متهم به قتل داریوش مهرجویی و همسرش از انگیزه اصلی قتل آنها گفت

ویلای خانواده مهرجویی، محل قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فرکیهان لندن: متهم اصلی پرونده قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر در اعترافات خود انگیزه از قتل را کینه شخصی به دلیل شکایت پیشتر خانواده مهرجویی از او برای سرقت یک جاروبرقی عنوان کرده است.

وبسایت «همشهری» در گزارشی اختصاصی بخشی از اعترافات متهم ردیف اول در پرونده قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر را منتشر کرده است.

در این گزارش آمده است شواهدی که از سوی پلیس به‌دست آمده، جای هیچ شکی باقی نمی‌گذاشت که باغبان سابق مهرجویی، عامل اصلی جنایت است. و «همشهری» به نقل از متهم اصلی پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش نوشته که «بعد از اینکه با شکایت خانواده مهرجویی دستگیر شدم، از آنها کینه به دل گرفتم. آنها به‌ خاطر یک جاروبرقی از من نگذشتند و وقتی آزاد شدم، سراغ‌شان رفتم و خواستم ۳۰ میلیون تومان که از آنها طلب داشتم را بدهند، اما انکار کردند.»

او افزوده که «وقتی دیدم حاضر نیستند پولم را بدهند، نقشه قتل‌شان را کشیدم. شب حادثه به همراه برادرم که سرایدار یکی از ویلاها در شهرک است و دو دوست دیگرم که آنها هم در شهرک کار می‌کنند، برای انجام قتل راهی ویلای مهرجویی شدیم.»

گزارش «همشهری» با ارائه اطلاعاتی درباره بازداشت متهمان و شناسایی متهم ردیف اول پرونده این قتل تکاندهنده آغاز شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی «همشهری»، بررسی صحنه جنایت از این حکایت داشت که قاتلان بیش از یک نفر بودند چرا که جسد یکی از قربانیان (داریوش مهرجویی) در هال و در نزدیکی در ورودی و جسد همسرش در داخل اتاق پیدا شده بود. این نشان می‌داد که دست‌کم یکی از عاملان جنایت پس از ورود به خانه سراغ مهرجویی رفته و همزمان همدست یا همدستانش به داخل اتاق، جایی که همسر مهرجویی در حال استراحت بود، رفته‌اند. از سوی دیگر هیچ نشانه‌ای از ورود اجباری به خانه دیده نمی‌شد. شواهد نشان می‌داد که احتمالا داریوش مهرجویی در را به روی قاتلان باز کرده و این یعنی آنها افرادی آشنا بودند و از قبل به این خانه رفت‌ و آمد داشته‌اند.

در ادامه آمده که پلیس مطمئن شده بود که قاتلان با مهرجویی و همسرش آشنا بوده‌اند، از سوی دیگر کینه و قساوتی که در نحوه قتل قربانیان وجود داشت، نشان می‌داد که انگیزه قاتلان احتمالا انتقام‌ بوده است. همچنین با توجه به اینکه پلیس شک نداشت قاتلان آشنا هستند، فرضیه اختلاف مالی هم در نظر گرفته شد. از همان ابتدا شناسایی افرادی که با قربانیان اختلاف داشتند، آغاز و مشخص شد که حدود دو هفته پیش از جنایت، مهرجویی و همسرش از سوی فردی که چاقو در دست داشته تهدید شده و این مسئله را در شبکه‌های اجتماعی نیز عنوان کرده بودند.

پلیس ۲۴ ساعت پس از جنایت به مردی جوان که باغبان سابق ویلای خانواده مهرجویی بود مظنون شد. او چند سال پیش به‌ دلیل سرقت یک دستگاه جاروبرقی از خانه مهرجویی از کارش اخراج شده بود و از همان زمان با این خانواده اختلاف داشت.

