پاسخ اسرائیل به شهرداری تهران: ««حرام‌زاده» تأمین‌کننده موشک‌های جهاد اسلامی است

 نمایش بازداشت «نتانیاهوی مقوایی» توسط حامیان جمهوری اسلامی در تهرانصدای آمریکا: نصب بیلبوردهای حاوی کلمه رکیک خطاب به اسرائیل در خیابان‌های تهران توسط سازمان زیباسازی شهرداری پایتخت، با واکنش اغلب منفی کاربران ایرانی در رسانه‌های اجتماعی مواجه شد.

حساب اسرائیل به فارسی پنج‌شنبه ۲۷ مهر در واکنش به این اقدام شهرداری تهران با استفاده از هشتگ «جمهوری تروریستی اسلامی» در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «حرام‌زاده آن کسی است که موشک‌های درب و داغون جهاد اسلامی را تأمین می‌کند.»
این اقدام شهرداری تهران با واکنش‌های گسترده شماری از شهروندان ایران نیز مواجه شده است.

از جمله، نجمه جمشیدی، روزنامه‌نگار، در پیام‌رسان ایکس نوشته که «این کلمه در خانه ما هنوز ممنوع است، اما در شهرمان گویا مجاز شده» است.

او در واکنش به این اقدام سازمان زیباسازی شهر تهران گفته است: «علاوه بر این که مدیریت شهری سرتان نمی‌شود، ادب و شعور هم ندارید.»
احسان سلطانی، دانشجوی مطالعات خاورمیانه، با بیان این که ملت ایران گرفتار افرادی مثل علیرضا زاکانی شهردار تهران شده‌اند، گفته، «بیچاره بودجه عمومی و پول مفت مملکت!»
عباس احمدی که خود را «ارتشی سابق» معرفی کرده، در واکنش به این اقدام شهرداری نوشته، «وقتی زاکانی حرام‌لقمه ... چهره شهر را برای خانواده‌ها ناامن و زشت می‌کند.»
خشایار جمشیدی که در پلتفرم «ایکس» خود را «میهن‌پرست» و «مخالف هر گونه انقلاب» معرفی کرده نیز علیرضا زاکانی شهردار تهران را به «لمپنیسم» متهم کرده و گفته در حالی که والدین «تلاش می‌کنند بچه‌ها مودب بار بیایند» بچه «توی خیابان از بیلبورد شهرداری فحش ناجور یاد می‌گیرد.»
یکی دیگر از کاربران نیز شهردار شدن زاکانی را «انتقام از مردم» دانسته و نوشته کاش زاکانی «همین قدر که نگران مردم فلسطین» است، «دلش برای مادرهایی که از درد زانو نمی‌توانند پله‌های پل‌ها را بالا پایین کنند، می‌سوخت.»
کاربر دیگری گفته در چند جای شهر مشاهده کرده که روی این بیلبوردها را پوشانده‌اند و احتمال داده این پیام حاوی دشنام که شماری از مردم آن را موجب ناامن شدن فضای شهری برای خانواده‌ها دانسته‌اند، به‌زودی جمع شود.

اما یک کاربر حامی جمهوری اسلامی یادآوری کرده که بیلبورد حاوی دشنام نصب شده در تهران برگرفته از سخنان علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، است که ۱۲ آبان ۱۳۹۲ گفت که «ما از روز اول گفتیم، اکنون هم می‌گوییم، و در آینده نیز خواهیم گفت» که اسرائیل «را یک رژیم نامشروع و حرام‌زاده می‌دانیم.»

اقدام شهرداری تهران در دشنام دادن به اسرائیل در پی وقوع انفجار در یک بیمارستان در غزه است بود که دو طرف درگیری مسئولیت آن را به گردن یکدیگر می‌اندازند. این در حالی است که اسرائیل مدارکی را مبنی منفجر شدن موشک گروه جهاد اسلامی در این واقعه منتشر کرده است.

بن سبطی، کارشناس مسائل ایران و اسرائیل، به صدای آمریکا گفته است در مکالمه منتشر شده، دو نفر از نیروهای شبه‌نظامی حماس می‌گویند موشک جهاد اسلامی بوده که اشتباهی در آن منطقه افتاده است.
ایا حمله به بیمارستان در غزه توسط جهاد اسلامی صورت گرفته است؟ پاسخ بن سبطیجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه ۲۶ مهر در جریان سفر به اسرائیل بار دیگر ضمن محکوم کردن حملات حماس، بر حمایت تزلزل‌ناپذیر آمریکا از اسرائیل تاکید کرد و با ابراز تاسف عمیق از انفجار بیمارستان غزه، عامل آن را «موشک‌های یک گروه تروریستی» دانست.

