سخنگوی ارتش اسرائیل می‌گوید ارتش در بهترین شرایط برای خود، وارد غزه می‌شود

رادیو فردا: سرهنگ دانیل هگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، شامگاه شنبه در نشست توجیهی شبانه در خصوص رخدادهای روز پانزدهم از جنگ با حماس، این ارزیابی‌ها را که گویا «فشار آمریکا» موجب تأخیر در آغاز عملیات زمینی ارتش اسرائیل شده است، رد کرد.

او گفت «ما در بهترین شرایط برای خود، وارد غزه خواهیم شد».

این سخنگو بار دیگر از آن دسته از ساکنان بخش‌های شمالی غزه که هنوز در این مناطق مانده و به جنوب این باریکه نرفته‌اند، خواست از فرصت استفاده کرده و جان خود را نجات دهند.

سرهنگ هگاری گفت حماس که با کشتن کودکان و والدین و تجاوز و سوزاندن و دزدیدن معلولین، نوزادان و سالمندان اسرائیلی مرتکب «جنایت جنگی» شده، این جنگ را به راه انداخته... و اکنون نیز می‌خواهد از مردم در غزه به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

سخنگوی ارتش اسرائیل گفت حماس می‌خواهد هر چه بیشتر مردم غزه بمیرند تا حس همدردی در جهان را برانگیزد همان‌گونه که در ماجرای شلیک راکت عمل‌نکرده جهاد اسلامی فلسطین بر بیمارستان غزه، دروغ‌ گفت.

سرهنگ هگاری همچنین گفت که از آغاز جنگ، ۵۵۰ راکت عمل‌نکرده شبه‌نظامیان حماس و جهاد اسلامی فلسطین (که به سوی اسرائیل شلیک شده بود) در غزه فرود آمد و ساکنان غزه را کشته است.

این سخنگوی نیروی دفاعی اسرائیل افزود، حماس با آزاد کردن دو گروگان، می‌خواهد خود را «سازمان بشردوستانه» در دنیا معرفی کند در حالی که جهان نباید فراموش کند که حماس از داعش بدتر است؛ گروهی که دو هفته قبل کشتار کرد، تجاوز کرد، هر اسرائیلی، هر عرب اسرائیلی و هر خارجی را در اسرائیل کشت و سوزاند و ربود.
رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل می‌گوید ارتش برای مأموریتی حرفه‌ای وارد غزه خواهد شد
هرتسی هالِوی، رئیس ستادکل ارتش اسرائیل، شامگاه شنبه در میان فرماندهان تیپ ارتش موسوم به «گولانی» گفت که «ما برای مأموریت عملیاتی حرفه‌ای وارد نوار غزه خواهیم شد تا فعالان و زیرساخت‌های حماس را نابود کنیم».

او به نظامیان گفت وقتی عملیات آغاز شد، تصاویر مردمی که دو هفته پیش بدست حماس کشته شدند، جلوی چشم ما خواهد بود.

ژنرال هالِوی افزود: غزه پیچیده و جایی متراکم است، دشمن در آن (غافلگیری‌های زیادی) آماده می‌کند اما ما هم برای او (غافلگیری زیادی) داریم.

رئیس ستاد ارتش به فرماندهان «گولانی» گفت «شجاع و باشید و به سربازان خود اعتماد به نفس بدهید که این روحیه، پیروزی را به ارمغان می‌آورد و حرفه‌ای بودن شما نتیجه (جنگ) را رقم خواهد زد».

روز شنبه ارتش اسرائیل اعلام کرد که طرح‌هایی برای «گسترش فعالیت‌های عملیاتی» تصویب شده و سربازان اسرائیلی، از جمله نیروهای ذخیره، در تمرینات میدانی شرکت کرده‌اند.
هشدار وزیر دفاع اسرائیل به حزب‌الله برای ورود به جنگ
وزیر دفاع اسرائیل روز شنبه، ۲۹ مهر، در حالی که ده‌ها هزار نفر از نظامیان کشورش در جبهه جنوبی در نزدیکی مرز غزه مستقر هستند، در میان نظامیان در نزدیکی مرز شمالی اسرائیل گفت: «حزب‌الله تصمیم گرفته است که در این جنگ شرکت کند.»

یوآو گالانت گفت حزب‌الله با این تصمیم خود «بهای سنگینی خواهد پرداخت».

او افزود: ما باید هوشیارانه برای هر احتمالی آماده شویم، چالش‌های بزرگ‌تری در انتظار ما است.

ژنرال گالانت از شهرک‌های اسرائیلی مجاور در مرز شمال نیز بازدید و با مسئولان محلی آن دیدار کرد.

وزیر دفاع اسرائیل همچنین گفت: «روزی که حمله آغاز و به جنگ کشیده شد، به عنوان روزی که نابودی نهایی و کامل سازمان حماس کلید خورد، در یادها خواهد ماند.»
+8
رأی دهید
-3

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.