ارتش اسرائیل از آزادی یک سرباز زن از اسارت حماس خبر داد

اوری مگیدیش (نفر وسط) سرباز زن آزاد شده توسط ارتش اسرائیل در کنار اعضای خانوادهارتش اسرائیل اعلام کرد که یک سرباز زن را که در ۷ اکتبر در جریان پیشروی نیروهای زمینی توسط حماس اسیر شده بود، نجات داده است. در بیانیه‌ای مشترک، ارتش و سازمان اطلاعاتی شین بت گفته‌اند که سرباز اوری مِگیدیش در وضعیت خوبی است و با خانواده‌اش ملاقات کرده است. به گفته ارتش، مگیدیش شامگاه روز دوشنبه ۳۰ اکتبر (۸ آبان) در یک عملیات زمینی نجات یافته است. جزئیات بیشتری ارائه نشده است.
 
سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل (شین بت) و ارتش اسرائیل در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که در یک عملیات نجات یک سرباز زن اسرائیلی که توسط حماس گروگان گرفته شده بود، آزاد شد.
 
در این بیانیه آمده: «سرباز زن اوری مجیدیش، پس از ربوده شدن توسط سازمان تروریستی حماس در ‌۷ اکتبر، امشب طی عملیات زمینی آزاد شد.»
 
بر اساس بیانیه شین بت و ارتش اسرائیل، «این سرباز مورد معاینه پزشکی قرار گرفت، حالش خوب است و با خانواده اش ملاقات کرد.»
 
ارتش اسرائیل و شین بت می‌گوید که به تمام «تلاش خود برای آزادی افرادی که ربوده شدند،‌ ادامه خواهند داد.»
 
بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در پیامی به این سرباز که به خانه بازگشته،‌ «خوش آمد» گفت و از ارتش و سرویس اطلاعاتی اسرائیل به خاطر تلاش‌هایشان برای آزادی این سرباز تقدیر کرد.
او در این پیام که در شبکه ایکس، توییتر سابق منتشر شده است گفت که نجات این سرباز نشان دهنده تعهد کشورش به نجات ربوده‌شدگان است و خطاب به حماس گفت که اسرائیل به هدف قراردادن اعضای این گروه ادامه می‌دهد.
+8
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.