هشدار وزیر دفاع آمریکا به جمهوری اسلامی: حمله به پرسنل آمریکایی متوقف نشود گام‌های بعدی را بر می‌داریم

 وزیران دفاع و امورخارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۹ آبان در سنای آمریکا سخنرانی کردندصدای آمریکا: لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، می‌گوید ایالات متحده پیشتر به سایت «مورد استفاده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در سوریه حمله کرده است و در صورت ادامه حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت حکومت ایران به پرسنل آمریکایی، ایالات متحده برای محافظت از نیروهای خود در انجام اقدامات بعدی «تعلل نخواهد کرد.»

لوید آستین در بخشی از سخنان روز سه‌شنبه خود در سنا گفت که ایالات متحده به حفاظت از نیروهایش در منطقه ادامه می‌دهد. او گفت «پرسنل آمریکا در روزهای اخیر توسط شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران مورد حمله قرار گرفته‌اند و این حملات باید متوقف شود.»

این سخنان روز سه‌شنبه وزیر دفاع آمریکا در سنای آمریکا پس از آن مطرح شد که حسین امیرعبداللهیان مدعی شد که جمهوری اسلامی در خاورمیانه گروه نیابتی ندارد.

آستین روز سه شنبه به همراه آنتونی بلینکن، وزیر امورخارجه آمریکا در سنای آمریکا حاضر شد تا از درخواست بودجه فوری اضافی ۱۰۶ میلیارد دلاری امنیت ملی دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، از جمله برای کمک به اسرائیل، اوکراین و تایوان، حمایت کند.

وزیر امور خارجه آمریکا نیز در سخنرانی خود در سنا، حمله روسیه به اوکراین و حماس را به اسرائیل را مرتبط باهم دانست و به نقش جمهوری اسلامی اشاره کرد.

آنتونی بلینکن گفت روسیه برای دریافت کمک‌های نظامی به جمهوری اسلامی ایران رو آورده است و در ازای دریافت کمک‌های نظامی از ایران، فناوری‌های پیشرفته‌‌تر نظامی در اختیار جمهوری اسلامی قرار داده است که این کار، به گفته او، باعث تهدید بیشتر اسرائیل شده است.

بلینکن گفت اجازه دادن به پیروز شدن روسیه در اوکراین صرفا باعث جسورتر شدن روسیه و جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

او گفت اسرائیل و اوکراین، «دو دموکراسی هستند که تحت حمله بی‌رحمانه بازیگرانی قرار دارند که می‌خواهند کشورهای آنها را از روی نقشه حذف کنند.»

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، بارها به طور علنی خواستار نابودی کامل اسرائیل شده است.

آقای بلینکن گفت که بودجه درخواستی به اسرائیل کمک می‌کند که اقلام مورد نیاز از جمله موشک‌های مورد نیاز برای پدافند هوایی خود را تامین کند. از زمان آغاز حمله حماس به اسرائیل در ۱۵ مهر، گروه‌های فلسطینی در غزه هزاران راکت به سمت اسرائیل شلیک کرده‌اند.

آقای بلینکن گفت همانطور که اسرائیل حق و وظیفه دفاع از خود را دارد، روشی که این کار را انجام می‌دهد نیز اهمیت دارد و آمریکا با مقامات اسرائیلی گفته است که باید تحت قوانین بین‌المللی جنگی و انسانی رفتار کند.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت کمک‌های کنگره آمریکا باعث شده است که دنیا در دفاع اوکراین و اصول منشور سازمان ملل متحد که «حق حاکمیت، تمامیت ارضی، و استقلال است» تقویت شود.

او گفت بودجه درخواستی جدید فوری به کمک‌های انسانی برای اوکراین و غزه، ارمنستان نیز کمک می‌کند.

آقا بلینکن گفت حماس غیرنظامیان را «سپر انسانی» خود کرده است و جلوگیری از وخامت شرایط انسانی، همسو با اصول کشور آمریکا است و تاکید کرد که جان همه غیرنظامیان به طور مساوی ارزش دارد.
لوید آستین: حماس نماینده فلسطینی‌ها نیست
لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، در بخش دیگری از سخنانش حمله حماس را بی‌رحمانه، تنفربرانگیز و زننده خواند و گفت همانطور که فرمانده سابق ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام گفت، حمله حماس یادآور «جنایات داعش در عراق و سوریه» بود.

آقای آستین گفت همانطور که رئیس جمهوری آمریکا گفته است، «هر یک از دموکراسی‌ها به چنین حمله زننده تروریستی قاطعانه پاسخ خواهد داد.»

او گفت آمریکا می‌داند که «حماس نماینده فلسطینی‌ها نیست و ما عزادار مرگ فلسطینی‌های غیرنظامی هستیم.»

