سردار باقرزاده: تیم تفحص جمهوری اسلامی، آماده آواربرداری در غزه است

 سردار باقرزادهفارس نیوز: فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در اجلاس کمیته بین المللی صلیب سرخ گفت: چنانچه موانع را برطرف کنند، تیم تفحص جمهوری اسلامی ایران با همه تجهیزات آماده آواربرداری در غزه و نجات جان مظلومان است.

سردار سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، امروز سه‌شنبه نهم آبان ماه ۱۴۰۲ در اجلاس آموزشی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در شهر بصره سخنرانی کرده و از قیام جهان در برابر ظلم‌های اسرائیل و آمریکا نکاتی را عنوان کرد. وی همچنین در جمع اعضای تفحص عراق و تیم تفحص شهدای ایران و اعضای صلیب سرخ از آمادگی تیم تفحص برای حضور در کنار مظلومان غزه سخن گفت.

سردار باقرزاده در این اجلاس گفت: ظرفیت و توان امروز ما باید مصروف کودکان غزه شود. مصروف فرشتگانی که در کف بیمارستان‌های غزه دارند مظلومانه جان می‌دهند. مصروف بچه‌هایی که پرپر می‌شوند. مصروف انسانیت. امروز چشم امید داشتن به سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشری و حتی امید داشتن به رهبران مذهبی بزرگ همچون جناب پاپ یک خطای بزرگ و نابخشودنی است.

وی افزود: آراستگی و زیبایی ظاهری مدعیان حقوق بشر نباید ما را فریب بدهد. سکوت بدون اقدام در برابر جنایات صهیونیست‌ها راه حل منفعلانه‌ای است که ما را به نتیجه نخواهد رساند و متاسفانه اغلب سران کشورهای عربی دچار آن شده‌اند. ما این روزها شاهد وجدان بیدار شده اکثریت هستیم و این نوید بخش یک حرکت عظیم در آینده است. فارغ از دین و مذهب جهان، بشریت یک‌صدا در برابر ظلم‌های صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها قیام کرده است.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه آنچه که مسلم است محرومیت‌های مردم فلسطین و غزه نمی‌تواند دائمی باشد، گفت: اراده الهی بر آن است که مستضعفین بر طواغیت و مستکبرین جهانی پیروز بشوند. این وعده‌ای است که خدای متعال در قرآن به ما داده. امروز کانون‌های ظلم و ستم در چند کشور اروپایی و آمریکا متمرکز است و ما می‌بینیم که آن‌ها برای دفاع از اسرائیل یکی پس از دیگری به اسرائیل سفر می‌کنند. اما جناب پاپ حتی نتوانست تا مرز رفح بیاید و مرز ظالمانه و حصاری که ایجاد کردند را بشکند.

سردار باقرزاده در ادامه تصریح کرد: بنده حدود ۱۰ روز قبل از طریق دفتر صلیب سرخ در تهران تقاضا کردم از طرف من این پیام را به دفتر مرکزی ریاست کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ژنو برسانند و بگویند که ایشان از جناب آقای پاپ تقاضا کند که به مصر بروند و به اتفاق شیخِ الازهر جناب آقای احمد طیب به رفح بروند و مرز را باز کنند. من یادآور شدم که آقای پاپ سال گذشته به عراق آمدند، مردم عراق ایشان را تکریم و به ایشان احترام کردند. حضرت آیت‌الله سیستانی مرجع عالی‌قدر عراق با ایشان دیدار کردند و حتی تشبیه کردم گفتم همانطوری که در ابتدای اشغال عراق و محاصره نجف حضرت آیت‌الله سیستانی محاصره نجف را شکستند، جناب آقای پاپ شما هم حرکت کنید و محاصره غزه را بشکنید. اما هیچ حرکتی از جانب صلیب سرخ و جناب آقای پاپ ندیدم. شخصیت‌هایی از ایران و حتی ترکیه به ایشان اشاره و تأکید کردند، چون که جناب پاپ نماد جهان مسیحیت است. البته شما دیدید که در غزه به مسیحی هم ظلم شد، کلیسا هم بمباران شد.

وی با اشاره به اینکه امروز ما دچار مصیبت‌های بسیار بزرگی هستیم، گفت: ما نمی‌توانیم اینجا شاهد باشیم که اطفال بی‌گناه یکی پس از دیگری پرپر شوند و ما اینجا صحبت از کمک‌های بشردوستانه و یا صرفاً یک آگاهی و آشنایی با عملیات امدادی داشته باشیم. اما چه فایده که ما نمی‌توانیم در آن میدان حضور پیدا کنیم. دنیا امروز از همه سازمان‌ها به خصوص صلیب سرخ این انتظار را دارد که پیشگام باشد. فارغ از همه جناح بندی‌های سیاسی، باید یک حرکت اصولی و انسانی برای مردم مظلوم غزه و فلسطین صورت بگیرد. مردم دنیا الزاما از یک مرکز دستور نمی‌گیرند، وقتی که بی‌تاب شوند واکنش‌های تندی را نشان خواهند داد و امروز این تکلیف همگانی‌ست و ما نباید منتظر بمانیم.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام آمادگی برای حضور در غزه گفت: حتی اگر امروز هم به ما اجازه بدهند، تیم تفحص جمهوری اسلامی ایران با همه تجهیزات، امکانات و ماشین‌آلات مهندسی آماده است که برود در غزه‌ قهرمان، آواربرداری کند و جان مظلومان را نجات بدهد. ما اعلام آمادگی می‌کنیم که چنانچه موانع را برطرف بکنند، آماده‌ایم با تمام تجهیزات در کنار برادران تفحص عراق حرکت کنیم به کمک مردم غزه برویم و آواربرداری کنیم و افتخار کنیم که جانمان را برای مظلومان نثار کنیم.
+1
رأی دهید
-15

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  اگه مردی برو غزه وسد علی گدا خامنه ای رو هم ببرکه برای اسراییل نطق کنه
  0
  7
  ‌چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.