پیشنهاد تحصیل رایگان دانشجویان غزه در دانشگاه های ایران

صدای آمریکا: در حالی که دانشجویان دانشگاههای مختلف کشور، پیش و پس از آغاز سال تحصیلی جدید، با موجی از احضار، تعلیق و اخراج روبرو بوده و هستند، رئیس جهاددانشگاهی گفته دانشجویان غزه می‌توانند به صورت رایگان در ایران تحصیل کنند.

سایت دیده‌بان ایران روز پنجشنبه ۲۷ مهر، در خبری نوشت که حسن مسلمی نائینی رئیس جهاد دانشگاهی گفته همه دانشگاه‌ها، موسسات آموزشی و پژوهشی این نهاد آمادگی پذیرش و تحصیل دانشجویان دانشگاه‌های غزه را دارند و این دانشجویان می‌توانند در ایران به صورت رایگان تحصیل کنند.

او اضافه کرد: «جامعه دانشگاهی ایران اسلامی با قلبی نگران و چشمانی گریان، شاهد وقایع در اسرائیل و به خاک و خون کشیده شدن مردم بی‌گناه غزه است.»

اوایل تابستان امسال هم محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران در جلسه‌ای با نیروهای شبه‌نظامی «حشدالشعبی» عراق نسبت به پذیرش تحصیلی این نیروها در دانشگاه تهران ابراز علاقه و اعلام آمادگی کرده بود.

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور اواخر مهرماه امسال از افزایش فشارهای امنیتی بر دانشجویان در دانشگاه‌های سراسر ایران پس از موج احضارها، تعلیق و اخراج دانشجویان خبر داده بود.

پیش از آن هم اخراج استادان منتقد حکومت و حامی اعتراضات سراسری در دانشگاه‌های ایران در ماه‌های گذشته با اعتراض گسترده فعالان دانشگاهی و دانشجویان روبرو شده بود.

روزنامه جام‌جم ارگان مطبوعاتی صداوسیما اوایل شهریور در مطلبی دانشگاه را «بستری برای تربیت اپوزیسیون» خواند و نوشت: «دانشگاه در دهه‌های گذشته عملا به بستری برای تربیت نسلی اپوزیسیون در داخل تبدیل شده و در بیرون از مرزها نیز عملا برای جریان سرمایه‌داری نیروی متخصص تربیت کرده است ضمن آنکه مدت‌هاست دلسوزان کشور هشدار می‌دهند ادامه وضع موجود در دانشگاه، جز به افزایش شکاف در ارزش‌های انقلابی منتهی نمی‌شود.»
+6
رأی دهید
-103

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران

  تبریک به قشر حرومی خاکستری، بدبختها ، این یعنی اگر شدنیزبشود سهم بچههای شما از دانشگاه میشود هیچ.
  6
  68
  جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۰
  گور دجال زار می بینم - نیده، ترکیه

  از ترس خبر فوت آرمیتا گراوند، چنان شهر را شلوغ کردند که خبرش گم شد و از یک خیزش میلیونی فعلاً جان بدر بردند، ولی درجه شرارت را ناچارند تا نهایت بالا ببرند و فرار اتمی! ولی دنیا که به درگاه رکود اقتصادی رسیده از شرارتهای این بربرهای قرون وسطی به ستوه خواهند آمد و پرونده این موجودات ماقبل تاریخ و ملت فرصت طلب قالتاق را با چند بمب اتمی، خواهند بست!
  4
  66
  جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۴
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  hamid411 - لس آنجلس، ایالات متحده امریکا

  خوب اینجوری هست خار و مادر رایگان عرزشی ها رو هم بدین بهشون
  2
  48
  جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.