کانال امنیتی اسرائیلی: انفجار در قلب تهران و مقر ستاد فرماندهی سپاه حفاظت

ادعای کانال اسرائیلی موساد کامنتاری: انفجار در قلب تهران و مقر ستاد فرماندهی سپاه پاسداران در عشرت‌آباد.

در همین زمینه:

گفته می شود اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران امروز به منظور نظارت بر شبه نظامیان طرفدار ایران وارد سوریه شده است. این نیروها در غرب سوریه و در مرز اسرائیل در حالت آماده باش هستند.

رسانه خبری صوت العاصمه در رابطه با تحرکات مرتبط با سفر‌های محرمانه قاآنی می‌نویسد «منابع امنیتی به پایگاه خبری صوت العاصمه سوریه فاش کردند که یگان‌های ویژه وابسته به شبه نظامیان حزب الله لبنان در نزدیکی مرز اسرائیل با سوریه مستقر شده اند. بنا بر اظهارات این منابع، گروه‌هایی از واحد رضوان از شبه نظامیان حزب الله اخیرا وارد سوریه شده و در نزدیکی اسرائیل مستقر شده اند».

در رابطه با یگان رضوان رسانه‌های عبری می‌نویسند «یگان رضوان واحد نخبه شبه‌نظامیان حزب‌الله محسوب می‌شود و دارای نیروی موشکی است که می‌تواند در یک روز ۳۰۰۰موشک به سمت اسرائیل پرتاب کند و افزودند که اعضای این گروه شبه‌نظامی در تاسیسات نظامی وابسته به ارتش رژیم سوریه در امتداد مرز سوریه و اسرائیل مستقر شده‌اند».

خبرهای منتشر شده در رسانه‌ها از تحرکات قاآنی و پاسداران مستقر در سوریه نشان می‌دهد که طرح‌ها و برنامه‌هایی را برای اجرا در دست اقدام دارند. درهمین رابطه صوت العاصمه از قول منابعی نامعلوم می‌نویسد که «افسران و سربازان سپاه پاسداران ایران نیز از شهرک سیده زینب در حومه دمشق وارد مرز شده اند. سپاه پاسداران ایران و حزب‌الله همچنین سلاح و تجهیزات نظامی را از انبارهای خودشان در شهر عقربه در حومه دمشق و از مجاورت فرودگاه بین‌المللی دمشق منتقل کردند. قاآنی همچنین بر تعدادی از تمرین‌های آموزشی تیپ‌های فاطمیون و زینبیون نظارت داشت که در حالت آماده‌باش حداکثری قرار گرفتند».
آماده‌باش نیروهای نظامی امریکا در خاورمیانهپنتاگون اعلام کرد پس از مذاکرات مفصل با جو بایدن درباره افزایش تنش‌ها از سوی ایران و نیروهای نیابتی‌اش، آمریکا سامانه‌های پدافند هوایی و موشکی تاد و پاتریوت به خاورمیانه می‌فرستد و به نیروهایش دستور داده برای اعزام به منطقه آماده شوند. به تعداد این نیروها اشاره‌ای نشده است.

وزارت دفاع ایالات متحده برای مقابله با تنش‌های اخیر توسط جمهوری اسلامی ایران و نیروهای نیابتی آن در سراسر منطقه خاورمیانه اقداماتی را برای تقویت حضور خود در منطقه انجام می دهد.

لوید آستین وزیر دفاع امریکا شنبه ۲۱ اکتبر در بیانیه‌ای گفت که ایالات متحده سامانه دفاع هوایی تاد و سامانه‌های پاتریوت را در سراسر منطقه مستقر خواهد کرد.

در نهایت، آستین گفت که ایالات متحده تعداد بیشتری از نیروها را برای استقرار آماده کرده است.
+231
رأی دهید
-12

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۵
  سهراب هیچستانی - دلفت، هلند

  امیدوارم قاآنی فرمانده نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران که اکنون به منظور نظارت بر شبه نظامیان طرفدار ایران وارد سوریه و لبنان شده ، 400 هزار آخوند فعال در کشور و 200 هزار طلبه های حوزه علمیه قم و 120 هزار طلبه خارجی را که از بودجه این مملکت زهرمار می کنند را به جبهه ها فرا بخواند تا به فیض رفیغ شهادت نائل گردند و ملت ایران هم از شرشان راحت شوند.
  8
  219
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  باز نظام اخوندی همراه با سپاهش از ترس جنگ با امریکا و اسرائیل خود زنی کرد؟
  9
  144
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  اینو بزنن کتلت نمیشه. این تبدیل به شیره سوخته میشه
  9
  173
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۸
  PERTAPANI - بن، آلمان

  همین یک عملیات کافیه تا خامنه ای و بقیه گرگوری های رژیم ماست ها رو کیسه کنند، از فردا میبینید که زر زرشون کمتر میشه
  7
  125
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۳
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.