علیرضا نوری‌زاده، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی، نیز به صدای آمریکا گفته که علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، از ترس صلح عربستان و اسرائیل حماس را درگیر جنگ کرده است.
علیرضا نوریزاده: خامنه‌ای از ترس صلح عربستان و اسرائیل، حماس را درگیر جنگ کرد
از سویی دیگر، شهیر شهیدثالث، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی، به بخش فارسی صدای آمریکا گفته که خطر جنگ میان جمهوری اسلامی ایران و اسرائیل «منتفی نیست» و کوچکترین اشتباهی می‌تواند آن را شعله‌ور کند.
 شهیر شهید‌ثالث: خطر جنگ بین ایران و اسرائیل منتفی نیست؛ کوچکترین اشتباهی می‌تواند جنگ را شعله‌ور کند
+90
رأی دهید
-6

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۸۱
  گفتگوگر - پیتزبورگ، ایالات متحده امریکا

  حرامزادگی نه گناه است و نه دلیل بد بودن طرف. اجداد تمام ما قبل از بوجود امدن این ادیان مزخرف ابراهیمی صدهزاران سال حـ... بوده اند. خود محمد حـ... محسوب میشود چون برای پدر و مادرش خطبه ی عقدی خوانده نشده است. تمام حـ... ها هم مثل ادمیان دیگر به دنیا می ایند
  4
  46
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۵
  سیمرغ ایران - برلین، آلمان

  اگر مردم فلسطین و همه اونهایی که الان در دنیا دارند به طرفداری از فلسطین کمی واقع بین بودند باید این فریاد ها رو بر سر حاکمان جمهوری نکبت و بخصوص خامنه‌ای می‌زدند که مردم بیچاره غزه رو به این روز انداخته
  6
  42
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۵
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۶۳
  چلیپا - جزایرسلیمان، جزایر سلیمان

  کجاش کلمه رکیکه?.کشوری جعهلی.ساخته شده توسطه انگلیس.70سالقبل.خوب همین کلمه برازندشه.کتاب اطلس جهان.توسوئد.باز کنین.اینو وبسایت دیگع منتشرکرده.اطلس جهان سال 1919.اونمنطقه رو نوشته پالستین.ینی فلسطین.اسمی ازاسراعیل نیست.اسم وبسایتو بنویسم سانسورمیشه?.چن وقت پیش یه لینک نوشتم سانسورشد.
  59
  9
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۶
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  به امید فردایی بهتر - تهران، ایران
  تا آنجایی که همه میدانند، حـ... اون‌ملای آفتابه بدست بود که یک شبه آیت الله شد، و بعد از آن هم مفعول بزرگ سید علی خامنها ای و نوادگان حـ... اش و رهروان و طرفدارانش
  3
  19
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۳۶
  Munchen - مونیخ، آلمان
  عجب جواب بجا و دندان شکنی به تروریستهای کودک کش و‌اشغالگر ایران حواله کرد.
  3
  18
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۸
  ادوینو - گوالف، کانادا
  حرف حساب جواب نداره.
  3
  14
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۷
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۲۴
  varied - ریزه، ترکیه
  حرامزادگی مختص طویله اسلامی است که با نام اسلام44 ساله ایران را به فلاکت و تباهی کشانده اند درضمن اگر تاریخ اسلام را بخوانید متوجه میشوید که آمنه مادر پیامبر ....اسلام پرستو بوده والا چطور ممکن است پدر و پسر (عبدالمطلب و عبدالله )همزمان در یک روز به خواستگاری هاله و آمنه بروند ولی حمزه عموی پیامبر شارلاتان 4 سال از محمد بزرگتر باشد خلاصه اینکه هاله و آمنه در سنین 11 - 12 در ابواء ..بودند پس ....را باید در ابواء جستجو کرد
  2
  14
  ‌پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۴۷
  سرزمین اریا - کویت ، کویت
  از قدیم گفتن .فحش رو بنداز زمین صاحبش بر میداره .حالا هم اونهایی که حـ... هستند بهشون بر خورده .
  15
  2
  جمعه ۲۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۳:۵۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.