او گفت در سفر به اسرائیل بارها روشن کرد که حفاظت از غیرنظامیان فلسطینی «یک وظیفه اخلاقی و یک ضرورت استراتژیک» است. او گفت «دموکراسی‌ها نظیر ما با رعایت قوانین جنگ و حفاظت از غیرنظامیان قوی‌ترو امن‌تر» خواهند شد.

وزیر دفاع آمریکا گفت به دستور رئیس جمهوری ایالات متحده، ایالات متحده حملات دقیقی را به سایت‌های «مورد استفاده سپاه و وابستگان آن» در شرق سوریه انجام داده است. اگر نیروهای مورد حمایت ایران به حملات خود ادامه دهند ما از انجام گام‌های بیشتر برای حفاظت از پرسنل خود تعلل نخواهیم کرد.»

آقای آستین گفت آمریکا پدافند هوایی در منطقه را تقویت کرده است و کمک‌های نظامی از جمله موشک‌های دقیق و موشک‌های پدافند هوایی را به اسرائیل ارائه می‌دهد و برای آزادی گروگان‌ها از جمله گروگان‌های آمریکایی در دست حماس تلاش می‌کند.
هشدار وزیر دفاع علیه گسترش جنگ
آقای آستین در بخش دیگری از سخنانش بدون نام بردن از کشور یا گروهی گفت آمریکا حضور نظامی خود را برای بازداشتن هر دولت یا بازیگر غیردولتی که می‌خواهد جنگ را به فراتر از غزه گسترش دهد، تقویت کرده است. او گفت همه اینها در راستای هشدار «روشن» رئیس جمهوری آمریکا است که هیچ دولت یا گروهی که خواستار ضربه زدن به اسرائیل است نباید این جنگ را گسترش دهد.

او گفت اجازه نمی‌دهیم حماس یا پوتین پیروز شوند. او گفت «تنها رهبری محکم آمریکا تضمین خواهد کرد که مستبدان و اوباش» و تروریست‌ها دست به تجاوزهای بیشتر نخواهند زد. او اشاره کرد که نحوه برخورد با اینها برای سال‌های آینده شرایط امنیتی جهان را تعیین خواهد کرد.

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، نیز در سخنانی گفت آن چه در اوکراین و اسرائیل رخ می‌دهد امنیت ملی آمریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. او گفت در ۱۵ مهر حماس دست کم ۱۴۰۰ اسرائیلی و ۳۶ آمریکایی را کشت و بیش از ۲۰۰ نفر را گروگان گرفت.

سخنرانی‌ آنها چندین بار از سوی گروهی از فعالان مختل شد. آقای بلینکن در سخنان خود به اعتراضات فعالان اشاره کرد. او در بخشی از سخنانش گفت مردم غزه به نیازهای ضروری نیاز دارند و آمریکا در این راستا تلاش می‌کند و جان افراد بی‌گناه برای آمریکا اهمیت دارد.

آمریکا، ژاپن، و اتحادیه اروپا از جمله کشورهایی هستند که گروه حماس را به عنوان سازمان تروریستی شناخته‌اند
+24
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  مثلا تا الان چه‌غلطی کردید جز آزادسازی پولهایی که مال مردم است و به جیب عرب‌های حماس و حزب‌الله و گروه‌های نیابتی رژیم جعلی آخوندی می‌رود.
  3
  19
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۷
  Ali siya - لندن، انگلستان
  هر روز هشدار میدی ۴ موشک بیشتر میخوری .ببند اون گالت تا نخوری .تا این جنگ لعنتی تمام .بشه .ایران دیگر اون ایران زمان شاه نیست
  9
  4
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۴
  پیر خردمند - تورونتو، کانادا
  خر خودتی. جمهوری اسلامی و سد علی گدای احمق پر منفعت ترین حکومت و حاکم برای کشور امریکا هستن. چند صد میلیارد دلار اسلحه امریکایی فروش کردین به اسراییل؟ جنگ و خون ریزی در دنیا متوقف بشه، اقتصاد امریکا نابود میشه
  0
  7
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه
  شعار! بزنید خائنه ای را سرنگون کنید یکبار برای همیشه! دنیا مکان قشنگتری خواهد شد!
  1
  5
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا
  Ali siya - لندن، انگلستان
  فقط از یه بچه مذلف اینقدر پر رو گری بر میاد. ... چهل سال زر زدین که اسراییل و چنین و چنان میکنیم، حالا که وقتش رسیده، از زیر پتو ...ناشتا در میدین؟؟ همه اتون یه مشت . …هستین و بس
  0
  4
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  یا خدا، بیا و‌همین یکبار برای من بی دین خدائیت رو کامل کن، یه کاری کن که یکی از موشکهای ایران، از همونی که اشتباهی به هواپیمایی اکراین زدند‌و تا چند روز خودشون رو زدن به کوچه علی چپ، را شلیک کنند بطرف منافع امریکا، تا ایشالله امریکا هم بیاد و‌ترتیب اینها رو یکبار و برای همیشه بدهد. ممنونتم آ خدا، فقط همین یکبار
  0
  3
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.