علی ربیعی : مردم و دانشگاهیان در «لَجی ملی» از فلسطین در مقابل اسرائیل دفاع نمی‌کنند

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سخنگوی دولت در کابینه حسن روحانیرادیو فرانسه: علی ربیعی، وزیر کار و سخنگوی دولت در کابینه حسن روحانی و از کادرهای باسابقه دستگاه‌های امنیتی ایران از این که مردم این کشور این روزها حتا از حمایت بیانی از فلسطینیان در مقابل حملات اسرائیل خودداری می‌کنند ابراز تأسف کرد.

علی ربیعی از این "خودداری" به عنوان "لج ملی" در اعتراض به وضعیت عمومی ایران یاد نمود و مردم این کشور را متهم کرد که به دلیل "انباشتی مزمن از مسائل منفی قدرت ایستادن را در سمت حقیقت از دست داده‌اند."

سخنگوی دولت حسن روحانی و از چهره‌های موسوم به اصلاح طلبان حکومت مذهبی ایران سپس گفته است : "ناامیدکننده تر" از این "لج ملی"، "شنیدن صداهای برخی ایرانیان است که" در همسویی با "مواضع صهیونیست‌ها خواهان حمله به ایران می‌شوند."

علی ربیعی در جای دیگری از سخنانش بی تفاوتی دانشگاهیان را نیز نسبت به مسئله فلسطین و حملات اسرائیل به غزه نکوهش کرد هر چند خود او با اشاره به اخراج گسترده دانشگاهیان و اساتید دانشگاه‌های کشور اعتراف کرد : این اساتید "هر روز به بهانه یک امضای حمایتی یا یک توئیت درباره آنچه به حق می دانند مثل دسته‌های گُل پرپر، اخراج و بی پناه در جامعه رها می شوند و...برخی مسئولان وزارت علوم و رؤسای دانشگاه های ما حتا برای اخراج‌ها هورا هم می‌کشند."

علی ربیعی در ادامه افزوده است که این استادان پس از اخراج شدن "نه فقط از حقوق اساسی و انسانی خود، بلکه از حقوق شهروندی خود هم محروم می شوند و در آینده نظام اداری ایران هم جایگاهی نخواهند داشت."

علی ربیعی سپس افزوده است که اکنون این استادهای اخراج شده خود و خانواده هایشان زیر "فشارهای زندگی درمانده‌اند" و به اعتراف او آیندگان از "این دوره در تاریخ حیات علمی دانشگاهی به عنوان عصر سرکوب عقیده و علم به خصوص [سرکوب] علوم اجتماعی انتقادی" یاد خواهند کرد."

البته با همین توصیف ها علی ربیعی نگفته است که چرا او بی تفاوتی ایرانیان را در قبال مسئله فلسطین تأسف آور می داند، در حالی که خود ایرانیان شاهد هستند که فقر و محرومیت آنان بعضاً به بهای صدها میلیارد دلار سرمایه های ملی برباد رفته ایجاد شده که جمهوری اسلامی ایران طی چهل و چهار سال ستیز با اسرائیل صرف گروه های مختلف فلسطینی و عرب کرده است.  
+20
رأی دهید
-1

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  فقط لجبازی نیست.برای چی باید از عرب فلسطین و غزه حمایت کنند؟ اصولا به مردم ایران چه؟ مگه اونها ایرانی هستند؟ یا هیچ شباهت فرهنگی فکری قومی نژادی با ایرانیان دارند؟ بلکه برعکس، اونها از قشری مشابه رژیم هستند که ۵۰ ساله کشور رو اشغال کرده و به مردم ایران به زور ظلم و جنایت و کشتار و خفقان حکومت میکنه. همه اینها به کنار اصولا حق با اسرائیل هست که در یک کشور کوچک با قدمت ده هزار سال زندگی میکنند و یک مشت عرب اسلامگرا این رو نمیپذیرند. و البته اسرائیل بزرگرتین دشمن رژیم ضحاک هست و از قدیم گفتند دشمن دشمن ما دوست ماست.
  2
  10
  جمعه ۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.