بلینکن: در صورت حمله نیابتی‌های جمهوری اسلامی به منافع آمریکا، پاسخ قاطع خواهیم داد

صدای آمریکا: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری ان‌بی‌سی گفت که احتمال تشدید تنش از سوی جمهوری اسلامی وجود دارد اما «در صورتی که نیروهای نیابتی جمهوری اسلامی به منافع آمریکا در منطقه حمله کنند با پاسخ قاطع روبرو خواهند شد.»

بلینکن در پاسخ به این سئوال که با توجه به حملات اخیر علیه تاسیسات آمریکا در منطقه، آیا دولت بایدن نگران تشدید تنش از سوی جمهوری اسلامی است گفت: «ما نگرانیم. در واقع انتظار داریم که احتمال تشدید تنش از سوی نیروهای نیابتی ایران علیه نیروها و پرسنل ما در منطقه وجود داشته باشد. ما اقداماتی را انجام می دهیم تا مطمئن شویم که می‌توانیم به طور مؤثر از مردم خود دفاع کنیم و در صورت نیاز پاسخ قاطع دهیم.»

وزیر امور خارجه آمریکا در عین حال تاکید کرد که دولت بایدن تشدید تنش و باز شدن جبهه دوم یا سوم را در منطقه نمی‌خواهد، اما اگر «شاهد حمله به نیروها و پرسنل خود باشیم برای َآن آماده‎‌ایم.»

بلینکن تاکید کرد که اسرائیل نیز همین دیدگاه را دارد و خواهان باز شدن جبهه دوم در میانه جنگ با حماس نیست. او گفت: «هیچ کس باز شدن جبهه دوم یا سوم را نمی‌خواهد، به ویژه وقتی صحبت از لبنان می‌شود. این به نفع هیچ‌کس نیست و دقیقاً ما در تلاش برای بازدارندگی یک پیام بسیار محکم به حزب‌الله لبنان و مستقیم‌تر به ایران دادیم که از گشودن جبهه دوم خودداری کنند.»

وزیر خارجه ایالات متحده به اظهارات اخیر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، اشاره کرد که هشدار داده است هیچکس «از این موقعیت سوء استفاده نکند.»

بلینکن همچنین هدف از تقویت نیروی نظامی دفاعی آمریکا در منطقه را بازدارندگی خواند و اضافه کرد: «برای اینکه روشن کنیم که اگر کسی تلاش کند کاری انجام دهد ما آنجا هستیم. بنابراین انتظار ما و اسرائیل این است که هیچ کس به دنبال گشودن جبهه دوم نباشد.»

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا هم یکشنبه ۳۰ مهر با اشاره به جنگ اسرائیل و حماس گفت که ایالات متحده در پاسخ به هرگونه تشدید درگیری در خاورمیانه «اقدامات مناسب» انجام خواهد داد.

او ساعاتی پس از اعلام پنتاگون مبنی بر افزایش حضور نظامی در منطقه گفت: «ما به هر گروه یا کشوری که به دنبال گسترش درگیری و بهره‌ برداری از این وضعیت بسیار ناگوار است، توصیه می کنیم که این کار را نکند.»

آستین هشدار داد: «ما حق دفاع از خود را حفظ می کنیم و در پیش گرفتن اقدام مناسب هیچ تردیدی نخواهیم کرد.»

وزارت دفاع ایالات متحده برای مقابله با تنش‌های اخیر توسط جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نیابتی آن در سراسر منطقه خاورمیانه اقداماتی را برای تقویت حضور خود در منطقه انجام می دهد.

