وزارت دفاع آمریکا: انبار اسلحه و تأسیسات ذخیره مهمات سپاه را نابود کردیم

صدای آمریکا: سخنگوی پنتاگون حملات پنجشنبه شب آمریکا به مواضع مورد استفاده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در سوریه را تایید کرد.

پت رایدر گفت: «شامگاه پنجشنبه هواپیماهای جنگنده اف-۱۶ و اف-۱۵ ارتش آمریکا، حملات دفاعی را بر روی یک انبار اسلحه و تأسیسات ذخیره مهمات مورد استفاده سپاه پاسداران و گروه های وابسته در ابوکمال سوریه انجام دادند که هر دو تاسیسات ویران شد.

او افزود: این حملات تلفات جانی در پی نداشت و صرفا با هدف محافظت و دفاع از پرسنل ایالات متحده در عراق و سوریه انجام شد.

سخنگوی پنتاگون همچنین با بیان اینکه حملات آمریکا به مواضع جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی آن متمایز از درگیری جاری بین اسرائیل و حماس است و تغییری در رویکرد ایالات متحده به درگیری اسرائیل و حماس ایجاد نمی‌کند تصریح کرد: «در ده روز گذشته نیروهای ایالات متحده و ائتلاف حداقل ۱۴ بار در عراق و ۶ بار در سوریه توسط ترکیبی از پهپادها و موشک‌ها مورد حمله قرار گرفته‌اند که بیشتر این حملات با تدابیر دفاعی مختل شد و به اهداف خود نرسید.»

ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد در پاسخ به حملات مکرر پهپادی و موشکی نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه دو تأسیسات مرتبط با شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و گروه‌های وابسته به آن استفاده می‌شد را در شرق سوریه هدف قرار داده است.

لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده،مستقیماً ایران را به نقش داشتن در حملات به نیروهای آمریکایی متهم کرد و گفت: «ایران می‌خواهد دست خود را پنهان کند و نقش خود را در این حملات علیه نیروهای ما انکار کند. ما به آنها اجازه نمی‌دهیم و در صورت ادامه حملات توسط نیروهای نیابتی ایران، حملات بیشتری را برضد آنها انجام خواهیم داد.
+102
رأی دهید
-10

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۰
  دو کلمه حرف حساب - حصارک، ایران

  دیگه از شنیدن این حرف ها خسته شدیم. از یک طرف پول ملت ایران به جیب این هرمزاده های قاتل جوانان ملت واریز میکنید و از طرف دیگه اعلام نابود کردن اسلحه ها و مهمات میکنید. بسیار جالب که این اسلحه و مهمات ساخت خود شما هست. اگر واقعا درست میگیید فقط یک بمب بدازید و این دوستان آخوند تان را نابود کنید، هرمزاده ها شما ها از آخوند ها هم جنایتکار هستید
  2
  58
  شنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  آره جون عمه تون شما ها با ملاها سرتون تو یک آخوره
  1
  34
  شنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  ممنون‌که مشخص کردید کل اسلحه و‌مهمات قدیمی را برلی جوهوری اسلامی منهدم کردید تا دست نااهلها نیافتد تا بر علیه نظامی که شما بر علیه مردم ایران ساختید تا در برابر شاه فقید بایستند، نایستند. اینرا هم میدانیم که قویترین و بهترین سلاحها هم در راه هستند تا برای حفظ نظام در دستشان قرار گیرد. اسلحه و مهمات و اسلحه سازی برایتان خوب پول میسازد
  2
  30
  شنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  vg2000 - اسلو، نروژ
  اینجا هیچکس صداشو در نیاورده
  0
  2
  شنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.