افزایش قربانیان آتش‌سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود به ۳۲ نفر

بی بی سی: آتش‌سوزی در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود در استان گیلان باعث مرگ ۳۲ نفر و مصدومیت ۱۶ نفر شده که حال ۴ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

در پی بروز این حادثه، اسدالله عباسی، استاندار گیلان گفته که با هماهنگی وزیر کشور دستورات لازم برای بررسی علل و عوامل این حادثه آتش سوزی صادر شده است.

جعفر میعادفر، رئیس اورژانس کشور هم با اشاره به این که این حادثه در ساعت ۵:۵۵ صبح امروز گزارش شد درباره وضعیت مصدومان بستری شده در بیمارستان گفت که مصدومان دارای «سوختگی ۴۰ تا ۶۰ درصد» هستند و خدمات درمانی بر روی آن‌ها در حال انجام است.

اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به «کوتاهی احتمالی از سوی گردانندگان کمپ ترک اعتیاد گفته است که مدیر این مجموعه که در محل حادثه حضور نداشته تحت بازداشت است.»

او همچنین گفته که دستور بازداشت «تعدادی دیگر از افرادی که مقصر بودند و کوتاهی کرده‌اند هم در همان ابتدا صادر شده است.»

به گفته رئیس کل دادگستری استان گیلان، علت بروز این آتش‌سوزی هنوز معلوم نیست و کارشناسان آتش نشانی و هلال احمر در حال بررسی این حادثه هستند.

محمد جلایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان پیش‌تر در تشریح دلیل و ابعاد این حادثه در گیلان گفته بود که علت آتش‌سوزی در بررسی‌های اولیه آتش گرفتن بخاری، سرایت آتش به پرده و نهایتاً آتش سوزی کل ساختمان در عین غافلگیری مددجویان و مسؤولان‌ کمپ بوده‌است.

او همچنین «غافلگیری شبانه، محبوس شدن و ازدحام جمعیت»‌ را از دلایل افزایش فوتی‌ها در این مرکز ترک اعتیاد عنوان کرده است.

به گزارش رسانه‌ ها،‌ در زمان بروز این حادثه حدود ۴۰ نفر در این کمپ نگهداری می‌شدند و از آن جایی که ساختمان این کمپ قدیمی و دارای سقف ایرانیتی بوده، همین موضوع منجر به تشدید آتش‌سوزی شده است.
+4
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.