رئیس MI۵ در مورد خطر حملات تروریستی ایران در بریتانیا هشدار داد

کن مک‌کالوم، رئیس سازمان امنیت داخلی بریتانیادویچه وله: رئیس سازمان امنیت داخلی بریتانیا گفت، با بحران اخیر در خاورمیانه احتمال حملات تروریستی تحت حمایت ایران در بریتانیا وجود دارد. به گفته او، تاکنون این حملات علیه مخالفان رژیم بوده‌اند ولی اهداف می‌توانند تغییر کنند.

این اولین باری است که کن مک‌کالوم، رئیس سازمان امنیت داخلی بریتانیا (MI5)، به درگیری میان اسرائیل و سازمان تروریستی حماس در نوار غزه می‌پردازد.

مک‌کالوم روز سه‌شنبه ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) در نشستی با حضور روسای دستگاه‌های اطلاعاتی ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزلند گفت، "حملات هیولایی" به اسرائیل می‌تواند خطر جنایات تروریستی در بریتانیا را افزایش دهد و بر نگرانی‌ها در مورد تهدید از جانب جمهوری اسلامی ایران بیافزاید.

به گفته رئیس سازمان امنیت داخلی بریتانیا، رژیم ایران پیش از این یک تهدید "ویژه جدی" بوده است، اما اکنون ممکن است "به سمت مسیرهای جدید حرکت کند".

او در ادامه اظهار داشت: «بدیهی است که ما از مدت‌ها پیش نگران رفتار ایران در بریتانیا بوده‌ایم. به طور خاص، در طول ۱۸ ماه گذشته یا بیشتر، شاهد مرحله شدیدی از تهدیدات ایران در خاک بریتانیا بوده‌ایم. واضح است که رویدادهای خاورمیانه این احتمال را تشدید می‌کند که ایران ممکن است تصمیم بگیرد به سمت مسیرهای جدید حرکت کند.»

مک کالوم احتمال داد که این حملات می‌توانند شامل بریتانیا نیز بشوند و به همین دلیل بریتانیا در سطح بالایی خود را برای تهدیدات سازماندهی شده از سوی ایران آماده کرده است.رئیس سازمان امنیت داخلی بریتانیا تاکید کرد، فعالیت‌هایی که رژیم ایران در طول ۱۸ ماه گذشته در بریتانیا داشته است، به طور عمده دشمنان داخلی رژیم، مخالفان و نهادهای رسانه‌ای فارسی‌زبان را هدف قرار داده‌اند.

کن مک‌کالوم هشدار داد که ممکن است اهداف حملات ایران در بریتانیا در واکنش به رویدادهای اخیر در خاورمیانه تغییر کنند.
+36
رأی دهید
-9

 • قدیمی ترین ها
 • جدیدترین ها
 • بهترین ها
 • بدترین ها
 • دیدگاه خوانندگان
  ۳۳
  Hassan1479 - تهران، ایران

  (ج.ا در طی ۱۸ ماه بر ضد دشمنان داخلی، نهادها ،و رسانه ها فعالیت داشته ) ، اولا آقای کن مک کالوم از بکار بردن کلمه ایران برای ج.ا استفاده نکنید ، ثانیا در طی ۴۴ سال عملیات تروریستی ج.ا در اروپا چرا سکوت کرده بودی ، ثالثا حیات ج.ا مشابه القاعده و برج های دوقلو برای دنیا بخصوص اروپا و آمریکا مضر است حمایت از ج.ا مشابه القاعده برای آمریکا، مار در آستین پروراندن است .
  4
  25
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۸
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  ۵۴
  shirzan - برلین، آلمان
  والله اکثر انگل زاده ها و وابستگان به رژیم بچه کش جمهوری شیطانی رو خودتون به انگلیس راه دادید و خوب هم ازشون پذیرائی میکنید.
  2
  13
  ‌چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۲
  پاسخ شما چیست؟
  0%
  ارسال پاسخ
  نظر شما چیست؟
  جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.