کاهش خطر مرگ ناشی از بی‌تحرکی با ۲۲ دقیقه ورزش

دویچه وله: یک تحقیق جدید نشان داده که ۲۲ دقیقه ورزش با شدت متوسط تا شدید در روز می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی خطر مرگ‌و‌میر ناشی ازنشست طولانی‌مدت را در افراد ۵۰ ساله و بالاتر کاهش دهد.

به نوشته نشریه پزشکی Healthline، این مطالعه به حقیقت فراگیر سبک زندگی بی‌تحرک اشاره می‌کند، به‌طوری‌که بسیاری از افراد بیش از ۸ ساعت در روز بی‌حرکت هستند. تحقیقات نشان داده است که نشستن برای مدت طولانی با چاقی و افزایش فشار خون، قند خون بالا، چربی اضافی بدن در اطراف کمر و سطح کلسترول ناسالم مرتبط است. این نکته ثابت شده که نشستن بیش‌از‌حد خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی‌عروقی و سرطان را افزایش می‌دهد.

این مطالعه که در مجله پزشکی ورزشی بریتانیا منتشر شده، شامل تجزیه و تحلیل داده‌های ۱۱ هزار و  ۹۸۹ شرکت‌کننده در نروژ، سوئد و ایالات متحده است.

محققان دریافتند حتی برای کسانی‌که به‌ مدت ۱۲ ساعت یا بیشتر در روز بی‌تحرک هستند، تحرک بدنی متوسط تا شدید برای ۲۲ دقیقه، خطر مرگ‌و‌میر ناشی از بی‌تحرکی را کاهش می‌دهد.

در‌حالی‌که این تحقیق بر روی افراد مسن متمرکز بود، محققان تاکید می‌کنند که یافته‌های مطالعه می‌تواند شامل افراد جوان‌تر نیز بشود.

بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت، بزرگسالان ۱۸ تا ۶۴ ساله باید در هفته حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت بدنی هوازی با شدت متوسط یا حداقل ۷۵ دقیقه فعالیت بدنی هوازی شدید انجام دهند.

ورزش هوازی متوسط شامل فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی سریع، دوچرخه‌سواری، شنا و باغبانی است. ورزش‌های هوازی شدید نیز شامل فعالیت‌هایی مانند دویدن، شنا، رقص و بسکتبال است.

همچنین بزرگسالان در این سنین باید فعالیت‌های تقویت عضلانی را به‌طوری‌که تمام گروه‌های عضلانی اصلی را در بر بگیرد، برای دو روز یا بیشتر در هفته انجام دهند.
+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.