اسرائیل: حماس از تسلیحات ساخت ایران و کره شمالی استفاده می‌کند

رادیو فردا: ارتش اسرائیل می‌گوید حماس از تسلیحات ساخت کره شمالی و ایران برای حمله ۱۵ مهرماه به خاک این کشور استفاده کرده است.

ارتش اسرائیل همزمان با نمایش دادن تسلیحات استفاده شده توسط نیروهای حماس برای رسانه‌ها در روز پنج‌شنبه گفت: این‌ها بخشی از مین‌های خاکی، نارنجک‌اندازها و پهپادهای دست‌ساز حماس در زمان حمله بوده است.

بیانیه ارتش اسرائیل می‌افزاید بخشی از تجهیزات شامل گلوله‌های خمپاره و نارنجک‌اندازها، ساخت ایران و کره شمالی است.

یک مقام ارتش اسرائیل گفت به نظرش ۱۰ درصد از این تسلیحات ساخت ایران، ۱۰ درصد ساخت کره شمالی و بقیه تولید بومی خود حماس است: «اما شگفت‌انگیزترین نکته، میزان تسلیحاتی است که حماس موفق شده به داخل نوار غزه قاچاق کند».

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز اخیرا گزارش داده بود که به‌رغم انکار پیونگ‌یانگ، تصاویر ویدئویی و تسلیحات ضبط‌شده از جنگجویان حماس در اسرائیل نشان می‌دهد که اعضای این گروه در جریان حمله به خاک اسرائیل، از نارنجک‌اندازهای ضد خودروهای زرهی اف-۷ ساخت کره شمالی استفاده کرده است.

کارشناسان نظامی می‌گویند کره شمالی مدت‌هاست که شبه‌نظامیان فلسطینی را تامین تسلیحاتی می‌کند، ولی تلویزیون رسمی کره شمالی این گزارش‌ها را «بی‌اساس و نادرست» خوانده و مدعی شده است که این شایعات ساخته و پرداخته آمریکا است.

حماس پیشتر ویدئوهایی نیز از شبه‌نظامیان خود منتشر کرده بود که مجهز به راکت هدایت‌شونده «بولسا»، ساخت کره شمالی هستند.
+5
رأی دهید
-3

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۴۸
  Nagonsar - مونیخ ، آلمان
  پس جاولین و استینگر ام ۴ موشک ماتادور را ایران و کره شمالی می‌سازند و امریکا و انگلیس و آلمان دروغ میگن اونها آن رل تولید می‌کنند
  0
  0
  شنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.