جنجال تلاش وزیر خارجه کرواسی برای بوسیدن بربوک

دویچه وله: انتشار عکس‌ها و ویدیوهای از وزیر ا‌مور خارجه کرواسی در حالی کە به نظر می‌رسد، سعی در بوسیدن آنالنا بربوک همتای آلمانی خود دارد، جنجالی شدە است. بسیاری در کرواسی این رفتار را شرم‌آور و مایه تاسف خواندەاند.

در حالی کە وزرای کشور و امور خارجه دولت‌های اروپایی، پشت سر و کنار آنالنا بربوک، میزبان خود به صف ایستادە بودند کە با او عکس یادگاری بگیرند، به نظر می‌رسد کە گوردان گرلیچ‌ رادمان وزیر امور خارجه کرواسی تلاش می‌کند لب‌های وزیر امور خارجه آلمان را ببوسد. تلاشی ناموفق کە در کرواسی جنجال‌های زیادی بە پا کردە است.

بسیاری از رسانه‌های کرواسی با بازنشر عکس‌ها و ویدیوهای این دیدار از "لحظه شرم‌آور" سخن بە میان آوردەاند و تلاش گرلیچ‌ رادمان برای بوسیدن بربوک را نا متعارف خواندەاند.

رسانه‌های کرواسی با دقت عکس‌ها و ویدیوهای مربوط بە این لحظه را تحلیل و بازبینی کردەاند. بسیاری از آنها معتقد هستند کە آنالنا بربوک از رفتار وزیر خارجه کرواسی متعجب و ناراحت شدە و بدن خود را به عقب کشیدە است.

ویدیوهای مربوط بە این لحظه میلیون‌ها بار در شبکەهای اجتماعی کرواسی دیدە شدەاند. واکنش بسیاری از کاربرها بە این ویدیوها عصبانیت و شرم‌ساری بودە است.

رادا بوریچ، از کنشگران شناختە شدە حقوق زنان در کرواسی رفتار وزیر خارجه کرواسی را "نا مناسب" توصیف کردە است. برخی دیگر از کنشگران نیز رفتار او را بە دور از "نجابت و احترام" دانستەاند.

 ایوانا ککین، از نمایندگان مجلس کرواسی نیز، در گفت‌وگو با رسانەها گفتە کە گرلیچ‌ رادمان نه تنها خودش بلکه کرواسی را شرمسار کرد.

جادرانکا کوسور، نخست وزیر سابق کرواسی نیز ساکت ننشستە است. او در شبکه اجتماعی اکس نوشت: «بوسیدن اجباری زنان را خشونت هم می‌نامند، درست است؟».
لحظەای کە گرلیچ‌رادمان، وزیر امور خارجه کرواسی تصمیم می‌گیرد همتای آلمانی خود را ببوسدگرلیچ‌ رادمان "اتهامات" را رد می‌کند
گرلیچ رادمان در یک کنفرانس مطبوعاتی حملەها بە خود را اتهام خواند و آن‌ها را رد کرد. او با تاکید بر اینکه می‌خواستە بە صورت "انسانی" با یکی از همکارانش معاشرت کند، گفتە است: «وزرا همیشه به گرمی به یکدیگر سلام می‌کنند».

با این حال او گفتە اگر رفتار من کسی را آزردە است، عذرخواهی می‌کنم.

آنالنا بربوک، وزیر ا‌مور خارجه آلمان تا کنون بە این موضوع واکنشی نشان ندادە است.

دیدار وزرای کشور و امور خارجه دولت‌های اروپایی در روز پنجشنبه ٢ نوامبر در برلین انجام شد.

چندی پیش نیز پس از قهرمانی تیم‌ملی فوتبال زنان اسپانیا در جام‌جهانی استرالیا، لوئیس روبیالس، رئیس فدراسیون فوتبال اسپانیا در جریان مراسم اهدای جوایزاقدام به بوسیدن لب "جنیفر هرموسو فوئنتس" مهاجم تیم فوتبال زنان این کشور کرد؛ این اقدام او با موجی از انتقادها همراه شد.
+20
رأی دهید
-2

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  ادعای فرهنگ و مدنیتشون گوش فلک رو کر کرده .ولی در عمل حیواناتی هستند دنبال شهوات .اون از مربی تیم ملی زنان اسپانیا .این هم از وزرای خارج‌شون
  17
  5
  یکشنبه ۱۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.