نظرسنجی در آلمان: اکثریت، حماس را مسئول وضعیت غزه می‌دانند

دویچه وله: اکثریت شهروندان آلمانی که در یک نظرسنجی شرکت داشتند، سازمان تروریستی حماس را مسئول اصلی یا دخیل در مسئولیت وضعیت اسفبار نوار غزه می‌دانند.

اکثریت آشکار آلمانی‌ها، اسلام‌گرایان افراطی حماس را مسئول اصلی یا از جمله مسئول وضعیت حاکم بر غیرنظامیان فلسطینی در نوار غزه می‌دانند.

برنامه تلویزیونی "ترند آلمان" متعلق به شبکه اول تلویزیون این کشور نتیجه یک نظرسنجی خود را منتشر کرد. بر اساس این نظرسنجی، ۴۵درصد از پاسخ‌دهندگان، حماس را به طور کامل مقصر می‌دانند و ۳۲درصد آنها "به احتمال بیشتر حماس را" مقصر شرایط فاجعه‌بار در این منطقه می‌دانند.

با این حال، ۱۵درصد پرسش‌شوندگان تنها اسرائیل را مسئول می‌دانند و ۴۲درصد معتقدند که "بیشتر" اسرائیل مسئول این وضعیت بوده است.

دیدگاه‌ها در مورد اقدامات نظامی اسرائیل متفاوت است. ۳۵درصد از افراد مورد بررسی واکنش اسرائیل را مناسب می‌دانند و از نظر ۴۱‌درصد پرسش‌شوندگان، اسرائیل در اقدام نظامی خود زیاده‌روی می‌کند، در حالی که از نظر ۸درصد این اقدامات نظامی کافی نیست.

انستیتوی infratest dimap از روز دوشنبه تا چهارشنبه گذشته نظر ۱۳۱۴ واجد شرایط رای دادن به برنامه "ترند آلمان" را مورد بررسی قرار داد. میزان خطای آماری دو تا سه درصد در نظر گرفته شده است.
+17
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.