خبرگزاری تسنیم از جزئیاتی جدید از مرگ و آخرین روزهای زندگی مسعود رجوی نوشت

تسنیم: مسعود رجوی درحالی در سال ۱۳۹۹ مُرده است که پیش از آن به‌دلیل پیشرفت بیماری دیابت مجبور به قطع پا شده و بینایی خود را نیز از دست داده بود.

یک منبع آگاه امنیتی جزئیات جدیدی از سرنوشت مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین در اختیار خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم قرار داد که طبق آن، مسعود رجوی 3 سال قبل در سال 1399 بر اثر بیماری و سکته قلبی مرده است.

بنا براین گزارش، مسعود رجوی پس از حمله آمریکا به عراق در یکی از عملیات‌های نیروهای آمریکایی از ناحیه پا و صورت دچار جراحت شدید می‌شود و به همین خاطر از حضور در انظار عمومی اجتناب می‌کرده است.

وی پس از مدتی به‌دلیل وضعیت نامناسبی که برای اختفا در کشور اردن (پس از فرار از عراق) داشت، به بیماری قند و فشار خون مبتلا شده بود و ترس ناشی از افشای محل اختفای او، مانع از درمان بیماری‌اش در مراکز درمانی شده بود.

با تشدید بیماری دیابت، مسعود رجوی بینایی خود را نیز از دست می‌دهد و یکی از پاهای او هم قطع می‌شود.

در اوایل دهه 90، به‌دنبال تلاش منافقین برای فرار از عراق (به‌دلیل فشارهای متعدد نیروهای مردمی عراق و حملات ایران به مقر اشرف)، منافقین برای خروج از عراق و انتقال به آلبانی، نیازمند خروج از لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا و انگلیس بودند و یکی از شروط آمریکا برای خروج از لیست تروریستی، عدم حضور مسعود رجوی در هر برنامه، دیدار، ملاقات و حتی نشر تصویر او (همان‌طور که از سال 81 صورت گرفت) بود.

علاوه بر این، نماینده آمریکا در ملاقاتی محرمانه با سران این گروهک، تحت‌الحفظ بودن مسعود رجوی ذیل دستگاه امنیتی آمریکا را با توجه به سابقه منافقین در عدم‌تعهد به توافقات، طرح و به‌عنوان شرط الزامی این خروج عنوان می‌کند و رسماً به آنها گفته می‌شود که تمام مناسبات سازمان مجاهدین خلق باید از کانال مریم رجوی دنبال و مدیریت شود.

سران منافقین با توجه به شرایط به‌شدت بحرانی خود در عراق ـ یکی از طرح‌های آمریکا، تقسیم کردن حضور منافقین در چند کشور آسیایی، آفریقایی و اروپایی بود ـ شروط آمریکا برای حضور متمرکز در یک کشور اروپایی را قبول می‌کنند و در نهایت به این شرط تن می‌دهند.

بنابراین گزارش، مسعود رجوی تا آخرین لحظات زندگی (که در سال 1399 بر اثر سکته قلبی می‌میرد) در اختیار و تحت حفاظت نیروهای آمریکایی در منطقه‌ای نامعلوم بوده است که برخی اسناد مکان اختفای وی را کشور آمریکا می‌دانند.

عباس شاکری معروف به دکتر فاضل، تا قبل از انتقال رجوی به آمریکا به‌عنوان دکتر شخصی او روند درمان وی را دنبال می‌کرد.

شاکری متولد خرم‌آباد و متخصص اورولوژی است که مدتی را در بیمارستان شهدای تجریش تهران مشغول به کار بوده است و در سال 1365 به عراق فرار می‌کند و به گروهک منافقین می‌پیوندد.

وی اکنون با پاسپورتی با هویت جعلی به‌نام ضیاءالدین عبدالرزاق در کشور فرانسه اقامت دارد.
تصاویر مربوط به مدارک هویتی عباس شاکریعلاوه بر شاکری، برخی دیگر از نزدیکان وی مثل ماساژور و نیروهای محافظ مورد اعتماد او نیز از سال 1400 در برخی کشورهای اروپایی ساکن شده‌اند.

به‌گفته این منبع آگاه، این‌که هر از گاهی بیانیه‌ای به نام مسعود رجوی صادر می‌شود، بیشتر به‌خاطر حفظ شخصیت نجات‌بخش او بین اعضای گروهک است و برای همین کنار بیانیه‌های منافقین از تصاویر قدیمی رجوی استفاده می‌شود.
+4
رأی دهید
-48

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  به هر حال زنده و مرده ی او فرقی ندارد چون آرمان مجاهدین خلق دیگر خریداری ندارد
  9
  167
  دوشنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۳۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ایرانیان یو‌ک، اگر در مورد سگ و کثافتش توضیح بنویسی بیشتر خواننده جذب میکنی تا در مورد منافقین و‌مجاهدین، اینها در نزد هیچ گروهی از ایرانیان نه محبوبیت دارن پ‌نه کسی اهمیت میدهد به این وطن فروشان
  15
  130
  دوشنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۱
  یا فاطمه زهرا - کپنهاگ ، دانمارک

  مرگ نه، سقط شدنش.
  10
  43
  دوشنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۰۵:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  kurosh-h - گوتنبرگ، سوئد
  شهوت قدرت چیز بدی است ، اگر خمینی و خامنه ای کشور را نابود کردند ، رجوی هم یک سازمان با طرافداران و هواداران میلیونی را نابود و به لجن کشاند ، این سازمان درست یا غلط مردمی و قابل احترام بود ، از خلبان شاه ، ورزشکاران تیم ملی ، خوانندگان مانند مرضیه ، مرجان ، و‌حتی درون دربار شاه سمپات داشت ، شازده رجوی موجودی خودشیفته بود که دانشش در حد نحج البلاقه و چند تا کتاب فقهی بی پایه بود ، اما خود را سیاستمدار ، فرمانده جنگی ، رهبر انقلاب ، میدید ، سرنوشت رهبران حماس نکات مشترکی با او دارند ، عدم درک از توان نظامی و قوای حریف مقابل ، ماجراجویی تروریستی ، بی توجهی به سرنوشت هواداران و کودکان
  2
  11
  دوشنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  ننگ و نفرین بر منافقین دجال باعث و بانی بدبختی یک ملت شریف
  0
  16
  دوشنبه ۰۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.