ارتش اسرائیل؛ حزب الله جنگ را به لبنان می‌کشاند

درگیری‌ها نظامی در مرز اسرائیل و لبنانصدای آمریکا: ارتش اسرائیل اعلام کرد تشدید حملات حزب‌الله علیه اسرائیل خطر «کشاندن لبنان به جنگ» را دارد.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت که حملات فرامرزی به اسرائیل توسط «گروه تروریستی» مورد حمایت حکومت ایران نگرانی‌ها از گسترده‌تر شدن درگیری‌ها در منطقه را افزایش داده است.

جاناتان کنریکوس هشدار داد: «حزب‌الله؛ لبنان را به جنگی می‌کشاند که از آن چیزی به دست نخواهد آورد، اما چیزهای زیادی از دست خواهد داد.» کنریکوس تاکید کرد: «آنها وضعیت را تشدید می‌کنند.»

در روزهای گذشته تنش‌ها و درگیری‌ها در مرز شمالی اسرائیل شدت گرفته است.

حزب‌الله لبنان، گروه شیعه لبنانی که توسط جمهوری اسلامی تشکیل و پشتیبانی می‌شود شانزدهم مهرماه در دومین روز جنگ در غزه در بیانیه‌ای مسئولیت حمله به «سه سایت» اسرائیلی را برعهده گرفت و ادعا کرد که این اقدام «در چارچوب همبستگی» با آنچه «مقاومت» فلسطین بوده است. رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه حزب‌الله لبنان از آن به عنوان «ورود حزب الله به جنگ» با اسرائیل تعبیر کردند.

از آخرین رویارویی بین حزب الله لبنان و اسرائیل در سال ۲۰۰۶ آتش‌بس بین آنها تا حد زیادی برقرار بوده است. چندین حمله موشکی در مقیاس کوچک از لبنان در سال‌های اخیر انجام شده است که حملات متقابل اسرائیل را درپی داشته است.
+16
رأی دهید
-7

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.