دستگیری فردی که ماهانه ۱۰ هزار نان می‌خرید

رسانه‌های ایران از دستگیری فردی در شهرستان شیروان خبر داده‌اند که ماهانه اقدام به خرید ۱۰ هزار نان می‌کرد.

به گزارش فارس، محمدصادق رضاقلی‌زاده، مدیر جهادکشاورزی شهرستان شیروان در خراسان شمالی گفته است که پس از بررسی تراکنش نانوایی‌های سطح شهر توسط بازرسین جهاد کشاورزی، شخصی با هویت مشخص اقدام به خرید ماهانه ۱۰ هزار نان از سطح نانوایی‌های سطح شهر کرده بود که پس از بررسی دقیق و تشکیل پرونده جهت طی مراحل قانونی تحویل پلیس امنیت عمومی شهرستان شد.
 
وی گفت: این کار سوء استفاده اقتصادی است، زیرا نانی که توسط دولت به آن یارانه تعلق گرفته تا به مصرف مردم برسد، توسط افراد سودجو با سود چندبرابری به مصارف دام می‌رسد.

او گفته است «گاهی این افراد سودجو اقدام به بسته‌بندی و فروش این نان‌ها در سوپرمارکت‌ها می‌کنند که در این صورت هم سود زیادی به جیب می‌زنند».آقای قلی‌زاده «ایجاد صف‌های طولانی در نانوایی‌های سطح شهر» را نتیجه این تخلفات دانسته است.

بیش از یک سال از اجرای طرح «هوشمندسازی یارانه نان» می‌گذرد این طرح به منظور «توزیع عادلانه یارانه‌ها» و جلوگیری از قاچاق آرد و نان شروع شده است.

در سال‌های گذشته افزایش نرخ نان که یکی از اقلام ضروری خوراکی برای ایرانیان است قشرهای آسیب پذیر جامعه را با مشکلات معیشتی روبرو کرده است
+9
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.