باغبان سابق متاهل و دارای فرزند بود و در منطقه فرخ‌آباد زندگی می‌کرد، اما پس از مراجعه پلیس به محل زندگی‌اش مشخص شد آنجا نیست و به اطرافیانش گفته بود که قصد مسافرت به خارج کشور را دارد و راهی شهرهای مرزی شده، اما تحقیقات تخصصی پلیس نشان می‌داد که وی دروغ می‌گوید و در حوالی زیبادشت دیده شده است.

در نهایت این مظنون فراری در یک ساختمان نیمه‌کاره که دوستش آنجا سرایدار بود شناسایی شد. دوشنبه‌شب، یعنی دو شب پس از قتل، این فرد بازداشت شد.

«همشهری» در ادامه این گزارش نوشته که مظنون اصلی جنایت در حالی دستگیر شد که یک دست لباس نو بر تن داشت؛ لباسی که معلوم بود به تازگی خریداری شده است. این مسئله مشکوک بود و احتمال می‌رفت که وی پس از جنایت لباس‌های خونی‌اش را دور انداخته و لباسی نو خریده است.

او در ابتدا منکر قتل شد اما شواهدی از حضور او در صحنه جنایت کشف شد و در نهایت پس از ساعاتی اعتراف کرد.

او در اعترافات خود گفته که «بعد از اینکه با شکایت خانواده مهرجویی دستگیر شدم، از آنها کینه به دل گرفتم. آنها به‌ خاطر یک جاروبرقی از من نگذشتند و وقتی آزاد شدم، سراغ‌شان رفتم و خواستم ۳۰ میلیون تومان که از آنها طلب داشتم را بدهند، اما انکار کردند. من در زمانی که برای آنها کار می‌کردم، ۳۰ میلیون تومان طلبکار شده بودم، اما آنها حاضر نبودند این مبلغ را پرداخت کنند و می‌گفتند که هیچ بدهی‌ای به من ندارند. همه اینها باعث شده بود که از آنها کینه به دل بگیرم. در نهایت نیز وقتی دیدم حاضر نیستند پولم را بدهند، نقشه قتل‌شان را کشیدم.»

در آنچه «همشهری» از اعترافات او منتشر کرده آمده که «شب حادثه به همراه برادرم که سرایدار یکی از ویلاها در شهرک است و دو دوست دیگرم که آنها هم در شهرک کار می‌کنند، راهی ویلای مهرجویی شدیم. وقتی در را باز کرد، من به او حمله کردم و با چوب زدمش. برادرم و دوستم هم به اتاق رفتند و همسرش را گرفتند. ابتدا برادرم دستان همسر مهرجویی را گرفت و دوستم با چاقو به او ضربه زد و وقتی بی‌حال شد برادرم هم با چاقو به جان او افتاد. من هم مهرجویی را با چاقو زدم و بعد به اتاق رفتم و وقتی مطمئن شدیم هردویشان مرده‌اند، النگوها و طلاهای همسر مهرجویی، موبایل و اموال دیگر را سرقت و آنجا را ترک کردیم.»

او افزوده که «پس از جنایت، من به خانه‌ام رفتم و چون لباسم خونی شده بود، آن را دور انداختم و یک دست لباس نو خریدم. طلاها، اموال مسروقه و چاقو را هم به دوستم که در شهرک کار می‌کرد دادم تا نگه دارد. بقیه هم هر کدام به خانه‌هایشان رفتند.»

غروب روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۲ چهار متهم پرونده قتل داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر برای «بازسازی صحنه جرم» با تدابیر شدید امنیتی و توسط اتومبیل‌های نیروهای ویژه پلیس (نوپو) به ویلای خانواده مهرجویی منتقل شدند.

در بازسازی صحنه قتل داریوش مهرجویی و همسرش بجز خبرنگار صداوسیمای جمهوری اسلامی هیچ خبرنگار دیگری اجازه ورود نداشت و در نتیجه گزارش‌ کاملی درباره چگونگی قتل این زوج از زبان قاتلان و بازسازی صحنه قتل منتشر نشده است. خبرنگاران در بیرون از ویلایی که توسط پلیس محصور شده، حضور داشتند و صرفا شاهد ورود و خروج اتومبیل‌های نیروی انتظامی و مقامات دادگستری بودند.

