حمله به کاروان آمبولانس‌ها در غزه؛ اسرائیل: تروریست‌های حماس داخلش بودند

صدای آمریکا: وزارت بهداشت غزه تحت کنترل حماس می‌گوید در حمله‌ای که به کاروانی از آمبولانس‌ها در نزدیکی بیمارستان الشفا‌ اصابت کرد چندین نفر کشته شدند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه در محل حادثه گزارش داده است که اجسادی را کنار یک آمبولانس دیده‌ است.

وزارت بهداشت غزه پیشتر اعلام کرده بود که صدها بیمار با وضعیت وخیم را با کاروانی از آمبولانس‌ها از بیمارستان الشفا در شمال غزه به مرز این منطقه در جنوب با مصر منتقل خواهند کرد.

دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در شبکه «ایکس» گفت که از خبر حمله به آمبولانس «شوکه» شده است و بار دیگر خواستار محافظت از بیماران، کارکنان بهداشتی و آمبولانس‌ها شد.

ارتش اسرائیل در پستی در شبکه «ایکس» گفت که در حمله یک هواپیما به آمبولانس چند تروریست حماس که‌داخل آن بودند کشته شدند.

ارتش اسرائیل می‌گوید اطلاعاتی در دست دارد مبنی بر اینکه حماس از آمبولانس برای انتقال تروریست‌ها و سلاح استفاده می‌کند.

حکومت جمهوری اسلامی نیز در‌جریان اعتراضات اخیر از آمبولانس برای نفوذ میان معترضان و جابه‌جا کردن بازداشتی‌ها و نفرات خود، سوءاستفاده کرد که این موضوع با انتقاد گسترده فعالان حوزه سلامت و نهادهای بین‌المللی همراه شد.

تلفات گسترده غیرنظامیان در درگیری‌های اخیر میان اسرائیل و حماس، توجه‌های جهانی را هر چه بیشتر به یافتن راه‌هایی برای پیشگیری از تلفات بیشتر جلب کرده است.

دبیرکل سازمان ملل متحد می‌گوید بر اساس قوانین بین‌المللی، همه طرف‌های درگیر جنگ موظف هستند که از غیرنظامیان محافظت کنند و غذا، آب، دارو و سایر موارد ضروری را برای آن‌ها فراهم کنند و «این قوانین را نمی‌توان به خاطر مصلحت نقض کرد.»

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز روز جمعه ۱۲ آبان، پس از دیدار با مقامات اسرائیلی با اشاره به وضعیت غیر نظامیان فلسطینی و درد و رنج آنان از جمله کودکان فلسطینی، گروه شبه نظامی حماس را متهم کرد که برای رفاه و صلاح مردم فلسطینی «هیچ اهمیتی قایل نیست و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.»

به گفته آقای بلینکن، رئیس جمهوری ایالات متحده بارها بر ضرورت رعایت قوانین بین‌المللی در قبال غیرنظامیان تاکید کرده است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود او و رهبران اسرائیلی همچنین ساز و کارهای رسیدن سوخت به بیمارستان‌های غزه را شناسایی کرده‌اند.

ارتش اسرائیل بارها گفته است با غیرنظامیان غزه در جنگ نیست، بلکه با حماس می‌جنگد.

اسرائیل می‌گوید حماس خود را پشت غیرنظامیان فلسطینی پنهان می‌کند.
+46
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۷۴
  Maghshoosh - میامی، ایالات متحده امریکا
  «اسرائیل می‌گوید حماس خود را پشت غیرنظامیان فلسطینی پنهان می‌کند»!! نه!!! مسلمون و دروغگویی! هرگز! وقتی کفن مرده رو میزنن کنار و مرتیکه نره خر زیر کفن داره خودشو میخارونه و پوزخند میزنه شما چطور یه مسلمون رو متهم به دغل بازی و دروغگویی میکنین؟! (حیف که اینجا نمیشه ویدیو پست کرد)!
  4
  23
  شنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.