میز مستطیل شکل پوتین با ابعاد عجیب؛ سوژه تمسخر او در شبکه‌‌های اجتماعی

میز جدید پوتین در دیدار او با نمایندگان گروه‌های مذهبی در روسیهدویچه وله: میز جدید ولادیمیر پوتین؛ رئیس‌جمهوری روسیه در جریان دیدار او با ۱۲ تن از رهبران مذهبی این کشور به دلیل ابعاد عجیب و غریب و همچنین فاصله زیاد پوتین با میهمانان، سوژه طنز و تمسخر او در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی شده است.

میز مستطیلی‌شکل رئیس‌جمهوری روسیه که به مراتب از میز پیشین بیضی‌شکل او در سالن کاترین کاخ کرملین بزرگ‌تر است، همچنان او را از میهمانان دور نگاه می‌دارد و در عین حال، فضایی خالی در وسط میز وجود دارد که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

این میز در جریان دیدار ولادیمیر پوتین با ۱۲ رهبر و نماینده گروه‌های مذهبی این کشور دستمایه طنز کاربران شبکه‌های اجتماعی شده که به‌ویژه بر ابعاد عجیب و غریب آن و همچنین فاصله زیاد پوتین با میهمانان دست گذاشته‌اند.

آنتون گراشچنکو، مشاور وزیر کشور اوکراین با اشاره به فاصله پوتین از میهمانانش از جمله رئیس کلیسای ارتدکس روسیه می‌نویسد که این میز او را به یاد "استخر" می‌اندازد.
پیش از این نیز فاصله پوتین با همتایان خارجی و یا سایر میهمانان، به بحث‌های بسیاری دامن زده بود. به‌خصوص در دوران اوج‌گیری و شیوع کرونا، بسیاری از کارشناسان، فاصله‌ زیاد او از میهمانان را به دلیل هراس او از آلودگی به ویروس کرونا ارزیابی کرده بودند.

تصاویری که از دیدار پوتین با اولاف شولتس؛ صدراعظم آلمان یا ملاقات او با امانوئل مکرون؛ رئیس‌جمهوری فرانسه منتشر شده بود، پوتین را در حالتی نشان می‌داد که در سوی دیگر میزی بزرگ نشسته و بیش از ۶ متر با میهمانان خود فاصله دارد.

در آن زمان، روزنامه لیبراسیون چاپ فرانسه با انتشار تصویری، این میز را سوژه طنز قرار داده بود. اینک به نظر می‌رسد که میز قبلی پوتین با یک میز مستطیلی با فضای بیشتر جایگزین شده است.

پیش از این، سازنده میز پوتین در شمال ایتالیا اعلام کرده بود که این میز سفید رنگ با سه پایه بزرگ، سال‌ها پیش ساخته شده و طول زیاد آن ارتباطی با فاصله‌گیری اجتماعی دوران کرونا ندارد. میز سفید رنگ پیشین، که شش متر طول و دو و نیم متر عرض دارد از جنس چوب راش درختان کوه‌های آلپ است و تا کنون ملاقات‌های مهم سیاسی بسیاری پشت آن صورت گرفته است.

این میز در جریان سفر ابراهیم رئیسی، رئیس‌‌جمهوری حکومت ایران به مسکو نیز خبرساز شده بود. پوتین در آن دیدار، رئیسی را پشت آن میز معروف پذیرفت و از نزدیک شدن به او خودداری کرد.

به باور برخی ناظران، دلیل دوری فیزیکی پوتین از میهمانان خود یا نزدیکی به آنان صرفا نمی‌تواند به دلیل هراس او از بیماری باشد. چرا که تنها دو هفته پس از سفر ابراهیم رئیسی، آلبرتو فرناندز، رییس‌‌جمهوری آرژانتین نیز به دیدار پوتین رفت و او در این ملاقات، نه تنها با فرناندز دست داد، بلکه او را در آغوش گرفت و در کنار او نشست.

با وجود این، میز جدید پوتین که در دیدار جدید او در کرملین دیده می‌شود به نوعی همچنان تایید این واقعیت است که اصولا پوتین به حفظ فاصله فیزیکی از میهمانان خود علاقه‌مند است.
+3
رأی دهید
-49

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۶
  Omide por jalal - تبریز، ایالات متحده امریکا

  با درود به پهلوی ! اینها همه نتیجه عقده های کودکی و مورد تجاوز قرار گرفتن در زنان نوجوانیست ! نمونه اش را در ایران داریم 😁! جاوید شاه 🤗
  9
  40
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۹
  iran1 - آرلون، بلژیک
  این رفتار یه جورایی بین روسها هست و پوتین اولین نیست، روسها علکی خودشون رو میگیرن و آدمهای مهمی نیستن بلکه بی اخلاقن، رفتارهای این شکلی که به مهمانت بی احترامی کنی هیچ پیام خوبی رو ازت به بقیه نمیده، یه روز حالشونو نداری ول کنت نیستن و یه روز هم فکر می کنن یه کم آدم شدن حتی دعوتشون هم باشی یه جوری خودشونو میگیرن شبیه این میز دراز که انگار خیلی آدمن، فقط اون لحظه مهمونشونی روت نمیشه تو خونشون رنگیشون کنی. همین که به جای درستی که بهش تعلق دارن در حال رفتن هستن خودش نشونی از درست کار کردن سیستم دنیاست
  2
  20
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۱۰۱
  تنها در اینجا - کپنهاگ، دانمارک
  پوت این رو وللش اسقف‌های کلاش دور میز و بچسب
  7
  20
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  دمه پوتین گرم.عآدم پولدارهمینجوری رفتار میکنه.ننگبر پخمه پحلوی.
  49
  6
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان

  دیکتاتور ها از سایه خودشون هم میترسند
  6
  37
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  کو حق - ولینتون، نیوزلند
  این یعنی مذهب و رهبراش به یک طرفش
  6
  18
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Adamat7775 - خارکف، اوکراین
  دلیل‌ش اینه که وسط این میز، چیزه، یعنی همین دیگه، اسمش چی‌ بود؟ آهان، "حوض" هست، که وقتی‌ جلسه تموم شه، شلنگ میارن و فضای مستطیل‌شکل داخل میز رو پر از آب می‌کنن، و سپس همگی‌ می‌پرن داخل آب این حوض واسه‌ی آب‌تنی (هه هه هه) ؛))) / --- اما خودمونیم‌ها، اگر گاسپادین(آقای) پوتین در زمان کرونا یا هر زمان دیگه‌ای، از کرونا می‌ترسید، پس چرا خودش هیچ‌وقت ماسک نزد؟. / صالاوات‌اوفسکی ~ تکبیروفسکی
  10
  4
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  یک کلاس اکابر یا نهضت سواد آموزی برو به دردت میخوره
  3
  15
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان
  به امثال تو میگن نوکر نوکر یعنی اون کفتار پیر نوکر پوتین هست تو هم نوکر کفتار پیر
  3
  18
  یکشنبه ۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.