دادگاه انقلاب اسلامی پوران ناظمی را به «محاربه» و «افساد فی‌الأرض» متهم کرد

 پوران ناظمی، مدافع حقوق بشرصدای آمریکا: بنا بر مستنداتی که صدای آمریکا به آن دست یافته، دادگاه انقلاب اسلامی جیرفت در استان کرمان پوران ناظمی، فعال حقوق بشر را به «محاربه» و«افساد فی‌الأرض» متهم کرده است.

منبع مطلع به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که این پرونده در شعبه یک دادگاه انقلاب اسلامی در شهرستان جیرفت جریان دارد و با شکایت سازمان اطلاعات سپاه پاسداران استان کرمان تشکیل شده است.

انتساب این اتهامات می‌تواند اشد مجازات یعنی «اعدام» در پی داشته باشد، در حالی که منبع مطلع تأکید کرد پوران ناظمی یک فعال حقوق بشر صلح‌طلب در ایران است.

منبع مطلع با تأکید بر این که قوه قضاییه دارد روند دهه‌های پیشین را از سر می‌گیرد، گفت: «این‌ها دارند به دهه شصت برمی‌گردند» و «اگر سکوت کنیم، مثل مورد دادخواهان» سرکوب را شدت خواهند داد و سراغ بقیه نیز خواهند رفت.

به گفته این منبع «اگر مردم حمایت نکنند» احتمال پیشبرد پرونده به همین صورت وجود دارد و حتی ممکن است به «محکومیت» منجر شود.

پوران ناظمی، کنشگر مدنی و فعال حقوق بشر که تاکنون چندین بار بازداشت و زندانی شده، یکی از حامیان خانواده‌های دادخواه از جمله مادران کشته‌شدگان آبان ۹۸ است.

او پیش از این در گفت‌وگو با صدای آمریکا گفته است که جمهوری اسلامی همواره فعالان مدنی و صنفی را «با اتهامات امنیتی بازجویی و بازداشت» و برای آنها «پرونده‌سازی» می‌کنند.
از زنان زندانی به اتهام مخالفت با حجاب اجباری تا مادران دادخواه زندانی در گفتگو با پوران ناظمیپوران ناظمی همچنین سال گذشته در گفت‌وگو با صدای آمریکا جزئیاتی از آتش‌سوزی زندان اوین هم‌زمان با موج اعتراضات سراسری در ایران را شرح داده بود.
 پوران ناظمی: این اتش‌سوزی طبیعی نبوده و حتما دست خود این‌ها در کار بود
+8
رأی دهید
-45

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.