گلپایگانی، رییس دفتر خامنه‌ای: اموال و املاک مصادره شده خاندان پهلوی در اختیار ولی‌فقیه است

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ آیت الله محمد محمدی گلپایگانی روز پنجشنبه در آیین معارفه و تکریم محمد مخبر و پرویز فتاح در ستاد اجرایی فرمان امام اظهارداشت: باید در کارهای هفتگی خود با دقت بنگریم تا اگر کار حسنه ای برای دیگران انجام دادیم خوشحال شویم در غیر این صورت باید به دلیل این خسران نگران و ناراحت بود و پروردگار متعال و اهل بیت ناظر بر اعمال ما هستند.

وی، این ستاد را از یادگارهای پربرکت امام راحل دانست و گفت: اموال و املاک زیادی از خاندان کثیف پهلوی مانده بود که بعد از سقوط آنها بلاتکلیف بود و به گفته نویسنده کتاب ظهور تا سقوط پهلوی، حسین فردوست؛ تعداد روستاهایی که رضاشاه از مردم شمال و سایر نقاط ایران به زور و تهدید و ارعاب گرفته بود، ۲۴۰۰ روستا بود که جمعیت زیادی را شامل می شد و این املاک را به بنیاد وابسته به خودشان یعنی بنیاد پهلوی دادند و بعد از تبعید به جزیره موریس و هنگام ترک ایران همه این املاک را به پسرش بخشید.

آیت الله گلپایگانی، گفت: بزرگترین عامل سقوط رژیم پهلوی را فساد مالی و قاچاق مواد مخدر پدر و پسر پهلوی و دختران و پسران بود. بعد از انقلاب اسلامی اعلام شد روستاییانی که سندی از املاک خود دارند بیایند و املاک خود را پس بگیرند.

وی، قتل عام مردم معترض به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد تا ۲ هزار نفر در جوار حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) را از دیگر فجایع پهلوی عنوان کرد.

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: در اصل ۴۹ قانون اساسی، باید اموال مصادره شده از زمان رژیم پهلوی در اختیار ولی فقیه زمان باشد.

آیت الله گلپایگانی درباره ریاست بر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهارداشت: افراد پاک باخته، مخلص و پاکدست در طول این مدت در ستاد اجرایی فرمان امام خدمت کردند؛ این افراد به امام و رهبری و نظام دلبسته بودند و قطعا در آینده هم وضعیت ستاد اجرایی فرمان امام همین حالت است.

وی خاطرنشان کرد: فراموش نکردیم که روزانه بیش از ۷۰۰ نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان دادند ولی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید واکسن و ماسک ورود جدی کرد و از اموال و املاک خود برای خدمت به مردم استفاده کرد.

رییس دفتر رهبری در بخش دیگری از سخنان خود درباره غزه، اظهار داشت: با اینکه تلفات زیادی در غزه داشتیم و کودکان و زنان و مردان زیادی را شهید کردند اما چهره کریه و دروغین کشورهای اروپایی و غربی و آمریکا به دنیا نشان داده شد.

به گفته وی، هر کسی که در جامعه غربی ابراز تردید درباره هولوکاست‌ کند که معلوم نیست راست باشد یا دروغ، را به دلیل دفاع از حقوق بشر زندان می کنند اما همین اراذل حاکم در کشورهای اروپایی و آمریکا و غربی وضعیت حقوق بشر در غزه و کشتارها در غزه و جنایات صهیونیست علیه فلسطینیان را نمی بییند.

آیت الله گلپایگانی با بیان اینکه خودشان اعلام کردند که به اندازه بمب اتمی انداخته شده بر سر مردم هیروشیما بمب بر سر مردم مظلوم غزه انداخته شده است، گفت: ان شا الله مقدمه ظهور حضرت مهدی (عج) است.

وی درباره ارایه حکم ریاست ستاد اجرایی به سید پرویز فتاح ، گفت: اعتماد و اطمینانی که رهبر انقلاب به مهندس فتاح داشتند باعث شده که وی سه حکم از مقام معظم رهبری در کمیته امداد و بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام دریافت کند.
+4
رأی دهید
-81

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  پس تو حلق هر کسی که هی زر میزنه پهلوی برد و خورد. بدبختا. اگر پهلوی نبود شماها هنوز باید مکتب خونه میرفتین و به ملا ک.. میدادین. به خاطر همون پهلوی و زیرساخت فرهنگی اش هست که خمینی و ملاها نتونستن ایران رو بکنن افغانستان. قیافه اینو ببنین! باید به این سرویس میدادین
  3
  86
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ملیژک مفعول بزرگ، تا چند وقت دیگه دندان روی مامله مفعول بگذار بعد مشخص میشه اموال کجا هست، همه اموال را گردگیری کنید تا بوقت تحویل بدید. همیشه میگویند، جوجه را آخر پاییز میشمارند
  2
  79
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  azadi2011 - تورنتو، کانادا

  پرونده ی ابر دزد تمام دوران ها، پرویز فتاح کلفت تر از همیشه خواهد شد، با انتصاب کمر مردم را شکستند
  1
  66
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  بی ناموس های بیشرف قاتل دزد! باشد که مردم ایران زمین چهره واقعی اسلام و مسلمان را بشناسند و به تاریخ شاهنشاهی خود باز گردند. ایرانی شاه داشت و شاه دنیا بود، شما کثافت زاده های ملا دوزاری ما را در دنیا بی آبرو کردید.
  1
  66
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن

  غیر از برادران پفیوز طائب ، یکی دیگه از جاسوس‌های اسرائیل زیر عبای مفعول همین پدر سوخته اَس ! اموال و املاک مصادره شده خاندان پهلوی در اختیار مفعول و جریان رضا پهلوی هم تو حلق توی بیشرف !
  1
  36
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  این ترهات در رابطه با خانه ی غصبی هدایتی هست که به مبلغ 360 میلیون به معرض فروش گذاشته است
  0
  30
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  خشایار1980 - شیراز، ایران
  شما که دست پهلوی ها را از پشت بستید.البته از پهلوی دوم به بعد حکومت ایران در واقع اسلامی بود،فقط محمدرضا شاه عمامه نداشت.
  27
  8
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  ارش یک دوست - تبریز، ایران

  حروم خوردن و مفت خوری که کلا کار اخوند جماعت هستش، حالا به اسم وعناوین مختلف اسلامی،
  2
  24
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک

  کی بود کی بود من نبودم شروع شد - دزد‌های دوزاری
  1
  27
  ‌پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.