان، نماینده حماس در بیروت، اعلام کرده است.

حمدان همچنین از مواضع رسمی اعراب انتقاد کرده و گفته است که این مواضع در سطح اتفاقات جاری در غزه نیست.

اسماعیل هنیه پس از حمله تروریستی حماس به اسرائیل در ۱۵ مهرماه ارتباط خود با مقامات جمهوری اسلامی را افزایش داده است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی نیز در ۱۱ آبان ماه با هنیه تماس تلفنی داشته است.

همزمان با این تماس تلفنی، ارتش اسرائیل اعلام کرد که هنیه قرار است به تهران سفر کند.

اسماعیل هنیه در دوحه زندگی می‌کند و در ۹ آبان ماه نیز با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، دیدار کرده بود.

سران جمهوری اسلامی همزمان با اینکه از حمله حماس به اسرائیل ابراز شادمانی می‌کنند، تلاش می‌کنند هرگونه ارتباط با این تهاجم را رد کنند.

ارتش اسرائیل اما همچنان به پاکسازی غزه از حماس اصرار دارد و روز شنبه محل سکونت خانواده هنیه در نوار غزه را هدف حمله هوایی قرار داد.

ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورهای جهان حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.

حماس مورد حمایت جمهوری اسلامی در حمله ۷ اکتبر به اسرائیل دستکم ۱۴۰۰ نفر را کشت و حدود ۲۴۰ نفر را گروگان گرفت. اسرائیل در واکنش مصمم به حذف حماس شد و حملات هوایی، دریایی و زمینی به نوار غزه را آغاز کرد.
+2
رأی دهید
-10

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.