ابوالفضل قدیانی‌: علی خامنه‌ای مسئول مرگ آرمیتا گراوند است

رادیو فردا: ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی در ایران و منتقد سرسخت علی خامنه‌ای، در یادداشتی در کانال تلگرامی وب‌سایت کلمه، رهبر جمهوری اسلامی را «مسئول اصلی قتل» آرمیتا گراوند معرفی کرده است.

او در این یادداشت نوشته: «قتل حکومتی آرمیتا گراوند روز شنبه پنجم آبان به سرانجامِ خود رسید و آرمیتا به مهسا پیوست. این قتل توسط حجاب‌بانی از حجاب‌بانانِ علی خامنه‌ای، خودکامه‌ قدرت‌پرستِ ایران در مترو صورت گرفت.»

آقای قدیانی اضافه کرده: «تمامی دست‌اندرکاران این قتل از حجاب‌بانان گرفته تا رؤسا و فرمانده‌هانشان مسوولند و مقصر و باید پاسخگو باشند اما مقصر و مسوول اصلی، علی خامنه‌ای است که باید پاسخگو باشد چرا که تمامی قتل‌ها، ظلم‌ها و سرکوب‌ها به خاطر آن است که حکومتِ نامشروع، غیر قانونی و غاصبانه‌ وی چند صباح دیگر تداوم یابد که البته دیر یا زود مردم با قیام خود، او و نظامش را ساقط خواهند کرد.»

این فعال سیاسی مخالف حکومت ایران، در یادداشت خود نوشته: «قتل مظلومانه آرمیتا گراوند ورق سیاه دیگری بر پرونده سیاه‌تر از سیاه علی خامنه‌ای و نظام جمهوری اسلامی افزود. این قتل‌ها و جنایت‌هایی نظیر آن نمی‌تواند او و نظامش را از سقوط برهاند بلکه بر عکس به سقوط نزدیک‌ترشان می‌کند.»

آرمیتا گراوند، دانش‌آموز نوجوان اهل کرمانشاه و ساکن تهران، پس از آن‌که روز نهم مهر بدون بر سر داشتن حجاب اجباری وارد قطاری از متروی تهران شد، بی‌هوش شد و پس از گذشت حدود یک ماه که در کما بود، جان باخت.

مقام‌های جمهوری اسلامی دلیل بیهوشی آرمیتا گراوند پس از ورود به واگن مترو را «افت فشار» اعلام کردند، اما منابع حقوق بشری احتمال اتفاقی شبیه اتفاق برخورد مأموران گشت ارشاد با مهسا امینی را مطرح کرده بودند.
+95
رأی دهید
-5

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  زنده باد رضاشاه دوم‌ پهلوی - پاریس، فرانسه

  جدی؟ راست میگی؟ ما فکر کردیم تقصیر قاشقچی بوده!
  7
  28
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  خاکنه ای مفعول، تف به ذات نداشته هفت جد و آبادت کثافت حرومی، پست فطرت پیر خرفت الدن مچل به فکر این باش که پسا انقلاب هیچ سوراخی نیست که بتوانی در آن پنهان شوی
  28
  33
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  فضول میرزا - استکهلم، سوئد

  دو صد گفته چون نیم کردار نیست! تا مردم بصورت دستجمعی بلند نشن، هیچ اتفاقی در مملکت نخواهد افتاد!
  12
  39
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  قوقولی مقولی - مادرید، اسپانیا
  پرونداش خیلی سیاه تر از این حرفاست
  12
  28
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  صدای خسته - بروج، بلژیک
  علی خامنه ای مقصر همه بدبختی‌هاست
  2
  14
  ‌سه شنبه ۰۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.