ایالات متحده تصمیم گرفته است که ناو هواپیمابر یو اس اس دوایت آیزنهاور را به منطقه مسئولیت فرماندهی مرکزی اعزام کند.
+74
رأی دهید
-32

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان

  موقعش رسیده یکبار برای همیشه شر اختاپوس شیطانی جمهوری اسلامی از منطقه کنده بشود.اعراب هم قصد صلح و برقراری رابطه با اسرائیل را داشتند و میشد با حمایت عربستان سعودی به راه حلی مناسب برای تشکیل کشور فلسطین در کنار اسرائیل هم رسید ،تا همه با در صلح زندگی کنند.اما شیاطین جنایتکار سپاه به دستور خامنه ای خونخوار نقشه جنایتکارانه حمله گروه تروریستی حماس به اسرائیل را اجرا کردند تا با قتل عام غیرنظامیان و کودکان بار دیگر نفت بر آتش اختلافات بین اعراب و یهودیان بریزند و با ایجاد آشوب و جنگ و نفرت،پایه حکومتشان را محکم کنند.
  25
  75
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  از زمان ریگان همه گزینه ها روی میزه و داره خاک میخوره ، جواب قاطع رو هم که با آزاد کردن میلیاردها دلار و ساپورتهای دیگر ، ولی پشت پرده دادین ، مگر دیگه جواب قاطع دیگری هم مونده !!؟
  15
  32
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  غلط کردی هم تو هم اون بایدن احمق پیر خرفت. از سال ۵۷ حتی سالها قبلش شماها انگلیسها خائن بودین به ایران و‌ایرانی، همین تازگی شش میلیارد دادین بهشون سال ۸۸ حمایت نکردین، برای مهسا امینی حمایت نکردین، فقط خودتون برای نژاد خودتون و انگلوساکسونها و اروپائیها خوبین‌و بس. پس خفه شو. یه روز بالاخره این رژیم هم از بین میره، اون موقع میدونیم چطور با شماها رفتار کنیم، صبر ایرانی زیاده
  22
  23
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  گنده ...آمریکای رو به افول رو دیگه کسی باور نمیکنه .ارامکو و گلوبال هاوک هم دلیل این حرف
  16
  20
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  امریکا اگر میخواهد نشان بدهد که با مردم ایران همصدا هست و مطمعن هست که خامنه ای و حکومتش دیکتاتور و دیکتاتوری هست، چرا بکمک مردمان ایران نمیرود و مثل سال ۲۰۰۳ که به عراق حمله کرد، حمله نمیکند، کافیست که فقط نقاط حساسی را که مطمعن هست مکانهای سپاه و بسیج هستند را بزند، تا ایران و مردمش را از آخوند و حکومت دینی نجات دهد، یا فقط برای یکبار، کل مفعول زادگان و فرزندان نامشروعشان را دیپورت کند.
  15
  17
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۴:۱۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران
  Munchen - مونیخ، آلمان
  نظرات شما کاملا صحیح است،بنظرم باید بجای استفاده از جمله( گروه های نیابتی )برای حماس و جهاد اسلامی و حزب الله لبنان و غیروه از عبارت( شاخه های نظامی خارجی ج.ا) استفاده شود و ضمنا از استفاده از کلمه ایران در این مواقع خود داری کرد چون در آینده برای ایرانیان بار منفی مادی و معنوی خواهد داشت
  17
  18
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۴:۵۹
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  این که همش شد اگر و اگر و اگر؟ با با دیگه یک بار برای همیشه بزنید از شر تمام این تروریستهای ح.زاده وحشی راحتمون کنید. بزید سرو ته حماس و حزب الله، آخوندهای مفتخور جنایتکارو یکی کنید.
  5
  28
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  ایرانی دبش - تهران، ایران
  اینجا دیده می‌شه ایرانی‌های وطن پرست که همه خارج نشین پول ماهیانه از دولت میگیرن تو خونه جلوی کامپیوتر شعار نابودی ایران و ایرانی رو میدان ، شما که آرزو میکنی آمریکا یا اسرائیل یا عربستان به ایران حمله نظامی کنه مطمئن باشید نه آخوند نه بچهاشون کشته نمیشن فقط مردم بی‌نوا کشته میشند بهتره به جای آرزو کردن برای بمب ریختن بر سر ایرانی بلند شید بیایید ایران اگر راست میگید مبارزه کنید مثل جوانهای که شهید شدند در مقابل آخوند نه مثل مریم لچک و یرنش دست پوس دشمن ایران شوید ، مرگ و ننگ بر آخوند
  10
  10
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۰۷:۳۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۶
  HosseinG - تهران، ایران
  برو گیتارتو بزن بچه خوشگل
  5
  7
  دوشنبه ۰۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.