اهالی شهرک دو نفر از متهمان را شناسایی کردند؛ یکی از آنها باغبانی است که مدتی پیش در خانه داریوش مهرجویی و یکی از همسایگان مشغول به کار بود و متهم دیگر نیز در شهرک کار می‌کرد و هر دو نفر با محوطه آشنایی کامل داشتند. یکی از متهمان دو روز قبل در منطفه فرح آباد در نزدیکی زیبادشت دستگیر شد و متهم دیگر با خانواده‌اش در نزدیکی شهرک زندگی می‌کرد.

داریوش مهرجویی فیلمساز، نویسنده و کارگردان ایرانی شامگاه یکشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۲  به همراه همسرش وحیده محمدی‌فر با حمله فرد یا افراد ناشناس به ویلای شخصی‌شان در زیبادشت فرخ آباد کرج به قتل رسیدند. علت جان باختن آنها برخورد ضربه چاقو به گردن و اعضای بدن عنوان شده است.

پیکر داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر روز چهارشنبه ۲۶ مهرماه ۱۴۰۲ در مراسمی با حضور گسترده هنرمندان و دیگر شهروندان تشییع شد. این مراسم ساعت ۱۰ بامداد از مقابل تالار رودکی آغاز و سپس پیکر این فیلمساز و همسرش در قطعه هنرمندان «بهشت زهرا» به خاک سپرده شد.

وحیده محمدی‌فر پانزدهم مهرماه، با انتشار یک استوری در صفحه اینستاگرام خود از تهدید شخصی ناشناس و همچنین سرقت وسایل‌شان خبر داده بود.

همسر داریوش مهرجویی همزمان در گفتگو با روزنامه «اعتماد» تأیید کرده بود که یک فرد ناشناس با چاقو پشت شیشه خانه آنها ظاهر شده، آنها را تهدید کرده و بعد گریخته است.

او همچنین گفته که «البته مدتی پیش هم یکسری وسایل از جمله سنتور مربوط به فیلم سنتوری را از خانه ما سرقت کردند که در حال حاضر وکیل همسرم پیگیر کارهای قانونی این موضوع است.»
+5
رأی دهید
-52

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  اگر هر دو‌خدابیامرزها، زن‌و‌شوهر سر از قبرهاشون در بیاورند و بگویند که کار رژیم نبوده، باز باورمان‌ نمیشه، هنوز کفن اونهایی که تو‌هواپیما بودن خشک‌نشده، اون دروغ و ۴۴ سال دروغ پیاپی هیچوقت یادمون نمیرود، تقاص بدی باید اسلام و آخوند و‌بسیجی و رهروان خمینی ملعون باید به ایران و ایرانی پس بدهند.
  16
  84
  شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۰
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۷
  دوستدار - استهکلم، سوئد

  لعنت بر کسانی که این گونه جنایتها انجام میدهند و زندگی انسانها را به تباهی و نیستی می کشانند.
  2
  57
  شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۴
  Momijii - توکیو، ژاپن
  اگر دختر زنده یاد مهرجویی و همسرش ، دزدیده شدن جارو برقی و داستان‌های روایت شده از سوی متهم رو تأئید کُنه ، در اونصورت شاید شائبه قتل حکومتی هم از بین بره و بتوان از منظر تنها یک جنایت معمولی به موضوع نگاه کرد !
  7
  21
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۲:۲۱
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۹
  Persian2600 - استکهلم، سوئد

  سراپا دروغ، باور نکنید. این آخوندهای شارتان و جنیایتکار با دروغ و جنایت و فساد روزشونو میگذرونند.
  5
  35
  یکشنبه ۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.